-
3
21:27

21:26

Εξαιρετικός στο β' ημίχρονο ο Ολυμπιακός και δίκαια προκύπτει η έβδομη σερί νίκη στο πρωτάθλημα. Στους 32 βαθμούς οι Πειραιώτες και στο +9 από την ΑΕΚ, παρέμεινε στους 18 βαθμούς ο ΟΦΗ και στην 4η θέση.

21:26

90'+4: Λήξη του αγώνα, 1-3.

21:23

90'+1: Ωραίο μακρινό σουτ του Στάικου, διώχνει σε κόρνερ ο Βατσλίκ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:22

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:21

89': Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί, Βαλμπουενά αντί Λόπες, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

21:20

89': Στάικος αντί Τοράλ, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του ΟΦΗ.

21:19

88': Κόρνερ παραχωρεί ο Μπα, περνά κι αυτό χωρίς κάτι σημαντικό για τον ΟΦΗ.

21:16

84': Οφσάιντ υποδεικνύεται ο Σελίμοβιτς.

21:12

80': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Ονιεκούρου αντί Μασούρα.

21:08

76': Κόρνερ για τον ΟΦΗ κερδίζει ο Καμάου, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Τοράλ.

21:06

75': Σελίμοβιτς αντί Διαμαντή, τέταρτη αλλαγή για τον ΟΦΗ και αναγκαστική, τραυματίας αποχώρησε ο Διαμαντής.

21:05

73': Φαλτσαριστό σουτ του Λόπες από δεξιά, δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ελ Αραμπί και αυτή καταλήγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.

21:04

72': Φοβερή ευκαιρία χάνει ο Ολυμπιακός! Ο Καμαρά τη σέντρα από δεξιά, ολομόναχος ο Σισέ την κεφαλιά και μεγάλη απόκρουση του Επασί, με τον Μπα εν συνεχεία να στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι.

21:03

71': Δυνατό σουτ του Καμαρά λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά, σε κόρνερ διώχνει ο Επασί.

20:59

68': Τρεις αλλαγές για τον ΟΦΗ, Γιάννου αντί Καστάνιος, Τσιλιανίδης αντί Φαν Ντάινεν, Καμάου αντί Λάμπρου.

20:57

65': Μαντί Καμαρά αντί Μπουχαλάκη, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:55

63': Σουτ του Φαν Ντάινεν από μακρινή απόσταση, ψηλά άουτ.

20:52

Ο Λαλά τη σέντρα από δεξιά, απομακρύνει με το κεφάλι ο Βούρος, ο Λόπες κατεβάζει υποδειγματικά την μπάλα και με δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά βρίσκει δίχτυα για το 1-3.

20:52

60': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:50

58': Ο Αγκιμπού Καμαρά σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αποκρούει ο Επασί, για να ακολουθήσει μακρινό σουτ του Εμβιλά και πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Απειλεί σε δύο χρόνους ο Ολυμπιακός.

20:42

51': Συρτό σουτ του Τοράλ, μπλοκάρει ο Βατσλίκ.

20:41

Ο Εμβιλά το γύρισμα από αριστερά της περιοχής, δεν διώχνει σωστά ο Διαμαντής και ξανά ο Σισέ, που είναι αφύλακτος στην καρδιά της άμυνας του ΟΦΗ, με συρτό κοντινό σουτ γράφει το 1-2.

20:41

49': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:37

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.