Επόμενο τεστ της Ένωσης στις 18:00 της Τρίτης 6/7) κόντρα στην Αντβέρπ.

Κακή η ΑΕΚ, ηττάται με 3-1 στο φιλικό με τη Φέγενορντ.

16:16

Τέλος στο ματς.

16:11

85': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Χριστόπουλος που δέχθηκε ένα χτύπημα στο πρόσωπο. Είναι εντάξει ο επιθετικός της ΑΕΚ και το ματς συνεχίζεται αμέσως.

16:06

80': Συγκλίνει από τα αριστερά ο Χριστόπουλος και κάνει ένα αδύναμο σουτ λίγο έξω από την περιοχή, μαζεύει εύκολα ο Γιάνσεν.

16:03

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός. Καθοριστικό ρόλο έχουν παίξει φυσικά και οι πολλές αλλαγές.

16:01

76': Ρουκουνάκης αντί Μάνταλου και Χριστόπουλος αντί Γαλανόπουλου για την ΑΕΚ.

16:01

75': Εξαιρετική ενέργεια από τη Φέγενορντ στα δεξιά, αλλά το σουτ στη συνέχεια έπειτα από την πάσα κοντράρει στον Νεντελτσιάρου.

15:57

70': Λάθος πάσα του Τσιντώτα, αλλά ο Γαλανόπουλος κλείνει τον αντίπαλό του πριν δημιουργηθεί μεγαλύτερο πρόβλημα και βγει σουτ προς την εστία.

15:52

67': Έξω Μιτάι μέσα Ραντόνια, έξω Μπακάκης μέσα Νταντσένκο, έξω και ο Σιμάνσκι για να μπει ο Σαμπανάτζοβιτς.

15:44

60': Μαζεμένες αλλαγές για τη Φέγενορντ, οκτώ στον αριθμό. Γιάνσεν αντί Μπάιλοβ, Σκόγκεν αντί Φερ, Χάρτγες αντί Σένεσι, Αντονούτσι αντί Τόρνστρα, Μιλαμπό αντί Τιλ, Αζάρκαν αντί Λίνσεν, Κόντε αντί Σινιστέρα και Βέντε αντί Μπάνις.

15:41

55': Αλλαγή για την Ένωση, με τον Κοσίδη να αντικαθιστά τον Ανσαριφάρντ.

15:38

52': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά από λάθος της ολλανδικής άμυνας, ο Ανσαριφάρντ κάνει το σουτ πάνω στον Μπάιλοβ, σουτάρει ξανά υπό πίεση όμως ο πορτιέρε της Φέγενορντ μπλοκάρει.

15:35

49': Κόρνερ για τη Φέγενορντ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:31

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:31

Τρεις αλλαγές και για τους Ολλανδούς. Μπαίνουν Χαλ, Ελ Μπουχαταουί και Μπούρχερ στις θέσεις των Μαλάσια, Πέντερσεν και Ντίεμερς αντίστοιχα.

15:30

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γκαρσία αντί Σάκχοφ.

15:17

Η Φέγενορντ προηγείται με 3-1 της ΑΕΚ.

15:15

Φινάλε πρώτου ημιχρόνου, μετά από περίπου 2 λεπτά καθυστερήσεων.

15:13

44': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μπάνις.

15:13

43': Απειλεί ξανά η ολλανδική ομάδα, με τον Λίνσεν να κάνει το σουτ από τα δεξιά αλλά να μη βρίσκει στόχο.

15:09

40': Αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Λόπες να αντικαθιστά τον Λάτσι.

15:08

Ο Τσιντώτας πασάρει μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ στον Λάτσι, που χάνει τη μπάλα, οι Ολλανδοί κλέβουν, γίνεται το γύρισμα και ο Σινιστέρα με κοντινό πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

15:08

38': ΓΚΟΛ για τη ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ!

15:05

Τεράστια τα κενά της ΑΕΚ στο κέντρο της άμυνας στο πρώτο ημίωρο...

15:02

Ο Σινεστέρα βρίσκει μέσα από την περιοχή τον Μπάνις που με πλασέ από το ύψος του πέναλτι γράφει το 2-1.

15:01

32': ΓΚΟΛ για τη ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ!

14:59

Νέα μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και ο Λίνσεν με ψηλοκρεμαστό πλασέ σκοράρει ισοφαρίζοντας σε 1-1.

14:59

29’: ΓΚΟΛ για τη ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ!

14:57

27’: Καλή στιγμή για τη Φέγενορντ! Βαθιά μπαλιά από τον Ντίεμερς, με τη μία ο Λίνσεν κάνει το σουτ, ελάχιστα έξω η μπάλα.

14:54

25': Διακοπή ενός λεπτού για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

14:53

24': Κόρνερ για την Ένωση από τα αριστερά με τον Μάνταλο, διώχνει με το κεφάλι ο Ντίεμερς.

14:49

18': Η ΑΕΚ κλείνει σωστά τους χώρους εμποδίζοντας τους γηπεδούχους να αναπτυχθούν όπως θα ήθελαν.

14:44

Ο Τάνκοβιτς κουβαλάει την μπάλα από τα δεξιά, πατάει περιοχή αντέχοντας στην πίεση του προσωπικού του αντίπαλου και με δεξί σουτ νικά τον Μπάιλοβ για το 0-1.

14:44

14': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

14:40

11': Κόρνερ για τη Φέγενορντ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Μάνταλος.

14:37

Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά, ο Μπακάκης διώχνει πάνω στη γραμμή, νέα κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια ο Τσιντώτας μπλοκάρει.

14:37

7': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ!

14:36

7': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

14:36

6': Η Φέγενορντ σκοράρει με τον Μπάνις αλλά το γκολ ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ πάνω στον Τσιντώτα.

14:33

Πιο κινητικοί οι Ολλανδοί στο ξεκίνημα της αναμέτρησης.

14:30

14:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:23

Με συννεφιασμένο τον καιρό θα πραγματοποιηθεί η αναμέτρηση.

14:20

Οι απουσίες δεν λείπουν για τον «Δικέφαλο» καθώς εκτός λόγω τραυματισμού είναι οι Στάνκοβιτς, Κάτσικας και Παρράς. Επίσης λογικά δεν θα αγωνιστεί και ο Λόπες που μόλις την Παρασκευή (1/7) μπήκε στο κανονικό πρόγραμμα.

14:18

Πρόκειται για το δεύτερο τεστ της Ένωσης επί ολλανδικού εδάφους, μετά το νικηφόρο 3-1 επί της Φίτεσε.

14:14

Το ματς διεξάγεται στο προπονητικό κέντρο της ολλανδικής ομάδας, στο «Βάρκενροντ». Μάλιστα, θα το παρακολουθήσουν και 2.000 θεατές.

14:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με τη Φέγενορντ, η οποία ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.