0
21:42

Από το a-sports.gr, καλή συνέχεια, ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας.

21:41

Δεν ήταν φυσικά καλός ο Ολυμπιακός... Δίκαια δεν πήρε τίποτα από το ματς στην Αμβέρσα.

21:37

Με ήττα και ως δεύτερος τελειώνει τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ ο Ολυμπιακός, που συνεχίζει όμως στη διοργάνωση, στην ενδιάμεση φάση (οι 8 δεύτεροι του Γιουρόπα που θα τεθούν αντιμέτωποι με τους 8 τρίτους από τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ) τον Φεβρουάριο του '22 πριν τους "16".

21:36

90'+4: Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Αντβέρπ - Ολυμπιακός 1-0.

21:35

90'+3: Κίτρινη στον Σισέ.

21:34

90'+2: Βερστρέτε πλασαριστά στο κόρνερ για τους γηπεδούχους, η μπάλα χάνεται.

21:33

90'+1: Ευκαιρία για την Αντβέρπ. Ωραία κίνηση από τον Γιουσούφ,. δυνατό σουτ από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, πέφτει και διώχνει ο Βατσλίκ.

21:32

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:31

Εκτελεί ο Μασούρας από τα δεξιά το κόρνερ, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

21:31

88': Σουτ Σισέ απέξω, κόντρα και κόρνερ...

21:30

87': Αλλαγή για την Αντβέρπ. Ο Γιουσούφ αντί του Μπαλικουίσα.

21:28

Πιέζει εσχάτως ο Ολυμπιακός ή έστω επιχειρεί να το κάνει με τους Βέλγους να έχουν οπισθοχωρήσει και να παίζουν με αντεπιθέσεις. Μην φανταστείτε, το σκηνικό αυτό είναι εδώ και 2-3 λεπτά.

21:26

83': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, πλασαριστά Α. Καμαρά και Μασούρας, η μπάλα απομακρύνεται από τους γηπεδούχους εύκολα.

21:23

81': Οφσάιντ ο Μασούρας, σωστή υπόδειξη.

21:21

79': Οφσάιντ ο Φρέι, σωστή υπόδειξη και στην εξέλιξη ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού είχε διώξει.

21:21

78': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, πλασαριστά από τα αριστερά ο Βρουσάι, χάνεται εύκολα η μπάλα.

21:17

75': Κόρνερ από τα αριστερά για τους Βέλγους, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:14

73': Δύο αλλαγές για την Αντβέρπ. Φρέι αντί Έγκεσταϊν και Σαμάτα αντί Μπενσόν

21:13

72': Σουτ Μπενσόν από το ύψος της περιοχής, εύκολα ο Βατσλίκ.

21:12

Σέντρα Ανδρούτσου από τα δεξιά, ο Mπουτέζ διώχνει προ του Ελ Αραμπί.

21:08

66': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ανδρούτσος αντί Λαλά.

21:07

65': Σουτ Βρουσάι απέξω στα αριστερά του ημικύκλιου, ο Mπουτέζ σταθερά.

21:05

62': Καλή ευκαιρία για τους Βέλγους. Ο Μπαλικουίσα από θέση μέσα αριστερά, "αδειάζει" Βρουσάι, σουτάρει λίγο έξω από τη μικρή περιοχή και πλάγια, ο Βατσλίκ σωτήρια διώχνει.

21:03

60': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βρουσάι στη θέση του Ονιεκούρου.

21:02

60': Κάτι μεταξύ σέντρας - σουτ από τον Μπένσον, ψηλά άουτ.

21:01

58': Δύο αλλαγές για την Αντβέρπ. Ένχελς και Κίρινεν μέσα, Ντεσολέιγ και Ντε Λατ έξω.

20:56

54': Ο Μασούρας αφήνει στον Εμβιλά, σουτ από τα αριστερά μέσα στο ημικύκλιο, δεν έχει πρόβλημα ο Μπουτέζ.

20:51

49': Κόρνερ για την Αντβέρπ με τον Μπένσον και νέο κόρνερ, περνά και αυτό ανεκμετάλλευτο.

20:50

48': Σουτ απέξω και αριστερά του Α. Κάμαρα, μαζεύει εύκολα ο Mπουτέζ.

20:48

20:46

46': Με τρεις αλλαγές ξεκινά ο Ολυμπιακός. Μασούρας, Ελ Αραμπί και Α. Κάμαρα μέσα, Λόπες, Τικίνιο και Μπουχαλάκης. Κίνηση, που δείχνει ότι και ο Πέδρο Μαρτίνς δεν έμεινε ευχαριστημένος από την εικόνα των Πειραιωτών στο α' ημίχρονο.