1
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:11

Πρώτη νίκη μετά τον Οκτώβριο για τον Βόλο, 3-1 τον Παναθηναϊκό. Μεγάλος πρωταγωνιστής και δις σκόρερ για τους Βολιώτες ο Φαν Βέερτ (34', 76'), μείωσε στο 90+3' με πέναλτι ο Παλάσιος και στο 90+5' ο Ορός το τελικό 3-1. Στους 18 βαθμούς ο Βόλος, παραμένει στους 26 ο Παναθηναϊκός, που φωνάζει δικαίως για την αποβολή του Σάντσες στο πρώτο ημίχρονο.

19:10

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - Παναθηναϊκός 3-1.

19:09

Μετά το 2-1 όλοι οι "πράσινοι" βγήκαν μπροστά μήπως γίνει το 2-2 και ενώ έγινε σέντρα, οι του Βόλου απομάκρυναν την μπάλα και στην κόντρα ο Ορός από μακριά έκανε το πλασέ για το 3-1.

19:09

90+5': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

19:07

Ο Παλάσιος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι στο κέντρο της εστίας και μείωσε σε 2-1.

19:07

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:06

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Τερεζίου που κλώτσησε την μπάλα.

19:06

90+2': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Χατζηθεοδωρίδης στην περιοχή, ο Φεράρι τον ανατρέπει και πέναλτι.

19:04

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:03

89': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Βιτάλ, δεν αποφέρει κάτι.

19:03

89': Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι για διαμαρτυρία.

19:01

87': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, ελάχιστα μόλις εκατοστά έξω από την περιοχή. Ο Βιτάλ ετοιμάζεται να το εκτελέσει, εκτελεί ο Βραζιλιάνος, πάνω στο τοίχος και πλάγιο.

18:58

85': Ωραία ενέργεια του Φαν Βέερτ και πάσα στον Σοάρες, σουτ πάνω από τα δοκάρια.

18:57

84': Αλλαγή και για τον Βόλο ο Τερεζίου περνά στο ματς αντί του Ρεγκατέν.

18:57

84': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό ο Πέρεθ αντί του Βιγιαφάνιες.

18:55

82': Ο Κώτσιρας από τα δεξιά κάνει τη σέντρα ο Παλάσιος κατεβάζει την μπάλα κάνει το σουτ με την μπάλα να κοντράρει στη βολιώτικη άμυνα.

18:50

Σέντρα του Ρεγκατέν, η μπάλα κόντραρε στον Κώτσιρα ο Φαν Βέερτ την τσίμπησε και αφού πρόλαβε Σένκεφελντ, Βέλεθ, αλλά και τον Μπρινιόλι, την έστειλε στα δίχτυα του πορτιέρο του Παναθηναϊκού για το 2-0.

18:49

76': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

18:47

Φανερά επηρεασμένοι από τον παίκτη λιγότερο στο δεύτερο ημίχρονο οι "πράσινοι". Ο Βόλος αμύνεται σωστά, ενώ έχασε ευκαιρία για το 2-0 με το δοκάρι.

18:44

71': ΔΟΚΑΡΙ για τον Βόλο, Ο Ορόζ εκτελεί κόρνερ, κεφαλιά του Τσοκάνη στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα σταματά στην αριστερή δοκό του Μπρινιόλι που διώχνει την μπάλα πριν τη στείλει στα δίχτυα ο Γκιουλέν.

18:43

70': Σε διπλή αλλαγή προχώρησε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, Βιτάλ και Ιωαννίδης μπαίνουν στο ματς αντί των Αϊτόρ, Μακέντα.

18:42

69': Και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο, ο Σοάρες περνά στο ματς αντί του τραυματία Μπαριέντος.

18:41

Στο έδαφος ο Μπαριέντος με κράμπα, νέα διακοπή στην αναμέτρηση.

18:37

64': Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος για φάουλ στον Παλάσιος.

18:36

63': Εκτελεί ο Ρεγκατέν στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Μπρινιόλι, ο οποίος απογειώνεται και διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.

18:35

62': Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο μέσα αριστερά το κάνει ο Σένκεφελντ στον Ρεγκατέν.

18:34

61': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Αϊτόρ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Κότνικ.

18:33

60': Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, λάθος του Μπρινιόλι και κλέψιμο της μπάλας από τον Φαν Βέερτ ο οποίος από πλάγια δεν μπορεί να σουτάρει όπως θέλει, ο Βέλεθ απομακρύνει με προβολή.

18:31

58': Νέο φάουλ για τον Βόλο και κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη για μαρκάρισμα στον Φεράρι.

18:30

57': Εκτελεί ο Μπαριέντος το φάουλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:29

56': Κίτρινη κάρτα στον Παλάσιος για μαρκάρισμα στον Μπαριέντος.

18:27

54': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο εκτός ο Πουρίτα, στη θέση του ο Μπαρτόλο.

18:26

53': Επικίνδυνο γύρισμα του Παλάσιος από τα δεξιά, διώχνουν οι γηπεδούχοι προ του Μακέντα.

18:26

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Πουρίτα, με δέκα προσωρινά ο Βόλος.

18:26

Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Πουρίτα.

18:24

51': Ο Φερνάντες εκτελεί το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο. Ο διαιτητής περιμένει το var για περίπτωση πέναλτι, αλλά δεν υπάρχει κάτι.

18:23

51': Ο Πουρίτα μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και ο Βέλεθ παραχωρεί κόρνερ.

18:22

50': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Αϊτόρ, ο Κότνικ βγαίνει και "καθαρίζει" τη φάση.

18:21

49': Σέντρα του Παλάσιος από τα αριστερά, κεφαλιά του Μακέντα διώχνει ο Φεράρι.

18:20

48': Προσπάθεια του Φερνάντες από τα αριστερά, διπλή κόντρα του Αλεξανδρόπουλου και άουτ. Φωνάζει για κόρνερ ο επιθετικός του Βόλου.

18:18

46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Λουντκβιστ.

18:18

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

18:03

Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό με τον Βόλο να προηγείται 1-0 του Παναθηναϊκού με το τέρμα του Φαν Βέερτ στο 34' από το τραγικό λάθος του Κώτσιρα. Ανώτερος σε όλο το πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός με δοκάρι, ευκαιρίες. Με δέκα οι "πράσινοι" από το 44' λόγω αποβολής του Σάντσες εντελώς άδικης.

18:02

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Βόλος - Παναθηναϊκός 1-0.

18:01

45': Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 1 επιπλέον στο πρώτο ημίχρονο.

17:59

44': Κόκκινη κάρτα στον Φακούντο Σάντσες. Μονομαχία του Μπαριέντος με τον Σάντσες, ο παίκτης του Παναθηναϊκού βρίσκει τον επιθετικό του Βόλου, υπάρχει φάουλ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι απευθείας κόκκινη. Υπάρχει όπως είπαμε επαφή αλλά είναι πάνω στον βηματισμό και αν είναι κάρτα είναι μέχρι κίτρινη.

17:58

43': Σε θέση οφσάιντ ο Παλάσιος, σωστή υπόδειξη.

17:56

41': Σέντρα του Κώτσιρα, κεφαλιά του Λούντκβιστ, ο Κότνικ χωρίς δυσκολία μπλοκάρει την μπάλα.

17:53

38': Μακρινό σουτ του Σάντσες, είναι κακό και η μπάλα ψηλά άουτ.

17:51

36': Μεγάλη ευκαιρία του Παναθηναϊκού για το 1-1. Σέντρα του Βιγιαφάνιες, κακή έξοδος του Κότνικ, κενή εστία αλλά τόσο ο Μακέντα, όσο και ο Λούντκβιστ δεν μπορούν να σουτάρουν και ο πορτιέρο του Βόλου μπλοκάρει.

17:50

Ανοίγει το σκορ στο Πανθεσσαλικό και ο Βόλος προηγείται. Ο Κώτσιρας πήγε να γυρίσει την μπάλα στον Μπρινιόλι, ο Φαν Βέερτ την έκλεψε και εύκολα έκανε με πλασέ από πλάγια αριστερά το 1-0.

17:49

34': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:47

32': Κάθετη του Ορόζ προς τον Φαν Βέερτ, ο Μπρινιόλι βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει την μπάλα.

17:45

30': Ωραία προσπάθεια των παικτών του Παναθηναϊκού σέντρα του Κώτσιρα, ο Παλάσιος δεν μπορεί να σουτάρει, η μπάλα φτάνει στον Βιγιαφάνιες που βρίσκει με τη μία τον Αϊτόρ, ο οποίος με πλάτη στο τέρμα, γυρίζει, κάνει το σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

17:43

28': Ο Παλάσιος πασάρει στον Λούντκβιστ που κάνει το πλασέ, η μπάλα περνά άουτ.

17:41

26': Ο Μπαριέντος κάνει μακρινό σουτ από τον άξονα, ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Μπρινιόλι η μπάλα.