1
18:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό απόγευμα από το a-sports.gr

18:51

Η ΑΕΚ γνωρίζει την ήττα με 2-1 στο τελευταίο της φιλικό στο Βέλγιο από την Μπριζ. Η Ένωση πήρε καλό βαθμό επιθετικά, έμεινε όμως... μετεξεταστέα αμυντικά καθώς τα λάθη στα μετόπισθεν έφεραν και την ήττα. Ντε Κέτελερ (2') και Πέρες (86') οι σκόρερ των νικητών, είχε ισοφαρίσει η Ένωση στο 57' με αυτογκόλ του Μίτροβιτς.

18:50

Λήξη της αναμέτρησης λίγα μόλις δευτερόλεπτα μετά τα 90 λεπτά.

18:49

Τα κενά στην άμυνα πληρώνει η ΑΕΚ αν παραμείνει αυτό το 2-1.

18:47

Η Μπριζ προηγείται και πάλι στο ματς. Από την εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Μέχελε στα αριστερά, αυτός σέντραρε και ο Πέρες με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

18:46

86': ΓΚΟΛ για την ΜΠΡΙΖ!

18:45

85': Νέο κόρνερ κερδίζει η Μπριζ από την απομάκρυνση Ραντόνια.

18:42

82': Εκτελείται το έμμεσο ο Ραντόνια διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:41

81': Έμμεσο για την Μπριζ μετά από πολλαπλά λάθη της άμυνας της ΑΕΚ. Ο Σαμπανάτζοβιτς δεν απομακρύνει, γυρίζει στον Τσιντώτα και εκείνος υπό πίεση και καθώς πέφτει, ακουμπά την μπάλα με το χέρι.

18:36

76': Μακρινή εκτέλεση φάουλ με τον Ριτς μπλοκάρει εύκολα ο Τσιντώντας.

18:32

72': Νέες αλλαγές για την ΑΕΚ ο Σβάρνας στο ματς αντί του Νεντελτσιάρου και ο Ραντόνια αντί του Μπακάκη.

18:30

Μπαίνουμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο του ματς. Μπριζ - ΑΕΚ 1-1 με την ΑΕΚ να είναι καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο.

18:28

68': Τρίτη αλλαγή για την Ένωση, αναγκαστική αυτή τη φορά. Ο Γκαρσία τραυματίζεται στον αριστερό προσαγωγό, ζητά αλλαγή και ο Νταντσένκο τον αντικαθιστά.

18:25

65': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, έξω ο Τάνκοβιτς, μέσα ο Σαμπανάτζοβιτς.

18:24

64': Νέα μεγάλη ευκαιρία χάνει η ΑΕΚ, σουτ του Αλμπάνη από τα αριστερά, ο Λάμενς πέφτει και παραχωρεί κόρνερ.

18:23

63': Ο ακούραστος Λιβάι Γκαρσία στην πλάτη της βελγικής άμυνας, με ωραία πάσα βρίσκει τον Ανσαριφάρντ, απογοητευτικός ο Ιρανός φορ στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

18:22

62': Μαζικές αλλαγές για την Μπριζ.

18:21

61': Μιτάι αντί Λόπες στην πρώτη αλλαγή της ΑΕΚ.

18:18

Φέρνει το ματς στα ίσια η ΑΕΚ από πόδια αντιπάλων. Ο Αλμπάνης από τα αριστερά ελίχθηκε ωραία και την κατάλληλη στιγμή έκανε το γύρισμα προς τον Ανσαριφάρντ, ο Μίτροβιτς επιχείρησε να διώξει την μπάλα όμως την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

18:17

57': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:15

55': Κόρνερ για την Μπριζ, κεφαλιά του Μέχελερ η μπάλα περνά άουτ.

18:13

53': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ντε Κέτελερ από τα αριστερά, η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.

18:11

51': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Μπακάκη να εκτελεί διώχνουν οι των Βέλγων

18:09

49': Κόρνερ από τα αριστερά για την ΑΕΚ εκτελεί ο Τάνκοβιτς, η μπάλα φτάνει στον Σιμάνσκι, σουτ πάνω από την εστία των Βέλγων

18:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ. Δύο αλλαγές η Μπριζ, Ριτς και Μπάτζιε στις θέσεις των Φόρμερ, Ντοστ αντίστοιχα.

18:04

Ένα πολύ χιουμοριστικό σκηνικό καθώς έχουν ανοίξει τα μπεκ του γηπέδου και έτσι δεν μπορεί ακόμα να αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο.