0
21:23

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:21

Ο Αστέρας Τρίπολης επικρατεί με 1-0 του ΟΦΗ, φτάνει τους 20 βαθμούς και βρίσκεται πλέον στο -2 από τους έκτους Κρητικούς, που υπέστησαν την πρώτη τους φετινή ήττα μακριά από την έδρα τους.

21:21

Τέλος στο ματς.

21:20

90+4': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Ο Άλβαρες εκτελεί αριστοτεχνικά το φάουλ, με τη μπάλα να σταματά στη συμβολή των δοκών.

21:19

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για ένα φάουλ στον Σονί λίγο έξω από την περιοχή.

21:17

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:17

90’: Πέμπτη αλλαγή και για τον Αστέρα Τρίπολης. Ιγκλέσιας αντί Μουνάφο.

21:15

88': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.

21:12

86’: Κλείνει τις αλλαγές του ο ΟΦΗ, με τον Στάικο να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντί του Ντε Γκούζμαν.

21:06

79’: Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:06

78’: Απειλεί ο Αστέρας Τρίπολης! Τρομερό σουτ του Σονί έξω από την περιοχή και δεξιά, δύσκολη επέμβαση με τη γροθιά από τον Βάτερμαν και στη συνέχεια ο Γιαννούλης παραχωρεί κόρνερ.

21:03

77': Αλλαγή για τους Αρκάδες. Ο Κανελλόπουλος βγαίνει, ο Βαλιέντε μπαίνει.

21:03

76': Οφσάιντ ο Σονί, ήταν λίγο πιο μπροστά...

20:59

72': Κίτρινη κάρτα στον Κανελλόπουλο.

20:58

71’: Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Φαρμακερή σέντρα του Άλβαρες από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Μπαράλες από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ.

20:54

68': Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

20:54

67’: Τιλίκα και Κρέσπι στις θέσεις των Ριέρα και Σίτο αντίστοιχα για τον Αστέρα Τρίπολης.

20:51

65’: Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Γρίβας αντί Γκαγιέγος και Νέιρα αντί Καστάνιος.

20:50

62': Κίτρινη κάρτα στον Βούρο.

20:50

62’: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Λάμπρου σουτάρει πέφτοντας από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής, με τη μπάλα να σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό του Παπαδόπουλου.

20:47

59': Κίτρινη κάρτα στον Καστάνιος.

20:46

59’: Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά με τον Γκαγιέγος, δεν αποφέρει κάτι.

20:45

58’: Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φαν Ντούινεν αντικαθιστά τον Ναμπί.

20:44

57': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

20:41

54’: Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, διώχνει ο Μπαράλες στο πρώτο δοκάρι.

20:38

Πιο δραστήριοι επιθετικά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους είναι οι Αρκάδες.

20:35

48': Από τα δεξιά ο Σονί κόβει προς τον άξονα και σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή, όμως ο Βάτερμαν πέφτει και μπλοκάρει.

20:34

47': Ο Σονί στοπάρει ωραία μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ και σουτάρει, άουτ.

20:32

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

20:32

Αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Τσιλιανίδης αντί Καμάου.

20:31

Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Σονί να παίρνει τη θέση του Καπίγια.

20:15

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 1-0 του ΟΦΗ χάρη στο γκολ του Ριέρα στο 38'. Πιο επικίνδυνοι οι γηπεδούχοι, δίκαιο το προβάδισμά τους.

20:15

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, δίχως καθυστερήσεις.

20:11

42': Ο Μπαράλες «σπάει» τη μπάλα με το κεφάλι για τον Ριέρα, που σουτάρει από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ τη μπάλα.

20:09

Οι Αρκάδες βγαίνουν στην κόντρα, με τον Καρμόνα να βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά και τον Ριέρα να πλασάρει με τη μία στο πρώτο δοκάρι σκοράροντας για το 1-0.

20:08

38’: ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:03

34': Ωραία σέντρα του Άλβαρες από την αριστερή πλευρά, μαζεύει ο Βάτερμαν.

19:58

28’: Σέντρα Γιαννούλη από τα αριστερά, χαμηλό πλασέ στην κίνηση από τον Ναμπί, λίγο δίπλα από την αριστερή κάθετη δοκό του Παπαδόπουλου, που πάντως ήλεγχε την πορεία της μπάλας.

19:56

26’: Νέα σπουδαία ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Σέντρα του Σίτο από τα αριστερά, ο Μπαράλες κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Βάτερμαν αποκρούει εξ επαφής.

19:53

23’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Κανελλόπουλος σεντράρει από τα δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Σίτο από το ύψος της μικρής περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:46

15': Χωρίς μεγάλες φάσεις μέχρι στιγμής ο αγώνας, αλλά με σχετικά γρήγορο ρυθμό.

19:42

12’: Σκληρό μαρκάρισμα και φάουλ του Πασαλίδη στον Σίτο. Ήταν για κάρτα, αλλά ο Παπαδόπουλος του την χαρίζει.

19:38

9': Κίτρινη κάρτα στον Καμάου.

19:36

6': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, κάνει έξοδο ο Παπαδόπουλος και μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

19:31

1': Απειλούν οι γηπεδούχοι! Φάουλ - γέμισμα του Ριέρα από τα δεξιά, αφύλακτος στο ύψος του πέναλτι ο Μπαράλες παίρνει την κεφαλιά, λίγο άουτ.

19:30

19:26

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες χωρίς τέρματα.

19:21

Αξίζει να αναφερθεί ότι με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης, σε επίπεδο Α' Εθνικής, οι «Ομιλήτες» δεν έχουν πανηγυρίσει ποτέ νίκη.

19:16

Οι Κρητικοί στον αντίποδα, βρίσκονται στην έκτη θέση έχοντας 22 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική πήραν σπουδαίο «διπλό» με 2-1 επί της ΑΕΚ. Ενδιάμεσα, όμως, ηττήθηκαν με 2-0 από τον Άρη στο «Θ. Βαρδινογιάννης» και αποκλείστηκαν από τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

19:11

Οι Αρκάδες, που προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα με 3-2 από τον ΠΑΟΚ, είναι όγδοοι στην κατάταξη με 17 βαθμούς.

19:08

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και Ευτυχισμένο το 2022! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Ατιένθα, Χριστόπουλος, Άλβαρες, Κανελλόπουλος, Μουνάφο, Ριέρα, Σίτο, Καπίγια, Μπαράλες.
Αναπ: Σγουρής, Αντζουλάς, Ρουμπέν Γκαρθία, Ιγκλέσιας, Βαλιέντε, Τιλίκα, Κρέσπι, Σονί, Μπενίτο.
ΟΦΗ
Βάτερμαν, Βούρος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης, Ντε Γκούζμαν, Γκαγιέγος, Καμάου, Λάμπρου, Ναμπί, Καστάνιος.
Αναπ: Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Νέιρα, Φαν Ντούινεν, Τσιλιανίδης, Στάικος, Γρίβας, Κοροβέσης.
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Βοηθοί: Παγουρτζής (Πειραιά), Γεωργακόπουλος (Πειραιά), 4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής), VAR: Παπαπέτρου (Αθηνών), AVAR: Ψαρρής (Ζακύνθου).