3
-
0
19:35

Ο Παναθηναϊκός προκρίνεται στον τελικό πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στον ΟΦΗ.

19:35

Τέλος του αγώνα.

19:33

118': Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραίος συνδυασμός Καρέλη με Μέντες, ο τελευταίος διανύει πολλά μέτρα με την μπάλα, βγαίνει απέναντι στον Φερνάντες, αλλά αντί να «σπάσει» στον Μπεργκ επέλεξε να πλασάρει και έστειλε την μπάλα άουτ.

19:30

Δεν χάνει την πρόκριση ο Παναθηναϊκός, καθώς ο ΟΦΗ πρέπει να βάλει δύο γκολ τώρα.

19:30

Εκτελεί εύστοχα το πέναλτι ο Μπεργκ για το 3-0.

19:30

115': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

19:29

Σωστή απόφαση του Σιδηρόπουλου.

19:29

114': Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό σε ανατροπή του Καρέλη από τον Ζόρο.

19:27

Το εκτελεί με πάσα ο Ζέκα στον Καρέλη, δυνατό σουτ του τελευταίου από πολύ δύσκολη θέση έξω απ' την περιοχή και αριστερά, άουτ η μπάλα.

19:27

112': Φάουλ σαν κοντινό κόρνερ κερδίζει από αριστερά ο Παναθηναϊκός.

19:24

109': Σουτ του Μιλιάζες λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή, στα... πουλιά η μπάλα.

19:23

Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά.

19:20

Ξεκίνησε το β' μέρος.

19:18

Τέλος στο πρώτο 15λεπτο της παράτασης.

19:18

105'+1': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Δώνης στη θέση του Πράνιτς.

19:17

Τεράστια ευκαιρία για τους Κρητικούς. Σε σέντρα του Κουτσιανικούλη, ο Νούνιες παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπάει στην εσωτερική πλευρά της αριστερής δοκού του Κοτσόλη, αλλά φεύγει παράλληλα με την γραμμή τέρματος και απομακρύνεται.

19:16

105': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ!

19:13

102': Ταχύτατη αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Μπεργκ μέσα στην περιοχή γυρνάει για τον Καρέλη, ο οποίος επιχειρεί να κάνει το τακουνάκι, αλλά δεν βρίσκει καλά την μπάλα και αυτή φεύγει άουτ.

19:11

101': Νούνιες αντί Μπούρμπου η τελευταία αλλαγή του Ρικάρντο Σα Πίντο.

19:11

100': Διαγώνιο σουτ του Ροβίθη μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία.

19:09

Σκορ πρόκρισης για τους «πράσινους».

19:08

Ο Αμπέντ εκτελεί το φάουλ, οι αμυντικοί του ΟΦΗ απομακρύνουν πάνω στον Ζέκα που κάνει το σουτ, η μπάλα από κόντρες φτάνει στον Καρέλη ο οποίος πλασάρει για να αποκρούσει εντυπωσιακά ο Φερνάντες, αλλά ο Μπεργκ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στην κενή εστία για το 2-0.

19:08

97': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

19:07

95': Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα από αριστερά για τον Παναθηναϊκό.

19:05

Συνεχίζεται τώρα το παιχνίδι.

19:04

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο έπειτα από έναν μικροτσαμπουκά ανάμεσα σε Μπεργκ και Ζόρο.

18:52

90': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

18:52

Όχι, δεν υπάρχει φάση. Οφσάιντ έχει δοθεί, πριν ο Λαγός αστοχήσει από κοντά δύο φορές

18:52

Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟ

18:51

90': Και κάρτα στον Τριποτσέρη που το έκανε στον Καρέλη

18:51

Φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για τον ΠΑΟ

18:50

Λίγα δευτερόλεπτα μετά, οι Κρητικοί βγαίνουν στην κόντρα, διαγώνιο σουτ του Ζε, άουτ η μπάλα

18:49

Και στα καπάκια, ευκαιρία για τον ΟΦΗ!

18:49

88': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟ! Από κοντά, μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Λαγός πλασάρει στο δοκάρι

18:49

86': Κάρτα στον Κουτσιανικούλη

18:46

85': Κάρτα στον Αμπέντ για διαμαρτυρία

18:45

83': Μακρινό σουτ του Κάλαϊτζιτς, άουτ η μπάλα

18:43

Το εκτελεί ο Αμπέντ, διώχνει με το κεφάλι ο Ζόρο

18:43

81': Τραγικό λάθος του Τριποτσέρη, ο Μπεργκ πλασάρει από πλάγια θέση, σε κόρνερ ο Φερνάντες

18:42

Ευκαιρία για τον ΠΑΟ!

18:41

Τελευταίο δεκάλεπτο, το ματς δεν έχει ρυθμό, οι δύο ομάδες κοιτούν πλέον πρώτα τα μετόπισθεν

18:38

65% υπέρ του Παναθηναϊκού η κατοχή της μπάλας

18:37

76': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Περογαμβράκης, μέσα ο Ροβίθης

18:35

73': Εκτελεί ο Αμπέντ, κακή κεφαλιά του Σίλντενφελντ, ψηλά η μπάλα

18:34

9-1 συνολικά

18:34

73': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟ

18:33

Αν μείνει αυτό το 1-0 πάμε σε παράταση

18:32

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο

18:32

Κακή εκτέλεση του Αμπέντ στο πρώτο δοκάρι, ο Φερνάντες ωστόσο δεν απομακρύνει σωστά την μπάλα, κεφαλιά του Σίλντενφελντ, ο γκολκίπερ του ΟΦΗ αυτή την φορά μπλοκάρει και τελειώνει την φάση

18:31

70': Κόρνερ για τον ΠΑΟ

18:30

Στα πρωτα 45' ο Πέτριτς ήταν καλός και μάλιστα είναι εκείνος που φτιάχνει το γκολ στον Αμπέντ

18:29

68': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Πέτριτς, μέσα ο Λαγός

18:27

Εκτελέστηκε το κόρνερ που κέρδισε ο ΟΦΗ χωρίς αποτέλεσμα

18:26

65': Ο Κουτσιανικούλης μπαίνει από τον άξονα, ''σπάει'' την μπάλα αριστερά στον Παπάζογλου, αυτός καθυστερεί να σουτάρει χαρακτηριστικά, με αποτέλεσμα ο Σίλντενφελντ να κάνει τάκλιν και να σώσει την ομάδα του

18:26

Απειλεί μάλιστα εδώ!

18:25

Ο ΟΦΗ έχει καταφέρει στα τελευταία λεπτά να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του και να παγώσει τον ρυθμό

18:23

Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα στην Λεωφόρο, πάντα στο 1-0 ο Παναθηναϊκός

18:22

61': Σουτ του Πέτριτς, δεν είναι καλό, άουτ η μπάλα

18:18

Ο Ζέκα εκτελεί, κακή κεφαλιά του Μπεργκ, ψηλά η μπαλα

18:18

57': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

18:15

Απογοητευμένος ο Ντουντού για την αλλαγή του

18:15

53': Τώρα η αλλαγή. Έξω ο Ντουντού, μέσα ο Κουτσιανικούλης

18:13

Μάλιστα ο Σα Πίντο φωνάζει τώρα τον Κουτσιανικούλη, αφού βλέπει πως η ομάδα του είναι ανύπαρκτη επιθετικά

18:13

Ο ΟΦΗ δεν ξεκίνησε καλα στο δεύτερο ημίχρονο

18:12

51': Εκτελέστηκε, ο Καρελης παίρνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ

18:12

51': Κόρνερ για τον ΠΑΟ που πιέζει

18:11

Ο Μιλιάζες σηκώθηκε, το ματς συνεχίζεται

18:10

Λαγό, Ατζαγκούν και Ρισβάνη σήκωσε για προθέρμανση ο Αναστασίου από την μεριά του

18:08

47': Ωραία κίνηση του Μπεργκ από αριστερά, ''σπάει'' την μπάλα προς το πέναλτι, το σουτ του Πράνιτς ωστόσο είναι κακό

18:07

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:06

46': Τώρα η αλλαγή για τον ΠΑΟ. Πράγματι, εκτός ο Κλωναρίδης, μέσα ο Καρέλης

18:05

Οι δύο ομάδες κάνουν τν εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

17:47

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος

17:45

43': Μακρινό σουτ του Μιλιάζες, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Κοτσόλη

17:44

Πιεστικός ο Παναθηναϊκός, πάντα σε παθητικό ρόλο ο ΟΦΗ

17:43

42': Ωραία ενέργεια και παράλληλο γύρισμα του Μπεργκ, ο Μιλιάζες διώχνει μπροστά από τον Πέτριτς

17:40

38': Εκτελεί ο Πέτριτς, με το κεφάλι ο Παπάζογλου διώχνει

17:34

33': Ο Ζέκα βρίσκει τον Πέτριτς μεσα στην περιοχή, αυτός σουτάρει δυνατά με το αριστερό, ο Φερνάντεζ αγγίζει λίγο την μπάλα και την στέλνει κόρνερ

17:34

17:32

30': Εξαιρετική σέντρα από δεξιά του Μπούρμπου, ο Παπάζογλου νικά στον αέρα τον Μέντες, παίρνει την κεφαλιά, ελάχιστα έξω η μπάλα!

17:31

Κοντά στο γκολ ο ΟΦΗ!

17:30

29': Επικίνδυνη συρτή σέντρα του Κλωναρίδη από δεξιά, ο Φερναντες, πριν μπει στην φάση ο Πέτριτς, βγαίνει και μπλοκαρει

17:29

Αρκετές διακοπές στο παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός ελέγχει την κατάσταση και δεν έχει απειληθεί ουσιαστικά καθόλου

17:29

27': Κάρτα βλέπει ο Ζε

17:25

23': Από μια κάρτα σε Μπεργκ και Ντουντού

17:22

Τρομερή ενέργεια του Πέτριτς από δεξιά, ''αδειάζει'' με ωραία ντρίπλα τον αργό και βαρύ Ζόρο, ''σπάει'' την μπάλα προς το πέναλτι και ο Αμπέντ που έρχεται σαν τρέιλερ με κοντινό πλασέ κάνει το 1-0

17:22

20': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟ!

17:18

Πρώτο τέταρτο στη Λεωφόρο, πάντα στο 0-0 ο Παναθηναϊκός με τον ΟΦΗ που είναι καλά οργανωμένος στα μετόπισθεν

17:16

14': Σέντρα-γέμισμα του Ζέκα, ο Αμπέντ πετάγεται στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, πλασάρει με το δεξί, η μπάλα άουτ!

17:15

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ!

17:14

Πάντως, ήλεγχε την πορεία της μπάλας ο Κοτσόλης

17:13

11': Πρώτη καλή προσπάθεια από τους Κρητικούς! Μακρινό σουτ του Κάλαϊτζιτς, η μπάλα λίγο άουτ

17:10

Άλλωστε αυτοί είναι που ψάχνουν το γκολ, μετά το 1-0 του ''Γεντί Κουλέ''

17:09

Σαφώς πιο επιθετικοί οι ''πράσινοι'' στα πρώτα 7 λεπτά

17:09

7': Μακρινό φιλόδοξο σουτ του Νάνο, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και ο Φερναντες μπλοκάρει εύκολα

17:07

Καλή ευκαιρία ήταν αυτή για τον Παναθηναϊκό

17:06

4': Επικίνδυνη σέντρα του Τριανταφυλλόπουλου από δεξιά, η μπάλα περνά τόσο από τον Μπρεγκ όσο και από τον Κλωναρίδη που δεν πρόλαβαν να μπουν στην πορεία της και να την σπρώξουν στα δίχτυα

17:05

Αναγνωριστικό παιχνίδι σ' αυτά τα πρώτα λεπτά

17:05

Έξω από την περιοχή δοκίμασε τα πόδια του ο Κροάτης χωρίς αποτέλεσμα

17:05

3': Πρώτο σουτ στο ματς, το κάνει ο Πράνιτς, η μπάλα ψηλά

17:02

1': Σέντρα στο ματς

16:59

Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη παρουσίαση τους στον αγωνιστικό χώρο

16:50

Γεμίζει σιγά-σιγά η Λεωφόρος με τον κόσμο να παίρνει την θέση του στο γήπεδο

16:46

Η ομάδα που θα περάσει θα αντιμετωπίσει στον τελικό Κυπέλλου το νικητή του ζευγαριού ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

16:46

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο ματς, στο ''Γεντί Κουλέ'', οι Κρητικοί είχαν επικρατήσει με 1-0

16:41

Σε περίπου 20 λεπτά η σέντρα στη Λεωφόρο στην ρεβάνς Κυπέλλου του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ

Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Κλωναρίδης, Μπεργκ, Ζέκα, Αμπέντ, Νάνο, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Πέτριτς.
Αναπ: Καπίνο, Χουχούμης, Λαγός, Ατζαγκούν, Δώνης, Καρέλης, Ρισβάνης.
ΟΦΗ
Φερνάντες, Ζόρο, Τριποτσέρης, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Ντουντού, Κάλαϊτζιτς, Ζε, Μακρής, Περογαμβράκης, Παπάζογλου.
Αναπ: Γιαγκόζης, Δαμιανάκης, Κουτσιανικούλης, Νούνιες, Ροβίθης, Φραγκουλάκης, Στάθης.
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου). Βοηθοί: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης, Νικόλαος Φαντόπουλος (Πειραιά). Τέταρτος: Αναστάσιος Κάκος (Κέρκυρα). Επιπρόσθετοι: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας), Γεώργιος Κυζάς (Δράμας).