Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:50

Τέλος στο ματς.

18:49

90+3': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Κούστα, έπειτα από σέντρα του Ακούνια, κάνει το σουτ όμως στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

18:49

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει με 3-1 την ΑΕΛ και με συνολικό σκορ 4-2 προκρίνεται στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

18:48

90+2': Βλέπει και κίτρινη κάρτα ο σκόρερ του ΠΑΟΚ επειδή έβγαλε τη φανέλα του για να πανηγυρίσει. Είναι η δεύτερη όμως και αποβάλλεται. Με δέκα παίκτες μένουν οι γηπεδούχοι.

18:47

Ο Άκπομ φέρνει τη μπάλα μπροστά του και με τρομερό σουτ έξω από το ημικύκλιο στέλνει τη μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του Σουλούκου για το 3-1.

18:46

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:46

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:44

89': Αλλαγή για την ΑΕΛ, με τον Κούστα να αντικαθιστά τον Μπαντιμπανγκά.

18:44

89': Κίτρινη κάρτα στον Άκπομ.

18:42

87': Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη.

18:42

86’: Διπλή αλλαγή για τους Θεσσαλούς. Ο Ταχάρ στη θέση του Γκοτζαμανίδη και Μαυριάς αντί του Γλυνού.

18:39

85': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σίντκλεϊ αντί Βιεϊρίνια.

18:37

Σέντρα του Κούρτιτς στο δεύτερο δοκάρι για τον Α. Ζίβκοβιτς, που γυρίζει με κεφαλιά για τον Άκπομ ο οποίος με νέα κεφαλιά γράφει το 2-1.

18:36

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:33

78': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ ξανά από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά η άμυνα της ΑΕΛ το οποίο δεν αποφέρει κάτι.

18:33

77': Αλλαγή για τους Θεσσαλονικείς, με τον Άκπομ να αντικαθιστά τον Τσιγγάρα.

18:31

76': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

18:30

74': Δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια απέξω, αποκρούει με τις γροθιές ο Σουλούκος και στη συνέχεια η άμυνα των Θεσσαλών παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

18:28

73': Μακρινό σουτ από τον Κούρτιτς, πολύ κακό, μακριά από την εστία η μπάλα.

18:24

68': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Μέσα από το ημικύκλιο ο Όγκμποε πλασάρει, περνώντας τη μπάλα πάνω από τον Ζ. Ζίβκοβιτς, αλλά αυτή σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει άουτ.

18:23

68’: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κούρτιτς αντί Σβαμπ και Μπίσεσβαρ αντί Μουργκ.

18:20

64': Συρτό σουτ του Α. Ζίβκοβιτς από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Σουλούκος.

18:17

62': Δεν ήταν εκτεθειμένος ο επιθετικός της ΑΕΛ, όπως φάνηκε από τις γραμμές, καθώς τον κάλυπτε ο Μιχαηλίδης. Μετράει κανονικά το γκολ των φιλοξενούμενων και έχουμε το 1-1.

18:16

Υπάρχει έλεγχος από τους VARίστες...

18:16

60’: Ο Όγκμποε προλαβαίνει την έξοδο του Ζ. Ζίβκοβιτς και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά ωστόσο αυτό δεν μετρά καθώς ο επόπτης υπέδειξε οφσάιντ.

18:14

58': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί έξυπνα ένα φάουλ από πλάγια θέση αριστερά κοντά στη γραμμή της περιοχής, αλλά ο Σουλούκος είναι στη σωστή θέση και μπλοκάρει.

18:11

56': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Όγκμποε φεύγει στην κόντρα, αποφεύγει το μαρκάρισμα του Ίνγκασον, και πλασάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά ο Ζ. Ζίβκοβιτς με υπερένταση.

18:07

52': Σουτ του Μουργκ με το αριστερό, λίγο έξω από το ημικύκλιο, μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Σουλούκος.

18:04

48': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά όμως περνά ανεκμετάλλευτο.

18:03

48': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ από τα αριστερά εκτελεί ένα φάουλ με γέμισμα, ο Ίνγκασον ξεμαρκάρεται και κάνει την κεφαλιά αλλά ο Σουλούκος πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

18:02

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

18:01

Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ακούνια περνά στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Γαρουφαλιά που τραυματίστηκε στο πρώτο ημίχρονο.

17:46

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 της ΑΕΛ χάρη στο αυτογκόλ του Γκοτζαμανίδη στο 23'.

17:46

Ημίχρονο στην Τούμπα.

17:45

17:42

43': Ο Μουργκ σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά καθώς προηγήθηκε επιθετικό φάουλ του Σφιντέρσκι στον Σουλούκο.

17:41

41’: Απειλούν οι φιλοξενούμενοι! Ο Γλυνός σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα βρίσκει στον Ίνγκασον και αλλάζει πορεία αλλά ο Ζ. Ζίβκοβιτς δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει τη μπάλα.

17:39

40': Μικρή διακοπή καθώς ο Γαρουφαλιάς έχει χτυπήσει και δέχεται ιατρική φροντίδα. Σηκώνεται ο μέσος της ΑΕΛ και το ματς συνεχίζεται στο λεπτό.

17:38

39': Σουτ του Σβαμπ απέξω, εντελώς άστοχο.

17:34

35': Τρομερό σλάλομ του Α. Ζίβκοβιτς στα δεξιά της μεγάλης περιοχής της ΑΕΛ, αποφεύγει Ομάρ, Γλυνό, Θεολόγου και Σουλούκο αλλά δεν μπορεί να τελειώσει την προσπάθειά του.

17:33

34': Κίτρινη κάρτα στον Γαρουφαλιά.