1
17:54

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

17:53

Εντυπωσιακός στην επιστροφή τους στις νίκες ο Παναθηναϊκός, 5-1 τον Βόλο. Οι "πράσινοι" έδειξαν από τα πρώτα λεπτά ποιος θα είναι το αφεντικό και ήδη στο 4' ήταν μπροστά 2-0 με τα τέρματα των Καρλίτος, Ιωαννίδη. Ο Χατζηγιοβάνης στο 33' το 3-0 και ο Βιτάλ με πέναλτι στο 45+1' το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Γκιουλέν στο 58' και ο Καρλίτος στο 69' πέτυχε το τελικό 5-1. Στους έξι βαθμούς το "τριφύλλι", στους εννιά ο Βόλος που έπεσε από την κορυφή.

17:52

Μέσα σε αποθέωση από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού που ζητούν από τους παίκτες της ομάδας τους νίκη στο ντέρμπι.

17:51

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Βόλος 5-1.

17:48

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:44

86': Ο Χουάνκαρ παραχωρεί κόρνερ προ του Βοϊτκόφσκι. Το εκτελεί ο Μπαριέντος περνά ανεκμετάλλευτο.

17:42

Και συνθήματα εις βάρος του Ολυμπιακού από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού εν όψει του ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής στο "Γ. Καραϊσκάκης".

17:40

82': Σέντρα του Παλάσιος με στόχο τον Μακέντα, ο Κλέιμαν βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

17:38

81': Κίτρινη κάρτα στον Άλεξ Σοάρες για μαρκάρισμα στον Βιτάλ.

17:36

79': Μακρινή μπαλιά του Βιτάλ, ο Λούντγκβιστ δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας.

17:33

76': Ο Σάρλια αντί του Βέλεθ που τραυματίστηκε και ο Μαουρίτσιο αντί του Αλεξανδρόπουλου. Διπλή αλλαγή για τους "πράσινους".

17:31

74': Τριπλή αλλαγή για τον Βόλο. Ο Σοάρες στη θέση του Ρεγκατέν, ο Τερεζίου αντί του Φερνάντες και ο Βοϊτκόφσκι στη θέση του Φαν Βέερτ.

17:28

71': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λούντκβιστ στη θέση του Ιωαννίδη και ο Μακέντα στη θέση του Καρλίτος που αποθεώνεται.

17:28

Εκτέλεση φάουλ του Βιτάλ, ο Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά και ο Καρλίτος από κοντά πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 5-1.

17:27

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:26

69': Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι για μαρκάρισμα στον Αλεξανδρόπουλο.

17:23

Παίρνει πίσω την απόφαση ο Κουτσιαύτης.

17:21

64': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ για χέρι του Γκιούλεν, η φάση θα εξεταστεί από το VAR. Ο Ιωαννίδης από πάσα του Παλάσιος βγαίνει μπροστά περνάει τον Κλέιμαν που έκανε έξοδο, πάσαρε στον Καρλίτος που πλασάρει για να διώξει ο Γκιουλέν πριν η μπάλα περάσει την εστία.

17:20

63': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Παλάσιος στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

17:19

62': Φάουλ με τον Φερνάντεζ για τον Βόλο από τα δεξιά, ο Διούδης μπλοκάρει την μπάλα.

17:17

60': Ωραία κίνηση και προσπάθεια του Μπαρτόλο, μακρινό σουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:16

Μειώνουν οι Βολιώτες. Εκτέλεση φάουλ από τον Μπαριέντος, κεφαλιά του Γκιουλέν, ο οποίος ήταν αμαρκάριστος, η μπάλα στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα του Διούδη, για το 4-1.

17:15

58': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:11

53': Ο Μπαρτόλο από τα αριστερά και με καλό πρέσινγκ από τους Βολιώτες, σουτ του Ρεγκαντέν από το ύψος του πέναλτι μπλοκάρει ο Διούδης.

17:10

52': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο, εκτελεί ο Μπαριέντος με πάσα στον Ρεγκατέν, σουτ του τελευταίου, η μπάλα άουτ.

17:09

51': Μπαλιά του Βιτάλ με στόχο τον Χατζηγιοβάνη, ο Κλέιμαν βγαίνει στα όρια της περιοχής και μπλοκάρει την μπάλα.

17:07

49': Σέντρα του Φεράρι, κεφαλιά του Γκρίλο, ο Διούδης μπλοκάρει.

17:06

48': Μπαριέντος στο κόρνερ διώχνει ο Βέλεθ.

17:05

47': Κόρνερ για τον Βόλο το κερδίζει ο Φεράρι από παρέμβαση του Κώτσιρα, παρότι ο Διούδης μπλοκάρει.

17:03

46': Διπλή αλλαγή για τον Βόλο. Μπαριέντος αντί Ροσέρο και Γκιουλέν αντί Ρομέρο.

17:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

16:48

Ένας εξαιρετικός Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο προηγείται με 4-0 του Βόλου. Καρλίτος (3'), Ιωαννίδης (4'), Χατζηγιοβάνης (33'), Βιτάλ (45+1') με πέναλτι τα "πράσινα' γκολ.

16:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - Βόλος 4-0.

16:46

Ο Βιτάλ στην εκτέλεση του πέναλτι, στην αριστερή γωνία του Κλέιμαν και 4-0.

16:46

45+1': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:43

44': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Χουάνκαρ πασάρει προς τον Ιωαννίδη, αυτός έξυπνα την αφήνει για τον Καρλίτος καθώς ήταν οφσάιντ, με τον Ισπανό να ανατρέπεται από τον Φεράρι και πέναλτι.

16:40

41': Ο Ρεγκατέν αλλάζει με τον Πουρίτα, πάσα του δεύτερου στον Φεράρι που κάνει τη σέντρα σουτ, ο Φαν Βέερτ δεν μπορεί να βρει την μπάλα και ο Διούδης την αποκρούει.

16:38

39': Στη γωνία και πάλι ο άσος του Παναθηναϊκού, κεφαλιά του Βέλεθ, η μπάλα άουτ.

16:37

38': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Χατζηγιοβάνης.

16:34

Τρίτο γκολ για τους "πράσινους"... Ο Καρλίτος με ωραία μπαλιά με το εξωτερικό βρίσκει τον Χατζηγιοβάνη και αυτός με προβολή από κοντά κάνει το 3-0 για την ομάδα του.

16:33

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:32

32': Κάθετη του Καρλίτος για τον Ιωαννίδη ο οποίος απέναντι στον Κλέιμαν, σουτάρει και ο κίπερ του Βόλου αποκρούει την μπάλα.

16:29

29': Ο Καρλίτος στην επίθεση για τον Παναθηναϊκό, πάσα στον Ιωαννίδη ο οποίος ανεβαίνει από τα δεξιά, διαγώνιο σουτ μπλοκάρει την μπάλα ο Κλέιμαν.

16:28

28': Ωραία προσπάθεια του Φερνάντες αποφεύγει τον Χουάνκαρ, το σουτ κοντράρει και η μπάλα περνά κόρνερ. Οι Βολιώτες ζητούν πέναλτι, σωστά δεν δίνεται κάτι.

16:26

26': Ο Ρομέρο σουτάρει, η μπάλα βρίσκει στον Βέλεθ και έχουμε κόρνερ...

16:25

25': Ο Καρλίτος με τακουνάκι βρίσκει τον Βιτάλ, σουτ από τα αριστερά, η μπάλα λίγο άουτ.

16:24

24': Ωραία κίνηση και σουτ του Καρλίτος, διώχνει ο Κλέιμαν.

16:23

23': Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο για μαρκάρισμα στον Πουρίτα.

16:22

21': Ωραία προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά και σέντρα προς την περιοχή, ο Ιωαννίδης δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας η οποία περνά άουτ από το δεξί δοκάρι του Κλέιμαν.

16:19

18: Ο Χστζηγιοβάνης στο κόρνερ, ο Πέρεθ προσπαθεί για την κεφαλιά, αλλά κάνει φάουλ στον Γκρίλο.

16:17

18': Σέντρα Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, ο Ιωαννίδης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, ο Ρομέρο παραχωρεί κόρνερ.

16:16

Έχει ανέβει ο Βόλος μετά το αρχικό σοκ του εις βάρος του 2-0.

16:14

15': Ο Φερνάντες το κόρνερ, διώχνει ο Διούδης, γέμισμα του Ρομέρο, διώχνουν οι αμυντικοί, η μπάλα φτάνει πάλι στον Φερνάντες που πιάνει το σουτ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

16:13

14': Ωραίο σουτ του Φεράρι λίγο έξω από την περιοχή, ο Διούδης δυσκολεύεται αλλά διώχνει σε κόρνερ.

16:12

13'; Δεύτερο κόρνερ για τον Βόλο εκτελεί ο Φερνάντεζ, ο Βέλεθ διώχνει την μπάλα.

16:09

10': Κόρνερ για τον Βόλο, ο Ρεγκαντέν εκτελεί πλασαριστά, με τον Φεράρι, ο Ρεγκαντέν ξανά κάτοχος. σέντρα με στόχο τον Τσοκάνη, ο Διούδης βγαίνει και μπλοκάρει.