0
21:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:25

Μεγάλη νίκη, πρώτη φετινή για τον Ατρόμητο που χάρις σε δύο τέρματα του Κουλούρη κερδίζει 2-0 τον ΠΑΟΚ. Στους 6 πόντους οι Περιστεριώτες ισόβαθμοι πλέον του Απόλλωνα Σμύρνης, παραμένουν στην 3η θέση και τους 19 βαθμούς οι ηττημένοι, στο -1 από την ΑΕΚ και στο - 7 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

21:24

Λήξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 2-0.

21:22

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Κλωναρίδη.

21:21

90+3': Ο Κούρτιτς στο κόρνερ, κεφαλιά του Άκπομ ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

21:20

90+2': Ωραίο σουτ του Κούρτιτς από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Γιαννιώτης.

21:18

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, πέντε θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:15

87': Εκτέλεση φάουλ από τον Ζίβκοβιτς, ο Βαρέλα από κοντά αστοχεί με σουτ.

21:14

Δύσκολο να αλλάξει κάτι στο Περιστέρι, όλα δείχνουν ότι ο Ατρόμητος θα πάρει την πρώτη του νίκη.

21:12

84': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Σπιριντόνοβιτς στη θέση του Μουνίθ και ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Κιβρακίδη.

21:10

82': Εκτελεί ο Μουνίθ και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

21:09

81': Τέταρτη αλλαγή για τους "ασπρόμαυρους" ο Εσίτι στη θέση του Ελ Καντουρί.

21:09

81': Ο Κλωναρίδης ταχύτατα από τα δεξιά, διώχνει ο Κρέσπο σε κόρνερ.

21:08

80': Κεφαλιά του Κούρτιτς από κοντά, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

21:05

77': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Κλωναρίδης στη θέση του Κουλούρη που καταχειροκροτείται.

21:03

75': Κίτρινη κάρτα στον Ντένιτς για μαρκάρισμα στον Σφιντέρσκι.

21:02

74': Νέα ευκαιρία του ΠΑΟΚ ωραίο σουτ του Άκπομ η μπάλα περνά άουτ από το κάθετο δοκάρι αν και ίσως να τη βρήκε ο Γιαννιώτης.

21:01

73': Στο ίδιο λεπτό τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ ο Σφιντέρσκι στη θέση του Μπίσεσβαρ.

21:01

73': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, εκτός αγώνα ο Χαρίσης, στη θέση του ο Ντένιτς.

20:58

70': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Ζίβκοβιτς, κεφαλιά του Βαρέλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη.

20:56

Ο Κουλούρης ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 2-0 πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Πολύ κοντά στην πρώτη του νίκη ο Ατρόμητος.

20:56

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:55

66': Και κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα.

20:55

66': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Σωστή η υπόδειξη του Ευαγγέλου μέσω του VAR.

20:54

Πάει στο VAR ο Ευαγγέλου.

20:53

Μίνι διακοπή στο ματς καθώς ο Βαρέλα με αγκωνιά βρήκε στο πρόσωπο τον Κουλούρη εντός περιοχής. Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους και θα πρέπει να δοθεί.

20:50

62': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μουργκ περνά στο ματς αντί του Σβαμπ και ο Σίντκλεϊ αντί του Ροντρίγκο.

20:49

61': Γρήγορα στα δεξιά για το κόρνερ ο Ζίβκοβιτς, δεν αποφέρει κάτι...

20:49

61': Ωραία ανάπτυξη του ΠΑΟΚ, με τον Ζίβκοβιτς να σουτάρει με τη μία, η μπάλα κοντράρει στον Γκαλβάο και περνά κόρνερ.

20:48

Μία ώρα αγώνα στο Περιστέρι, πάντα μπροστά ο Ατρόμητος με 1-0. Ο ΠΑΟΚ πάντως έχει μπει πιο δυνατά και ψάχνει γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης.

20:45

57': Κίτρινη κάρτα στον Κουλούρη για διαμαρτυρία.

20:43

55': Εκτέλεση φάουλ από τον Κούρτιτς, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη.

20:39

51': Απίστευτη ευκαιρία χάνει ο ΠΑΟΚ για το 1-1. Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί φάουλ, κεφαλιά του Άκπομ, ο Στρούγγης διώχνει πάνω στη γραμμή, η μπάλα φτάνει ξανά στον Άγγλο επιθετικό που σουτάρει, με υπερένταση και με το κεφάλι αποκρούει ο Γιαννιώτης. Πάντως η φάση σταμάτησε για φάουλ του Άκπομ οπότε ότι έγινε μετά την απόκρουση του Στρούγγη είναι ως μη γενόμενο.

20:37

49': Ο Ζίβκοβιτς στη γωνία για το κόρνερ δεν αποφέρει κάτι...

20:36

48': Σουτ του Ζίβκοβιτς διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

20:34

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

20:20

Με τέρμα του Κουλούρη στο 45' ο Ατρόμητος προηγείται δίκαια με 1-0 του ΠΑΟΚ. Ανούσια υπεροχή και κατοχή μπάλας για τους "ασπρόμαυρους" χωρίς τη μεγάλη φάση, ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε μία δική του στιγμή και προηγείται.

20:18

Λήξη του ημιχρόνου στο Περιστέρι, Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 1-0.

20:17

45+1': Εντελώς αμαρκάριστος ο Κούρτιτς στο ύψος της περιοχής κάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

20:16

Δύο λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

20:15

Ανοίγει το σκορ στο Περιστέρι. Λάθος στη μεσαία γραμμή του Κούρτιτς, ο Κουλούρης κέρδισε την μπάλα και την κατάλληλη στιγμή βρήκε τον Μουνίθ ο οποίος από τα δεξιά έκανε το γύρισμα στον Έλληνα φορ ο οποίος από το σημείο του πέναλτι έκανε το 1-0. Πρώτο γκολ του Κουλούρη μετά από 2 χρόνια και 51 μέρες.

20:15

45': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:14

Επανέναρξη στο Περιστέρι...

20:13

Έχουν μπει τα ιατρικά επιτελεία των δύο ομάδων για τις πρώτες βοήθειες.

20:12

42': Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό των Ζίβκοβιτς, Κουλούρη στην προσπάθεια διεκδίκησης της μπάλας.

20:10

40': Ο Σάλομον από τον άξονα κάνει σουτ η μπάλα κοντράρει και την μπλοκάρει ο Πασχαλάκης πριν βγει κόρνερ.

20:08

38': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ που εκτέλεσε ο Μουνίθ.

20:07

37': Πιέζει ψηλά ο Ατρόμητος, αναγκάζεται ο Βαρέλα να διώξει σε κόρνερ.

20:05

35': Ο Μουνίθ στο κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Παπαδόπουλου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πασχαλάκη.

20:05

35': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, ο Τέιλορ με κεφαλιά παραχωρεί κόρνερ.

20:03

33': Κάθετη του Ελ Καντουρί με στόχο τον Κούρτιτς, ο Γιαννιώτης βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει την μπάλα.

19:59

29': Από τα δεξιά μπαίνει ο Τέιλορ κόντρα στον Κυριάκο Παπαδόπουλο, ζητά κόρνερ ο Βραζιλιάνος μπακ σωστά δεν δίνεται καθώς η μπάλα κόντραρε στον στόπερ του Ατρόμητου, αλλά βγήκε άουτ από τα πόδια του Τέιλορ.

19:57

27': Ο Ζίβκοβιτς αυτή τη φορά στο κόρνερ από τα αριστερά δεν αποφέρει κάτι.

19:56

26': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με πάσα από τον Ελ Καντουρί στον Ζίβκοβιτς, σέντρα του Σέρβου σε κόρνερ ο Κουλούρης.

19:54

24': Ωραία κίνηση του Νάστου και πάσα στον Χαρίση, σουτ του τελευταίου από τον άξονα, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

19:51

21': Πρώτη φάση για τον Ατρόμητο, ο Καστεγιάνο από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Μουνίθ από κοντά, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

19:48

18': Συρτή εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς η μπάλα περνά άουτ.

19:47

17': Κάθετη του Μπίσεσβαρ προς τον Ζίβκοβιτς, σουτ του τελευταίου δεν ανησυχεί τον Γιαννιώτη που μπλοκάρει την μπάλα.