-
2
19:09

19:07

Η Λαμία δεν εκμεταλλεύθηκε τις λίγες καλές ευκαιρίες που είχε, η ΑΕΚ ήταν πιο αποτελεσματική και γυρίζει δίκαια στα τρίποντα, φτάνοντας τους 33 βαθμούς και είναι για την ώρα στο -8 από τον Ολυμπιακό. Χωρίς εντός έδρας τρίποντο παραμένει η Λαμία, που διατηρείται με 11 πόντους στη 12η θέση.

19:07

90'+3: Λήξη του αγώνα, 0-2.

19:04

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:04

90': Κίτρινη στον Σβάρνα για δυνατό φάουλ στον Σαραμαντά.

19:03

89': Μεγάλη ευκαιρία χάνει για το 0-3 ο Χατζισαφί, Άμραμπατ και Γκαρσία συνεργάζονται υπέροχα, αλλά ο Ιρανός πλασάρει άστοχα από κοντά και δεξιά της περιοχής.

19:02

88': Κίτρινη στον Σιμόες για τράβηγμα στον Τσούκαλο.

19:01

87': Χατζισαφί αντί Μάνταλου, τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

18:59

86': Πλασέ του Γέβτιτς από δεξιά της περιοχής, με το πόδι διώχνει ο Σαράνοφ.

18:57

Ο Άμραμπατ κερδίζει την μπάλα από λάθος γύρισμα του Μπεχαράνο, πασάρει στον Γέβτιτς, ο οποίος πλασάρει από δεξιά της περιοχής, αποκρούει ο Σαράνοφ και ο Άμραμπατ με σουτ σε ουσιαστικά κενή εστία γράφει το 0-2.

18:57

83': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:55

82': Δύο αλλαγές για τη Λαμία, Καραμάνος αντί Αραμπούλι, Τσούκαλος αντί Νούνιες.

18:52

79': Στο τείχος σταματά η μπάλα από την εκτέλεση του Γέβτιτς.

18:51

77': Κίτρινη στον Τζανετόπουλο για φάουλ στον Γκαρσία. Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ.

18:51

77': Σάκχοφ αντί Σιμάνσκι, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

18:50

76': Ο Ταϊρόν το σουτ από θέση μέσα αριστερά και με τον Τσιντώτα εκτός εστίας, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Σημαντική ευκαιρία για τη Λαμία.

18:44

71': Σιμόες αντί Λε Ταλέκ, Γέβτιτς αντί Ανσαριφάρντ, δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.

18:42

69': Σουτ του Νούνιες, κόντρα και κόρνερ για τη Λαμία, περνά χωρίς κάτι σημαντικό η εκτέλεση του Ταϊρόν.

18:41

67': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Αμαρκάριστος ο Αραμπούλι πλασάρει από δεξιά της περιοχής, ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι περνά η μπάλα.

18:38

64': Μπαίνει ωραία στην περιοχή ο Μάνταλος από αριστερά, αλλά δεν είναι καλό το τελείωμα, ψηλά άουτ η μπάλα από το πλασέ που επιχειρεί.

18:37

63': Στο μεταξύ, η ΑΕΚ κερδίζει ένα δεύτερο σερί κόρνερ, θα περάσει ανεκμετάλλευτο.

18:37

63': Ταϊρόν αντί Τζανδάρη, πρώτη αλλαγή για τη Λαμία.

18:36

63': Ο Άμραμπατ υπό την πίεση του Τζανετόπουλου πλασάρει από πλάγια δεξιά, σε κόρνερ διώχνει ο Σαράνοφ.

18:32

59': Ο Σιμάνσκι σουτάρει από το ημικύκλιο της περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:29

55': Σουτ του Νούνιες εντός περιοχής, δεν είναι καλό, άουτ.

18:26

52': Φαλτσαριστό σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής και αριστερά, άουτ.

18:25

51': Συρτό διαγώνιο σουτ του Άμραμπατ από θέση μέσα δεξιά, κοντράρει η μπάλα στον Σαραμαντά και παραχωρεί κόρνερ για την ΑΕΚ ο Σκόνδρας. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:24

51': Σουτ του Τζανδάρη εντός περιοχής, είναι κι εκτός ισορροπίας, ψηλά άουτ η μπάλα.

18:23

49': Κίτρινη στον Άμραμπατ για φάουλ στον Σαραμαντά.

18:20

47': Κίτρινη στον Σιμάνσκι για πάτημα στον Τζανδάρη.

18:19

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.