1
24:43

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

24:41

Η «σκουάντρα ατζούρα» κερδίζει στα πέναλτι την Ισπανία και παίρνει την πρόκριση για τον τελικό του Euro όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του δεύτερου ημιτελικού ανάμεσα σε Δανία και Αγγλία.

24:40

Ζορζίνιο εκτελεί και 4-2! Η Ιταλία είναι στον τελικό!

24:39

Μοράτα εκτελεί και ο Ντοναρούμα αποκρούει!

24:38

Μπερναντέτσκι στο αριστερό «παραθυράκι» του Σιμόν και 3-2 η Ιταλία.

24:38

Εκτελεί ο Τιάγκο και ισοφαρίζει σε 2-2 πολύ εύκολα.

24:37

Μπονούτσι εκτελεί και διαμορφώνει το 2-1.

24:36

Μορένο ευστοχεί και ισοφαρίζει σε 1-1, παρότι έπεσε σωστά ο Ντοναρούμα.

24:36

Μπελότι και η μπάλα στα δίχτυα, 1-0 η Ιταλία.

24:35

Εκτελεί ο Όλμο, πάνω από την εστία η μπάλα...

24:34

Εκτελεί ο Λοκατέλι, αποκρούει ο Σιμόν.

24:31

Χωρίς νικητή μετά από 120 λεπτά στο Γούεμπλεϊ...

24:29

120: Λήξη παράτασης και πέναλτι...

24:26

118': Κίτρινη στον Μπονούτσι για φάουλ στον Μοράτα.

24:24

116': Ξανά σε θέση οφσάιντ ο Μπελότι.

24:22

114': Σε θέση οφσάιντ ο Μπελότι.

24:18

110': Ο Μπεράρντι σκοράρει, αλλά το γκολ δεν μετρά μετά από σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ.

24:17

109': Αλλαγή για την Ισπανία. Ο Γκαρθία παραχωρεί τη θέση του στον Πάου Τόρες.

24:15

107': Αλλαγή για την Ιταλία. Μπερναντέτσκι στη θέση του Κιέζα.

24:13

106': Σέντρα στο δεύτερο μέρος της παράτασης.

24:12

106': Αλλαγή για την Ισπανία. Τιάγκο αντί Μπουσκέτς.

24:10

105': Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

24:08

103': Σε θέση οφσάιντ ο Μπελότι.

24:07

102': Ευκαιρία για την Ισπανία. Μορένο τη σέντρα, δίωχνει με τις γροθιές ο Ντοναρούμα, σουτ του Γιορέντε, διώχνει σωτήρια ο Μπονούτσι.

24:03

98': Ευκαιρία για την Ισπανία. Ο Όλμο εκτέλει απευθείας και συρτά το φάουλ, αποκρούει δύσκολα ο Ντοναρούμα.

24:02

97': Κίτρινη κάρτα στον Τολόι για φάουλ στον Όλμο.

23:55

91': Έναρξη παράτασης...

23:53

Η Ιταλία κλείστηκε στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας και το πλήρωσε με την ισοφάριση σε 1-1 από τον Μοράτα.

23:50

Λήξη στην αναμέτρηση. Ιταλία - Ισπανία 1-1 και έχουμε παράταση!

23:47

90': Τρία λεπτά καθυστερήσεων στο ματς...

23:43

86': Αλλαγή για την Ισπανία. Μάρκος Γιορέντε αντί Αθλπιλικουέτα.

23:42

85': Διπλή αλλαγή για την Ιταλία. Λοκατέλι και Μπελότι στον αγωνιστικό χώρο, εκτός οι Μπαρέλα και Ινσίνιε.

23:41

83': Σουτ του Μπουσκέτς έξω από την περιοχη, ψηλά η μπάλα.

23:38

Όλμο κάθετα για τον Μοράτα, το πλασέ και 1-1 από τον επιθετικό της Γιουβέντους.

23:37

80': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

23:36

80': Φαλτσαριστό σουτ του Μπεράρντι έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Σιμόν.

23:34

77': Κόρνερ για την Ισπανία με τον Όλμο από τα δεξιά, απομακρύνει η ιταλική άμυνα.

23:33

76': Πιέζει ψηλά η Ισπανία, που ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.

23:30

73': Δύο αλλαγές για την Ιταλία. Πεσίνα και Τολόι αντί Βεράτι και Έμερσον.

23:26

70': Διπλή αλλαγή για την Ισπανία. Μορένο και Ρόντρι στις θέσεις των Ογιαρθάμπαλ και Κόκε.

23:25

68': Ευκαιρία για την Ιταλία. Ο Κιέζα βγάζει υπέροχα σε τετ α τετ τον Μπεράρντι, το σουτ, αποκρούει ο Σιμόν.

23:23

67': O Ογιαρθάμπαλ μοιράζει στον Όλμο, το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από αριστερό δοκάρι του Ντοναρούμα.

23:22

65': Γλυκιά σέντρα του Κόκε, ο Ογιαρθάμπαλ δεν μπορεί να κάνει την κεφαλιά και έτσι η ευκαιρία των Ισπανών χάνεται.

23:21

63': Κόρνερ από τα αριστερά για την Ισπανία με τον Ογιαρθάμπαλ, απομακρύνεται η μπάλα.

23:19

61': Αλλαγή και για την Ισπανία. Μοράτα στη θέση του Φεράν Τόρες.

23:18

61': Αλλαγή για την Ιταλία. Μπεράρντι αντί Ιμόμπιλε.

23:17

Ο Λαπόρτ κόβει τον Ιμόμπιλε, ο Κιέζα γίνεται κάτοχος της μπάλας και με υπέροχο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σιμόν για το 1-0.

23:16

60': ΓΚΟΛ για την ΙΤΑΛΙΑ!

23:15

58': Σουτ του Ογιαρθάμπαλ έξω από την περιοχή, σταθερά στο κέντρο της εστίας ο Ντοναρούμα, ο οποίος μπλοκάρει.

23:10

53': Διαγώνιο σουτ του Κιέζα από τα δεξιά, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σιμόν.

23:09

52': Ευκαιρία για την Ισπανία. Ο Οριαρθάμπαλ γυρίζει στον Μπουσκέτς, το σουτ έξω από την περιοχή, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ντοναρούμα η μπάλα.

23:08

51': Κίτρινη κάρτα στον Μπουσκέτς για φάουλ στον Ιμόμπιλε.

23:07

51': Κόρνερ για την Ισπανία από τα αριστερά με τον Κόκε, βγαίνει και διώχνει με τις γροθιές ο Ντοναρούμα.

23:06

50': Σουτ του Ιμόμιπλε υπό τη πίεση του Λαπόρτ, άουτ η μπάλα, δεν ανησυχεί ο Σιμόν.

23:05

49': Κόρνερ για την Ιταλία από τα αριστερά με τον Ινσίνιε, περνάει ανεκμετάλλυετο.

23:04

48': Σε θέση οφσάιντ ο Φεράν Τόρες.

23:02

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.