2
20:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:54

Κάνει την έκπληξη η Τσεχία που κερδίζει με 2-0 την Ολλανδία και προκρίνεται στα προημιτελικά του Euro 2020 όπου θα αντιμετωπίσει τη Δανία.

20:53

Τέλος στο ματς.

20:50

90+2’: Ολοκληρώνονται οι αλλαγές των Τσέχων. Κρμέντσικ αντί Σικ και Σαντίλεκ αντί Μπάρακ.

20:48

Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:43

85’: Διπλή αλλαγή για την Τσεχία. Χλόζεκ αντί Σέβτσικ και Κραλ αντί Χόλες.

20:42

84': Κίτρινη κάρτα στον Φ. Ντε Γιονγκ.

20:40

81': Διπλή αλλαγή για την Ολλανδία. Μπεργκχάους αντί Φαν Άνχολτ και Τίμπερ αντί Μπλιντ.

20:39

Ο Χόλες μέσα από την περιοχή και αριστερά γυρίζει για τον Σικ που με πλασέ με τη μία από το ύψος του πέναλτι σκοράρει για το 0-2.

20:37

80': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΧΙΑ!

20:37

79’: Αλλαγή για την Τσεχία, με τον Γιάνκτο να αντικαθιστά τον Μάζοπουστ.

20:36

77': Από μακριά σουτάρει ο Σικ, μπλοκάρει ο Στεκέλενμπουργκ.

20:36

77’: Σουτ του Σούτσεκ απέξω, μαζεύει στη δεξιά του γωνία ο Στεκέλενμπουργκ με διπλή προσπάθεια.

20:29

73’: Αλλαγή για την Ολλανδία. Ο Βέγκχορστ στη θέση του Ντε Ρουν.

20:29

72': Cooling break...

20:26

Γέμισμα - φάουλ του Μπάρακ από τα δεξιά, κεφαλιά - πάσα του Κάλας στο δεύτερο δοκάρι για τον Χόλες που με δεύτερη κεφαλιά από κοντά γράφει το 0-1.

20:26

68': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΧΙΑ!

20:24

67': Κόρνερ για τους Τσέχους από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

20:22

64': Γέμισμα από τα δεξιά, ο Καντεράμπεκ στο δεύτερο δοκάρι πλασάρει σημαδεύοντας την απέναντι γωνία αλλά ο Ντάμφρις βάζει σωτήρια το πόδι του.

20:18

60': Εκτελείται το κόρνερ, από τον Μπάρακ κεφαλιά του Σικ στο πρώτο δοκάρι, έξω.

20:18

60': Κόρνερ για την Τσεχία από τα δεξιά.

20:14

57': Αλλαγή για την Ολλανδία. Πρόμες αντί Μάλεν.

20:14

56': Κίτρινη κάρτα τώρα στον Τσούφαλ.

20:13

56': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Τσούφαλ, πάνω στο τείχος.

20:12

55': Αλλάζει την απόφασή του ο Ρώσος ρέφερι και αποβάλει τον Ντε Λιχτ. Με δέκα συνεχίζουν οι Ολλανδοί.

20:11

Πάει να δει τη φάση ο Καράσεφ.

20:11

Έχουμε έλεγχο VAR για πιθανή κόκκινη στον Ολλανδό στόπερ. Για να δούμε...

20:10

52': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Λιχτ επειδή σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι έξω από την περιοχή και αριστερά ενώ ο Σικ έβγαινε φάτσα με τον Στεκέλενμπουργκ.

20:09

52': Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία! Καταπληκτικό τακουνάκι του Ντεπάι, βγάζει σε θέση τετ α τετ τον Μάλεν, ο οποίος πάει να περάσει και τον Βάτσλικ που όμως του βάζει «στοπ».

20:07

50': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ντεπάι, ήταν εκτεθειμένος.

20:04

46': Κίτρινη κάρτα στον Ντάμφρις.

20:03

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

19:47

Ολλανδία και Τσεχία πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0.

19:47

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς καθυστερήσεις.

19:47

45+2’: Ωραίο γύρισμα του Ντεπάι από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής για τον Φαν Άνχολτ, που σουτάρει αλλά δεν βρίσκει στόχο. Ήταν εκτεθειμένος, ο Ολλανδός αριστερός μπακ με τον επόπτη όμως να μη σηκώνει το σημαιάκι. Λογικά αν είχαμε γκολ θα ακυρωνόταν ως οφσάιντ μέσω VAR.

19:45

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:43

43': Οφσάιντ ο Φαν Άνχολτ, σωστή υπόδειξη.

19:39

38': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά με τον Μπάρακ, με τον Βαϊνάλντουμ να διώχνει.

19:38

38’: Ευκαιρία για την Τσεχία! Ο Μάζοπουστ πασάρει στον Μπάρακ που απέναντι από τον Στεκέλενμπουργκ κάνει το σουτ, αλλά ο Ντε Λιχτ σωτήρια του βάζει την κόντρα και η μπάλα φεύγει κόρνερ.

19:34

34': Κόρνερ για τους Τσέχους από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

19:32

33': Εκτελεί το κόρνερ ο Ντεπάι, βγάζει έξω ο Σικ, σουτ του Φαν Άνχολτ από μακριά, χωρίς τύχη.

19:32

32': Νέο κόρνερ για τους «οράνιε» από τα δεξιά.

19:31

31': Κόρνερ για τους Ολλανδούς από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:28

28': Ο Σικ βρίσκει χώρο και σουτάρει εκτός περιοχής και λίγο δεξιά, η μπάλα βρίσκει και στο σώμα του Ντε Ρουν και καταλήγει στην αγκαλιά του Στεκέλενμπουργκ.

19:24

24': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. Ξανά ματς μετά από ένα λεπτό.

19:21

22': Καλή στιγμή για την Τσεχία, με τον Σέβτσικ να σεντράρει από τα δεξιά, τον Σούτσεκ να παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά να στέλνει τη μπάλα αρκετά πλάγια και άουτ.

19:18

18': Επικίνδυνο γύρισμα του Φαν Άνχολτ από τα αριστερά, διώχνει ο Καντεράμπεκ.

19:15

15': Ακόμα ένα κόρνερ για τους Ολλανδούς από τα αριστερά, ούτε αυτό φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

19:13

13': Νέο κόρνερ για τους «οράνιε», που έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο, από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:10

11': Κόρνερ για την Ολλανδία από τα δεξιά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Σικ.

19:08

8': Εκτελείται με πάσα από τον Ντεπάι, γίνεται η σέντρα από τον Ντάμφρις, κεφαλιά του Ντε Λιχτ αλλά η φάση σταματά καθώς ο Ολλανδός στόπερ ήταν εκτεθειμένος.

19:07

7': Κόρνερ για την Ολλανδία από τα δεξιά.

19:04

Πιέζουν ψηλά στο ξεκίνημα του αγώνα οι Τσέχοι.

19:01

2': Μακρινό σουτ από τον Κάλας, αρκετά πάνω από το τέρμα του Στεκέλενμπουργκ.

19:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

18:55

Και τώρα η ώρα των εθνικών ύμνων...

18:54

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:51

Την ίδια στιγμή, οι Τσέχοι πήραν το εισιτήριο ως μία από τις 4 καλύτερες τρίτες ομάδες του τουρνουά. Συγκεκριμένα, συγκέντρωσαν 4 βαθμούς και τερμάτισαν πίσω από Αγγλία και Κροατία στο 4ο γκρουπ.

18:47

Οι «οράνιε» προκρίθηκαν ως πρώτοι του 3ου ομίλου, κάνοντας μάλιστα και το απόλυτο με 3 στις 3 νίκες.

18:43

Η αναμέτρηση ξεκινά στις 19:00 και διεξάγεται στην «Πούσκας Αρένα» της Βουδαπέστης.

18:40

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα Ολλανδία - Τσεχία για τους «16» του Euro 2020.