2
20:58

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:57

Η Δανία κράτησε το προβάδισμά της και έτσι προκρίθηκε στα ημιτελικά του Euro όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ουκρανία - Αγγλία.

20:56

Τέλος στο ματς. Τσεχία - Δανία 1-2.

20:55

90'+5: O Κιάερ διώχνει με το κεφάλι, ο Μπαράκ το μονοκόμματο σουτ, άουτ η μπάλα.

20:52

90'+3: Γυριστό του Κρμέντσικ, πολύ ψηλά η μπάλα, άουτ.

20:50

90': Έξι λεπτά καθυστερήσεων στο παιχνίδι...

20:46

86': Κίτρινη κάρτα στον Κάλας για φάουλ πάνω στον Νόργκάρντ.

20:44

84': Κίτρινη κάρτα στον Κρμέντσικ για διαμαρτυρία.

20:43

83': Στο έδαφος ο Μπόριλ, o οποίος δέχθηκε χτύπημα στο κόρνερ του Γιένσεν.

20:42

82': Ευκαιρία για την Δανία. Ο Μέλε πατάει περιοχή από τα αριστερά, κάνει το σουτ, αποκρούει σε κόρνερ ο Βάτσκλικ.

20:41

81': Δύο αλλαγές και για την Δανία. Άντερσεν και Γιένσεν αντί των Κρίστενσεν και Ντιλέινι.

20:40

80': Διπλή αλλαγή για την Τσεχία. Βύντρα και Νταρίντα παίρνουν τις θέσεις των Σικ και Σεβτσίκ.

20:39

79': Κόρνερ από τα αριστερά για την Δανία με το Βας, κανένα κέρδος.

20:38

78': Ευκαιρία για την Δανία. Ο Βας γυρίζει στον Πόουλσεν, το σουτ έξω από την περιοχή, διώχνει στο αριστερό του «παραθυράκι» ο Βάτσκλικ.

20:34

75': Εκτελεί από τα αριστερά ο Γιάνκτο, ακουλουθεί ένα σουτ του Κάλας που περνάει άουτ.

20:33

74': O Μπαράκ γεμίζει με εκτέλεση φάουλ, βγαίνει και αποκρούει σε κόρνερ προ του Σούτσεκ ο Σμάιχελ.

20:30

70': Αλλαγή για την Δανία. Βας στη θέση του Στρίγκερ.

20:29

69': Ο Πόουλσεν φεύγει στην αντεπίθεση, πάει κατά μέτωπο, το σουτ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Βάτσκλικ.

20:25

66': Σε θέση οφσάιντ ο Κρμέντσικ.

20:24

65': Αναγκαστική αλλαγή για την Τσεχία. Μπράμπεκ αντί Σελούτσκα.

20:22

63': Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Σούτσεκ στο κεφάλι στην προβολή του Πόουλσεν.

20:18

59': Δύο αλλαγές για τη Δανία. Πόουλσεν και Νόργκαρντ στις θέσεις των Ντόλμπεργκ και Ντάμσγκααρντ.

20:16

57': Κόρνερ για τη Δανία από τα δεξιά με τον Στρίγκερ, απομακρύνεται η μπάλα.

20:13

53': Έχει βοηθήσει πολύ τους Τσέχους η είσοδος του Κρμέντσικ στο παινχνίδι.

20:09

Ο Κουφάλ σεντράρει από τα αριστερά, ο Σικ κάνει το σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Σμάιχελ για το 1-2.

20:08

49': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΧΙΑ!

20:08

48': Κεφαλιά του Κρμέντσικ, ο Σικ κάνει το ανάποδο ψαλίδι, μπλοκάρει ο Σμάιχελ.

20:07

47': Εκτελεί το κόρνερ ο Γιάνκτο από τα αριστερά, απομακρύνεται η μπάλα.

20:06

47': Νέα ευκαιρία για την Τσεχία. Σκαστό και δυνατό σουτ του Μπαράκ, αποκρούει με το ένα χέρι σε κόρνερ ο Σμάιχελ.

20:05

46': Ευκαιρία για την Τσεχία. Σουτ του Κρέμτνσικ, αποκρούει ο Σμάιχελ.

20:05

46': Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

20:04

46': Διπλή αλλαγή για την Τσέχια. Κρμέντσικ και Γιάνκτο στις θέσεις των Μάζοπουστ και Χόλες.