5
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:25

Τους 18 βαθμούς φτάνουν οι νικητές και «σκαρφαλώνουν» στην τέταρτη θέση, μένουν έβδομοι με 11 οι Θεσσαλονικείς.

21:23

Ο ΠΑΣ Γιάννινα παίρνει θριαμβευτικό «διπλό» μέσα στη Θεσσαλονίκη συντρίβοντας με 0-5 τον απογοητευτικό Άρη.

21:22

Τέλος στο ματς! Ηχηρές τώρα οι αποδοκιμασίες...

21:22

90+3': Χορεύει τους πάντες ο Περέα αλλά δεν καταφέρνει να σκοράρει.

21:19

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:18

89': Σουτ του Ματίγια έξω από το ημικύκλιο, δεν έχει καμία τύχη.

21:14

Ο Μορέιρα κατεβάζει, κρατάει τη μπάλα και σουτάρει αρκετά έξω από την περιοχή στέλνοντάς την στην αριστερή γωνία του Κουέστα. Απίστευτα πράγματα από τους Ηπειρώτες, 0-5!

21:13

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

21:13

Μέσα σε ένα λεπτό αφότου μπήκε, ο Οικονομόπουλος χτύπησε στον ώμο και αποχώρησε με φορείο...

21:11

83': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι.

21:11

82': Ο Λόπεθ στη θέση του Καμαρά και ο Ματίγια σε αυτή του Εντιαγέ για τον Άρη.

21:09

82’: Τριπλή αλλαγή ο ΠΑΣ Γιάννινα. Παντελάκης αντί Κάργα, Οικονομόπουλος αντί Γκαρντάφσκι και Λιάσος αντί Καραχάλιου.

21:03

75': Έχουν αρχίσει τα «ου» στις εξέδρες... Εμφανώς δυσαρεστημένοι οι φίλοι του Άρη με τα όσα βλέπουν από την ομάδα τους.

21:01

Ο Εραμούσπε σκοράρει από 11 βήματα και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-4.

20:59

71': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:58

Και το δίνει! Πάντως, δεν φάνηκε ξεκάθαρα από το ριπλέι αν υπάρχει παράβαση.

20:57

69': Πάει να δει το VAR ο ρέφερι για πιθανό πέναλτι σε χέρι του Εντιαγέ.

20:56

68': Κίτρινη κάρτα στον Κάργα.

20:55

67': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:52

63': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά, που είχε έναν τσακωμό με τον Πίρσμαν.

20:52

63': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Μορέιρα αντί Μιλιντσεάνου.

20:50

61':Ευκαιρία για τον Άρη! Εκτελείται το κόρνερ, ο Καμαρά παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Λοντίγκιν αποκρούει με μεγάλη επέμβαση.

20:49

61': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά

20:47

58': Μάνος αντί Τζέγκο η τρίτη αλλαγή του Άρη.

20:46

56': Σουτ Γκάνεα, λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, μαζεύει ο Λοντίγκιν.

20:43

Κάθετη του Πίρσμαν στον Περέα, ο φορ των φιλοξενούμενων «σκάβει» τη μπάλα πάνω από τον Κουέστα και γράφει το 0-3.

20:43

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:39

51': Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεθ.

20:34

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:34

Διπλή αλλαγή για τον Άρη, με τον Σάσα να αντικαθιστά τον Σάκιτς και τον Μαντσίνι τον Ιτούρμπε.

20:18

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 0-2 του Άρη χάρη στα γκολ των Σνάιντερ (5') και Μιλιντσεάνου (35').

20:18

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με χλιαρές αποδοκιμασίες από τους φίλους του Άρη.

20:16

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:13

43': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα.

20:09

38': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Καμαρά δίνει στον Ιτούρμπε που σουτάρει από τη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής αλλά αστοχεί.

20:07

37': Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά περνούν χωρίς κάποιο όφελος.

20:06

Ο Πίρσμαν κάνει την κάθετη πάσα για τον Μιλιντσεάνου ο οποίος δεν αστοχεί με πλασέ απέναντι από τον Κουέστα και γράφει το 0-2.

20:06

35': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:04

32': Οφσάιντ ο Καμαρά, σωστή υπόδειξη.

20:01

29': Πλασαριστό σουτ του Γκάμα από τα αριστερά της περιοχής, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Λοντίγκιν.

19:53

23': Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε.

19:50

20': Μετά το γκολ που δέχθηκαν, οι γηπεδούχοι έχουν την υπεροχή αλλά χωρίς ουσία.

19:49

19': Κι άλλο κόρνερ από τα δεξιά με τον Γκάμα, διώχνει η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα.

19:47

17': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:46

15': Το εκτελεί ο Γκάνεα, αλλά ο Λοντίγκιν μπλοκάρει σταθερά.

19:45

15': Φάουλ για τον Άρη, 10-15 μέτρα εκτός περιοχής και στην ευθεία με την εστία.

19:43

12': Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά, σέντρα, διώχνει η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα.

19:42

10': Μακρινό σουτ του Καραχάλιου, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουέστα η μπάλα.

19:38

Η φάση ελέγχθηκε και για οφσάιντ, αλλά τελικά το τέρμα μέτρησε κανονικά.

19:37

Σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά, κεφαλιά - ψαράκι του Σνάιντερ και η μπάλα στα δίχτυα, 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

19:36

5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:34

3': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά, ο Κουέστα βγαίνει και μαζεύει εύκολα.

19:31

1': Ξεκινάει το ματς.

19:29

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:23

Να σημειώσουμε ότι στο εν λόγω παιχνίδι, το «Κλεάνθης Βικελίδης» εγκαινιάζει το νέο του χλοοτάπητα ενώ έχει τοποθετηθεί και πλεξιγκλάς πάνω από τη φυσούνα.

19:19

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» στον αντίποδα, είναι έκτος με 13 πόντους και την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκε με 3-0 του Παναιτωλικού στους «Ζωσιμάδες».

19:16

Οι Θεσσαλονικείς, που προέρχονται από εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Βόλου, βρίσκονται στην έβδομη θέση της κατάταξης μαζί με τον Παναθηναϊκό έχοντας 11 βαθμούς.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.