3
19:18

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στην παγωμένη Ριζούπολη καλή συνέχεια. Αργότερα θα ακολουθήσει ξεχωριστό άρθρο με την ανάλυση της αναμέτρησης.

19:11

Σπουδαία τρίποντο για τους Κρητικούς, που φτάνουν τους 26 βαθμούς και πιάνει στην 4η θέση Παναθηναϊκό και ΠΑΣ Γιάννινα. Μένουν στους 8 ο Απόλλων Σμύρνης, αλλά με τρία ματς λιγότερα ακόμα. Καλύτερος ο ΟΦΗ, αλλά κομβικό σημείο η αποβολή στο 19', που εκ του αποτελέσματος καταδίκασε τον Απόλλωνα.

19:06

90'+2: Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 0-3.

19:05

90'+1: Κόρνερ από τα αριστερά για τον ΟΦΗ με πάσα, ο Λάμπρου γεμίζει, η μπάλα απομακρύνεται προσωρινά, σουτ Σελίμοβιτς, άουτ.

19:05

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:04

90': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Μαρτίνες βγάζει υπέροχη πάσα κάθετη στον Παμλίδη, πλασάρει σε θέση τετ α τετ, με τα πόδια ο Βάτερμαν λέει "όχι" σωτήρια με τα πόδια.

19:03

89': Φάουλ για τον ΟΦΗ στα δεξιά, κοντά στα 30 μέτρα, ο Ναμπί απευθείας. Εύκολα ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα Σμύρνης μαζεύει.

19:01

Τα πάντα έχουν κριθεί και ο ρυθμός έχει πέσει...

18:58

85': Διαγώνιο συρτό σουτ Ντουρμισάι από θέση μέσα δεξιά, εύκολα μαζεύει ο Βέρχουλστ.

18:56

83': Μακρινό σουτ Σελίμοβιτς, ψηλά άουτ.

18:55

82': Οφσάιντ ο Ιωαννίδης, σωστή υπόδειξη.

18:54

81': Οφσάιντ ο Σελίμοβιτς, σωστή υπόδειξη.

18:50

77': Τελευταία αλλαγή από τον Νιόπλια για τον ΟΦΗ. Σελίμοβιτς στη θέση του Γκαγιέγος.

18:50

77': Ρόγκνε αντί Λισγάρα και ο Μαρτίνες στη θέση του Γιαννιώτα.

18:47

74': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά με τον Γκαγιέγος, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:46

73': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Κοροβέσης αντί Μπαλογιάννη και Καμάου αντί Τοράλ.

18:46

73': Σουτ Ναμπί, καλοτραβηγμένο από τα αριστερά του ημικύκλιου, πέφτει και διώχνει ο Βέρχουλστ.

18:45

72': Στο κόρνερ ο Γιαννιώτας από τα δεξιά, κεφαλιά Μπρούνο Άλβες, στην αγκαλιά του Βάτερμαν.

18:44

71': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Παμλίδης στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ μπαίνει από τα δεξιά, σουτ και η μπάλα άουτ.

18:43

70': Φάουλ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, στα 25 περίπου μέτρα, ο Λάμπρου απευθείας, σταθερά ο Βέρχουλστ.

18:41

68': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά με τον Γκαγιέγος, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

18:39

Φωνές κατά Μανούχου στις εξέδρες από τους Απολλωνιστές, όπως συνέβη και στη διάρκεια του α' ημιχρόνου, μετά την καθοριστική απόφαση της αποβολής του Γιακιμόβσκι.

18:38

66': Οφσάιντ ο Παμλίδης, σωστή υπόδειξη.

18:37

65': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ντουρμισάι αντί Νέιρα και Ναμπί αντί Τσιλιανίδη.

18:36

64': Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Κραγιόπουλος αντί Φατιόν και Παμλίδης αντί Λα Πάρα.

18:36

Φάουλ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά... Ο Γκαγιέγος απευθείας, "συστημένο" και στα δίχτυα, 0-3.

18:35

63': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:33

60': Σέντρα Τοράλ από τα δεξιά, απευθείας άουτ, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Βέρχουλστ, πήρε περίεργη τροχιά η μπάλα.

18:32

Λίγο πριν συμπληρώσουμε μία ώρα παιχνιδιού. Προσπαθεί να βρει αντίδραση ο Απόλλωνας στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου, πιέζει, τις ευκαιρίες και σε αυτό το διάστημα της έχει ο ΟΦΗ...

18:29

56': Σέντρα Παπαγεωργίου, η μπάλα δεν απομακρύνεται... Ο Γιαννιώτας από θέση μέσα αριστερά, ντρίπλες, σουτ έξω από τη μικρή περιοχή και πλάγια, άουτ.

18:25

52': Φάουλ για τον Απόλλωνα Σμύρνης από τα δεξιά και αρκετά πλάγια, ο Γιαννιώτας κακή εκτέλεση, διώχνουν σε πρώτο χρόνο οι αμυντικοί του ΟΦΗ εύκολα, στην επαναφορά πάλι ο Γιαννιώτας, σουτ απέξω από το ημικύκλιο και δεξιά, πολλά μέτρα άστοχο.

18:23

50': Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Λάμπρου σε Τοράλ και εκείνος σε Τσιλιανίδη, διαγώνιο σουτ από τα δεξιά, άουτ.

18:22

49': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης... Ο Ντεντάκης από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

18:21

48': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ωραίο σουτ Λάμπρου από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

18:21

48': Ο Γιαννούλης γκρεμίζει Λα Πάρα σε θέση έξω αριστερά, ούτε φάουλ δεν δείχνει ο Μανούχος.

18:20

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Λάμπρου από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή πασάρει στον Τοράλ, σουτ στο ύψος του πέναλτι, πάνω από την εστία του Απόλλωνα Σμύρνης.

18:19

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.