Δεν ήταν καλός ο ΠΑΟΚ και πέταξε δύο βαθμούς στην Τούμπα, στην προσπάθειά του για πρόκριση στα νοκ άουτ.

23:54

Τέλος στο ματς, ΠΑΟΚ - Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-1.

23:53

90+6': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Τσόβαν.

23:49

90+3': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, τίποτα.

23:48

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Μραζ.

23:47

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:47

90': Ο Κωνσταντέλιας δοκιμάζει το πόδι του από μακριά αλλά είναι απελπιστικά άστοχος.

23:42

85': Κίτρινη κάρτα στον Χέντι.

23:40

84': Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Μραζ βγαίνει φάτσα με τον Πασχαλάκη, ο Κωνσταντέλιας σπεύδει έγκαιρα και τον εμποδίζει διευκολύνοντας τον γκολκίπερ του ΠΑΟΚ να μαζέψει τη μπάλα.

23:40

83’: Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Σλόβαν. Τσάβριτς αντί Γκριν και Αμπένα αντί Μεντβέντεφ.

23:35

78': Κόρνερ για τους Σλοβάκους από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

23:32

75': Μακρινό σουτ του Κούρτιτς, μαζεύει εύκολα ο Τσόβαν.

23:31

74': Κωνσταντέλιας και Σφιντέρσκι στις θέσεις των Μιτρίτσα και Άκπομ αντίστοιχα για τον ΠΑΟΚ. Τέλος οι αλλαγές των Θεσσαλονικέων.

23:29

73': Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Μιτρίτσα κάνει κάτι σαν σέντρα - σουτ από τα αριστερά της περιοχής αλλά η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

23:27

70’: Διπλή αλλαγή και για τη Σλόβαν. Ο Ντα Σίλβα αφήνει τη θέση του στον Μραζ και ο Ντράζιτς στον Ζμρχαλ.

23:25

68’: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βιεϊρίνια αντί Σίντκλεϊ και Κούρτιτς αντί Σβαμπ.

23:24

67': Κίτρινη κάρτα στον Μιτρίτσα.

23:20

62': Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι Θεσσαλονικείς αλλά δυσκολεύονται πολύ να φτιάξουν φάσεις.

23:16

58’: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπίσεσβαρ να αντικαθιστά τον Αουγκούστο. Πιθανότατα λόγω κούρασης βγήκε ο Βραζιλιάνος μέσος και όχι λόγω προβλήματος.

23:13

Ξανά ματς στο λεπτό.

23:13

56': Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον τραυματία Αουγκούστο.

23:11

Πρεσάρει ψηλά ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης θέλοντας να οδηγήσει στο λάθος τους φιλοξενούμενους.

23:06

49': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Χέντι.

23:05

47': Δυνατό σουτ του Σίντκλει έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ.

23:02

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

22:49

ΠΑΟΚ και Σλόβαν Μπρατισλάβας πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι με σκορ 1-1.

22:47

Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο.

22:46

22:44

45': Ευκαιρία για τη Σλόβαν! Ο Ντράζιτς ντριμπλάρει από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής τον Μιχάι και σουτάρει αλλά ο Πασχαλάκης με μεγάλη επέμβαση παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:44

43': Φωνές από τον πάγκο του ΠΑΟΚ για δεύτερη κίτρινη στον Μεντβέντεφ, για φάουλ στον Εσίτι. Κιτρινίστηκε και ο βοηθός του Ραζβάν Λουτσέσκου, Κριστιάνο Μπάτσι, επειδή διαμαρτυρήθηκε.

22:40

40': Κίτρινη κάρτα στον Μεντβέντεφ.

22:39

39': Οφσάιντ ο Α. Ζίβκοβιτς, σωστό.

22:37

37': Ο Χέντι μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και σουτάρει από πλάγια θέση αλλά ο Πασχαλάκης βγάζει εύκολα.

22:33

33': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγαίνει ο Ντε Καμπς, μπαίνει ο Άγκμπο.

22:32

32': Σουτ του Άκπομ λίγο από τα δεξιά του ημικυκλίου, αρκετά άστοχο.

22:25

25': Κυρίως από τη δεξιά πλευρά, απ' όπου προήλθε και το τέρμα τους, προσπαθούν να απειλήσουν οι γηπεδούχοι.

22:20

20': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, νέο κόρνερ παραχωρεί η άμυνα των φιλοξενούμενων που δεν αποφέρει κάτι.

22:17

17': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Καμπς.

22:16

16': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ αδειάζει δύο αντιπάλους και κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:16

Ο Χέντι κερδίζει στον αέρα τον Μιχάι, κοντρολάρει και σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, ο Πασχαλάκης αποκρούει και στην επαναφορά ο Γκριν με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

22:14

14': ΓΚΟΛ για τη ΣΛΟΒΑΝ!

22:09

Ο Τέιλορ σεντράρει από τα δεξιά και ο Άκπομ αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχής σκοράρει με κεφαλιά για το 1-0.

22:09

9': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:07

Γρήγορος ο ρυθμός στο πρώτο πεντάλεπτο...

22:05

Να σημειώσουμε ότι στις 4 Οκτωβρίου συμπληρώνονται 22 χρόνια από την ημέρα που 6 φίλοι του ΠΑΟΚ έχασαν τη ζωή τους σε τροχαίο στα Τέμπη. Έτσι, πριν από την έναρξη του αγώνα, παίκτες και τεχνικό επιτελείο του «Δικεφάλου του Βορρά» κατέθεσαν προς τιμήν τους στεφάνια και λουλούδια μπροστά από τη Θύρα 4.

22:01

1’: Σέντρα στο ματς.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:53

Στο άλλο ματς του ομίλου η Κοπεγχάγη υποδέχεται τη Λίνκολν.

21:52

Οι παίκτες και των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν το ζέσταμα και πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες εντολές των προπονητών.

21:50

Στον αντίποδα, οι Σλοβάκοι θα κυνηγήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα για να μη βρεθούν πρόωρα μπροστά στο φάσμα του αποκλεισμού καθώς προέρχονται από την εντός έδρας ήττα (1-3) από την Κοπεγχάγη. Οδηγός σε αυτή τους την προσπάθεια θα είναι το 2019 όταν είχαν αφήσει τον ΠΑΟΚ εκτός ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

21:46

Με… φόρα από τη νίκη στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, οι Θεσσαλονικείς θα επιδιώξουν το 2/2 απέναντι στη Σλόβαν προκειμένου να φτάσουν τους 6 πόντους και να κάνουν σημαντικό βήμα πρόκρισης στα νοκ άουτ.

21:43

Ιδανικά ξεκίνησε την προσπάθειά του στη νεοσύστατη διοργάνωση της ΟΥΕΦΑ ο «Δικέφαλος του Βορρά» καθώς στην πρεμιέρα επικράτησε με 2-0 της Λίνκολν στο Γιβραλτάρ.

21:38

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ - Σλόβαν Μπρατισλάβας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Κόνφερενς Λιγκ, ο οποίος ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Τέιλορ, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Εσίτι, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Μιτρίτσα, Αουγκούστο, Άκπομ.
Αναπ: Ταλιχμανίδης, Ζ. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι, Λύρατζης, Βιεϊρίνια, Μπίσεσβαρ, Τσαούσης, Κούρτιτς, Γιαξής, Τσιγγάρας, Κωνσταντέλιας, Κούτσιας.
Τσόβαν, Μεντβέντεφ, Κάσια, Μποζίκοφ, Πάουστσεκ, Ντε Καμπς, Κανκάβα, Ντράζιτς, Γκριν, Ντα Σίλβα, Χέντι.
Αναπ: Σούλα, Τρνόφσκι, Άγκμπο, Κρίζαν, Ραμπίου, Ζμρχαλ, Αμπένα, Χρντσαρ, Λίτσι, Βόιτκο, Μραζ, Τσάβριτς.
Ρέφερι: Ζοάο Πινέιρο (Πορτογαλία) Βοηθοί: Τιάγκο Κόστα (Πορτογαλία), Μπρούνο Άλβες Ζέσους (Πορτογαλία) 4ος: Γκουστάβο Φερνάντες Κορέια (Πορτογαλία)