2
19:10

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:08

Σπουδαία νίκη με 1-2 του Παναιτωλικού κόντρα στον Βόλο. Τους 11 βαθμούς φτάνουν οι Αγρινιώτες που παίρνουν βαθμολογική ανάσα, παραμένουν στους 14 οι γηπεδούχοι που δεν κερδίζουν για έβδομο σερί παιχνίδι.

19:08

Λήξη του αγώνα.

19:07

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Μόρσεϊ.

19:06

90+5': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, σέντρα, κόβει η άμυνα του Παναιτωλικού.

19:03

90+2': Μακρινό σουτ από τον Μπαρτόλο, δεν έχει καμία τύχη.

19:02

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:01

90': Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.

19:01

88': Κόρνερ για τον Βόλο από τα δεξιά με τον Νίνη, κάνει την έξοδο ο Μελίσσας και μαζεύει.

18:58

87': Γύρω από την περιοχή του Παναιτωλικού τα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι, πιέζουν για την ισοφάριση.

18:57

86': Κίτρινη κάρτα στον Βοϊτκόφσκι.

18:56

85’: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός γηπέδου ο Καρέλης, μπαίνει ο Βέργος.

18:50

78': Κίτρινη κάρτα στον Μελίσσα για καθυστέρηση.

18:49

77’: Νίνης αντί Σοάρες και Τσοκάνης αντί Ορόζ η διπλή αλλαγή του Βόλου.

18:46

75’: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λούι στη θέση του Μεντόσα.

18:44

72': Δεν απειλείται καθόλου ο Παναιτωλικός, που κρατά με ευκολία το υπέρ του αποτέλεσμα.

18:38

66’: Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Τερεζίου αντικαθιστά τον Ροσέρο.

18:37

66': Κίτρινη κάρτα στον Μεντόσα.

18:36

64': Απειλούν οι φιλοξενούμενοι! Εκτελείται το κόρνερ, μονοκόμματο συρτό σουτ του Αντούνες, πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει με υπερένταση ο Κλέιμαν.

18:35

64': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά.

18:35

64': Αλλαγή κάνει ο Γιάννης Αναστασίου για τον Παναιτωλικού. Εντός γηπέδου Ντουάρτε στη θέση του Μπαρμπόσα.

18:31

60': Οι γηπεδούχοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο δεύτερο μέρος αλλά δεν μπορούν να βρουν διαδρόμους για την εστία του Παναιτωλικού.

18:29

58': Σουτ του Βοϊτκόφσκι έξω από το ημικύκλιο, στα... πουλιά η μπάλα.

18:26

54': Συρτό σουτ του Μπαρτόλο από τα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, δεν ανησυχεί ο Μελίσσας που ήλεγχε τη πορεία της μπάλας.

18:25

Σηκώνεται σχεδόν αμέσως ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού και έχουμε συνέχεια στο παιχνίδι.

18:24

53': Μικροτραυματισμός του Μελίσσα, μπαίνει το ιατρικό τιμ και διακοπή...

18:21

50': Βοϊτκόφσκι αντί Ρίνερ η πρώτη αλλαγή του Βόλου.

18:19

48': Ο Μεντόσα κουβαλάει τη μπάλα και κάνει το σουτ εκτός περιοχής και αριστερά, εντελώς άστοχο.

18:16

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:01

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 3' με τον Μόρσεϊ, ο Ρεγκατέν με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 7' ισοφάρισε σε 1-1 όμως στο 33' ο Καρέλης έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους.

18:01

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Βόλος - Παναιτωλικός 1-2.

18:01

17:59

41': Οι φιλοξενούμενοι ψάχνουν διαρκώς μπαλιές στην πλάτη της άμυνας του Βόλου.

17:52

37': Ο Ρεγκατέν πλασάρει με το δεξί λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι αλλά ο Μελίσσας μπλοκάρει σταθερά.

17:50

35': Κίτρινη κάρτα στον Αντούνες.

17:48

Ο Χουχούμης κάνει τη σέντρα μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Καρέλης μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με εξ επαφής κεφαλιά νικάει τον Κλέιμαν κάνοντας το 1-2.

17:47

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

17:44

29’: Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι πάνω στον Ρεγκατέν από τον Αποστολάκη, αφήνει το ματς να συνεχιστεί ο Ζαμπαλάς. Μόνος του έπεσε ο σκόρερ των γηπεδούχων, θα μπορούσε να δει και κίτρινη κάρτα για «θέατρο».

17:42

27': Μακρινό σουτ του Σοάρες, σε ετοιμότητα ο Μελίσσας μπλοκάρει τη μπάλα.

17:40

Σηκώνεται ο Μαροκινός εξτρέμ και το ματς συνεχίζεται στο λεπτό...

17:39

25': Μικρή διακοπή καθώς ο Ρεγκατέν χτύπησε και δέχεται την φροντίδα του ιατρικού τιμ του Βόλου.

17:38

23': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:37

22’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Μπαρτόλο κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ροσέρο βγαίνει στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων και παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Μελίσσας μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

17:34

20': Ωραίο ματς με πολύ καλό ρυθμό παρακολουθούμε μέχρι στιγμής.

17:29

14': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπαρτόλο, ψηλά άουτ.

17:28

13': Ο Σοάρες δοκιμάζει το πόδι του από πολύ μακριά, με τον Μελίσσα να εκτινάσσεται διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ. Καλή στιγμή εδώ για τον Βόλο.

17:23

Άμεση απάντηση από τους γηπεδούχους! Ο Ρεγκατέν εκτελεί με το δεξί πόδι το φάουλ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-1.

17:22

7': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:20

6': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Βόλο. Λίγο έξω από το ημικύκλιο και δεξιά έχει στηθεί η μπάλα...

17:18

Χαμηλό σουτ του Μόρσεϊ από τα αριστερά του ημικυκλίου, πέφτει στη δεξιά του γωνία αλλά δεν μπορεί να αποσοβήσει το γκολ ο Κλέιμαν, 0-1 οι φιλοξενούμενοι.

17:17

3': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

17:15

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Οι δύο ομάδες είναι μόνο δύο σεζόν μαζί στην κατηγορία αλλά έχουν βρεθεί αντιμέτωπες έξι φορές. Τα αποτελέσματα είναι απολύτως μοιρασμένα καθώς τέσσερα παιχνίδια τα έχει κερδίσει ο γηπεδούχους και άλλα δύο ήρθαν ισόπαλα. Στο Βόλο τα «καναρίνια» έχασαν με 3-2 στην πρώτη τους επίσκεψη τον Νοέμβριο του 2019 και 3-1 στα πλέι οφ τον περασμένο Απρίλιο, ενώ είχαν πάρει 0-0 στην κανονική διάρκεια.

17:02

Από την άλλη, ο Παναιτωλικός είναι 12ος με 8 βαθμούς και προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό. Μεσοβδόμαδα οι Αγρινιώτες έκαναν σημαντικό βήμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Κυπέλλου κερδίζοντας με 1-0 τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό.

16:59

Οι Βολιώτες, που ισοβαθμούν στην έβδομη θέση της κατάταξης με τον Άρη έχοντας 11 πόντους, παραμένουν χωρίς νίκη για 6 διαδοχικά ματς πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αμπασκάλ ηττήθηκε με 2-1 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» ενώ μεσοβδόμαδα με το ίδιο σκορ από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο για το Κύπελλο.

16:57

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας από το a-sports.gr! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Βόλο και τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.