1
23:22

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα.

23:21

Η ΑΕΚ χάνει με 2-1 από τη Βελέζ Μόσταρ και πλέον ψάχνει τη νίκη με δύο γκολ διαφορά στη ρεβάνς του ΟΑΚΑ για να προκριθεί.

23:20

Λήξη του αγώνα.

23:19

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Λε Ταλέκ.

23:17

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! ! Ο Γκαρσία κάνει την κεφαλιά πάσα, ο Σιμάνσκι πλασάρει από πλάγια θέση αριστερά εντός περιοχής αλλά θα στείλει την μπάλα πάνω στον Μπογκντάνοβιτς.

23:16

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:12

86’: Κλείνει τις αλλαγές της η Βελέζ Μόσταρ. Μπαίνουν Ράντοβιτς και Ντεγιάνοβιτς στις θέσεις των Τσόσιτς και Μπραντάο αντίστοιχα.

23:11

85': Κίτρινη κάρτα στον Τσόσιτς και τον Τάνκοβιτς.

23:06

80': Κίτρινη κάρτα στον Φερέιρα.

23:06

79': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Λε Ταλέκ αντί Σάκχοφ.

23:04

78': Φάση για τους γηπεδούχους, με τον Γκεοργκίγεβιτς να πιάνει την κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπραντάο από τα αριστερά και τον Τσιντώτα να μπλοκάρει.

23:02

76': Κίτρινη κάρτα στον Βασίλη Δημητριάδη στον πάγκο για διαμαρτυρία.

23:01

73': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτελεί το κόρνερ ο Μάνταλος, ο Τζαβέλλας παίρνει την κεφαλιά λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπογκντάνοβιτς.

23:01

73': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

22:59

73': Αλλαγή για τη Βελέζ Μόσταρ. Όσμιτς αντί Πρσες.

22:57

70': Σέντρα Γκαρσία από τα δεξιά, ο Τάνκοβιτς παίρνει την κεφαλιά, εύκολα μπλοκάρει ο Μπογκντάνοβιτς.

22:55

69': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Αραούχο αντί Ανσαριφάρντ.

22:55

69’: Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός ο Άντουσιτς για να μπει ο Βεχάμποβιτς, βγαίνει και ο Ζαΐμοβιτς δίνοντας τη θέση του στον Γκεοργκίγεβιτς.

22:53

68': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, με κοντινή πάσα η εκτέλεσε, αλλά περνά ανεκμετάλλευτη...

22:51

65': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, δεν βγάζει κάπου...

22:50

64': Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ.

22:45

59': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Τάνκοβιτς αντί Αλμπάνη και Μιτάι αντί Λόπες.

22:44

58': Κίτρινη κάρτα και στον Μάνταλο.

22:43

57': Κίτρινη κάρτα στον Χασάνοβιτς.

22:39

Μετά από κόντρες, η μπάλα καταλήγει στον Ζαΐμοβιτς που κάνει το τελείωμα από διαγώνιο θέση δεξιά εντός περιοχής γράφοντας το 2-1.

22:38

53': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΛΕΖ ΜΟΣΤΑΡ!

22:35

49': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Τζαβέλλας κάνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει λίγο στη συμβολή των δοκών και φεύγει άουτ.

22:32

46': Κόρνερ για την Ένωση από τα αριστερά, διώχνει η άμυνα της Βελέζ Μόσταρ.

22:31

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

22:17

Βελέζ Μόσταρ και ΑΕΚ ισόπαλες στο 1-1. Προηγήθηκε η Ένωση στο 12΄με τον Ανσαριφάρντ, στο 14’ ο Πρσες ισοφάρισε ενώ στο 42’ ακυρώθηκε λανθασμένα γκολ του Ιρανού φορ του «Δικεφάλου».

22:15

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστέρηση.

22:14

Δυστυχώς στη φάση που βρισκόμαστε δεν υπάρχει VAR... Σε διαφορετική περίπτωση το τέρμα θα μετρούσε κανονικά.

22:12

42': Η ΑΕΚ σκοράρει με τον Ανσαριφάρντ αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Μάνταλος σεντράρει από τα αριστερά, ο Ιρανός επιθετικός κάνει κίνηση για να βρει τη μπάλα, δεν τη βρίσκει κι εκείνη καταλήγει στα δίχτυα. Ήταν καθαρό το τέρμα του Ιρανού επιθετικού, ήταν ένα μέτρο πίσω.

22:10

39': Κίτρινη κάρτα στον Άντουσιτς.

22:06

36': Εκτελεί το κόρνερ ο Πρσες, αμαρκάριστος ο Ίσιτς παίρνει την κεφαλιά αλλά δε βρίσκει εστία.

22:05

36': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

22:04

33': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά από τον Άντουσιτς, σε νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά ο Γκαρσία που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:02

32': Καλή στιγμή για τη Βελέζ Μόσταρ! Ο Πρσες δοκιμάζει το πόδι του λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, πέφτει και αποκρούει σε κόρνερ ο Τσιντώτας.

22:02

30’: Φάουλ - γέμισμα του Μάνταλου από τον άξονα, κατευθείαν στην αγκαλιά του Μπογκντάνοβιτς.

21:55

25': Τρία διαδοχικά κόρνερ για την Ένωση περνούν ανεκμετάλλευτα.

21:52

22': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:48

19': Ο Ζαΐμοβιτς κατεβάζει και σουτάρει χωρίς δύναμη μέσα από την περιοχή, μαζεύει εύκολα ο Τσιντώτας.

21:45

Ο Πρσες πιάνει ένα φανταστικό πλασέ στην κίνηση, με πολλά φάλτσα, έξω από την περιοχή και στέλνει τη μπάλα στο δεξί «παραθυράκι» του ανήμπορου να αντιδράσει Τσιντώτα. 1-1 οι γηπεδούχοι που απαντούν άμεσα.

21:44

14': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΛΕΖ ΜΟΣΤΑΡ!

21:42

Κάθετη πάσα του Αλμπάνη, βγάζει τετ α τετ τον Ανσαριφάρντ, ο οποίος πλασάρει, στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μπογκντάνοβιτς και μέσα. 0-1 η Ένωση.

21:41

12': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:36

6': Μακρινό σουτ από τον Σάκχοφ, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Μπογκντάνοβιτς και μπλοκάρει.

21:34

Πιέζουν ψηλά στο ξεκίνημα οι Βόσνιοι.

21:30

1’: Έναρξη αναμέτρησης…

21:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:22

Εφόσον ο «Δικέφαλος» περάσει θα αντιμετωπίσει στον τρίτο γύρο της διοργάνωσης τον νικητή του ζευγαριού Έλφσμποργκ - Μιλσάμι.

21:17

Οι Βόσνιοι στον αντίποδα, που τρέχουν ένα αήττητο σερί από τις 11 Φεβρουαρίου, θα προσπαθήσουν να κάνουν την έκπληξη.

21:16

Στο πρώτο της επίσημο παιχνίδι της σεζόν 2021-2022 η Ένωση, που δεδομένα είναι το φαβορί, θέλει ένα αποτέλεσμα που είτε θα της δώσει προβάδισμα είτε θα της εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

21:12

Το παιχνίδι δεν διεξάγεται στη φυσική έδρα της Βελέζ στο Μόσταρ, καθώς δεν πληροί τα κριτήρια για ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αλλά στο «Γκρμπάβιτσα Στάντιον» του Σεράγεβο. Το γήπεδο, μάλιστα, αναμένεται να έχει κοντά στους 7.000 Βόσνιους.

21:06

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Βελέζ Μόσταρ - ΑΕΚ, στο πλαίσιο του β’ προκριματικού γύρου του Κόνφερενς Λιγκ, ο οποίος ξεκινά σε περίπου 25 λεπτά.

Μπογκντάνοβιτς, Όβτσινα, Ζελίκοβιτς, Ίσιτς, Φερέιρα, Χασάνοβιτς, Πρσες, Τσόσιτς, Μπραντάο, Άντουσιτς, Ζαΐμοβιτς.
Αναπ: Κατσαβέντα, Ζουμπάνοβιτς, Ράντοβιτς, Τσβιγιάνοβιτς, Γκεοργκίγεβιτς, Όσμιτς, Άλαγκιτς, Βεχάμποβιτς, Ντεγιάνοβιτς, Ράντοβατς.
Τσιντώτας, Μπακάκης, Σβάρνας, Τζαβέλλας, Λόπες, Σιμάνσκι, Σάκχοφ, Γκαρσία, Αλμπάνης, Μάνταλος, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Στάνκοβιτς, Γκίνης, Βράνιες, Μήτογλου, Νταντσένκο, Ραντόνια, Μιτάι, Λε Ταλέκ, Σαμπανάτζοβιτς, Ρουκουνάκης, Αραούχο, Τάνκοβιτς.
Ρέφερι: Βερμπούμεν (Βέλγιο) Βοηθοί: Χίλαερτ (Βέλγιο), Βινς (Βέλγιο) 4ος: Μπότερμπεργκ (Βέλγιο)