ΤΕΛΙΚΟ, ΚΕΡΚΥΡΑ - ΧΑΝΙΑ 2-0

16:48

ΤΕΛΙΚΟ, ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1-0

16:47

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος και στο Αγινιακός - Φωστήρας 1-0

16:46

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο Κέρκυρα - Χανιά 2-0

16:39

Τελευταίο δεκάλεπτο στα δύο παιχνίδια, Κέρκυρα - Χανιά 2-0 και Αιγινιακός - Φωστήρας 1-0

16:36

81': Στην θέση του Σουάνη ο Κόντος για την Κέρκυρα

16:35

80': Μακρινό σουτ του Μαραγκουδάκη, δεν ανησυχεί ο Βρονταράς

16:33

78': Αλλαγή για τον ΑΟΧ. Στην θέση του Παγωνη ο Ζντράβκοβιτς

16:31

76': Από μια κάρτα σε Θεοδωρόπουλο και Μπαλντοβαλίεφ για μια... κοκορομαχία που είχαν

16:29

Ο Ζορμπάς φαίνεται να αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού

16:29

73': Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω ο Ζορμπάς μέσα ο Σίκιμιτς

16:26

Κέρκυρα - Χανιά 2-0, Αιγινιακός - Φωστήρας 1-0

16:26

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο και στα δύο ματς

16:22

67': Απειλούν τα Χανιά! Εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, κεφαλιά του Μαραγκουδάκη από την μικρή περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ

16:17

61': Αλλαγή κάνει όμως και η Κέρκυρα. Στην θέση του Καραδέμητρου ο Ανδρεόπουλος

16:16

61': Αλλαγή για τον ΑΟΧ. Έξω ο Βασιλογιαννης, μέσα ο Μπουντόπουλος

16:15

Στο ΕΑΚ Κέρκυρας συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, πάντα στο 2-0 οι γηπεδούχοι, καμία αντίδραση από τα Χανιά

16:15

57': ΚΟΚΚΙΝΗ στον Ζιάμπαρη του ΦΩΣΤΗΡΑ! Αιγινιακός - Φωστήρας 1-0

16:11

55': ΓΚΟΛ ο ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ! Αιγινιακός - Φωστήρας 1-0 με σουτ του Κουτσοσπύρου

16:07

52': Τώρα η αλλαγή για τον ΑΟΧ. Στην θέση του Σκάρου ο Μαραγκουδάκης

16:07

Τον Μαραγκουδάκη θα ρίξει στο ματς ο Σεροπιαν

16:06

51': Μακρινό σουτ του Καραδέμητου η μπάλα άουτ

16:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος και στο Αιγινιακός - Φωστήρας 0-0

16:02

Μετά από πάσα του Μπαλντοβαλίεφ ο Σουάνης κατεβάζει την μπάλα υπέροχα με το στήθος και με δυνατό δεξί σουτ νικά τον Θεοδωρόπουλο για το 2-0

16:02

47': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:41

- Στο αλλο ματς, Αιγινιακός - Φωστήρας πάντα στο 0-0 (41')

15:40

Σέντρα από δεξιά του Ζορμπά, ο Μπεριάν πιάνει ένα γυριστό σκαστό σουτ από κοντά και ανοίγει το σκορ

15:40

41': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ

15:39

40': Ο Ζορμπάς δοκιμάζει τον Θεοδωρόπουλο, ο γκολκίπερ του ΑΟΧ με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το μηδέν!

15:37

39': Νέα ευκαιρία για την Κέρκυρα με σουτ του Μπαλντοβαλίεφ, η μπάλα ψηλά

15:36

38': Στην συνέχεια της φάσης και μετά από πολλές κόντρες ο Ραπτάκης δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά

15:36

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά σε πρώτη φάση περνά ανεκμετάλλευτο

15:35

37': Απειλεί η Κέρκυρα. Ο Μπεριάν κάνει το παράλληλο γύρισμα, η μπάλα χτυπά στον Γκούμα και φεύγει ελάχιστα έξω

15:32

33': Ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Οι Κρητικοί βγήκαν στην κόντρα με μεγάλη μπαλιά, ο Πάγκαλος προσπάθησε να μπει στην περιοχή, ωστόσο άνοιξε την μπάλα και δεν πρόλαβε να πλασάρει τον Βρονταρά

15:24

26': Κάρτα στον Καμπλιώνη

15:23

24': Κάρτα βλέπει ο Σουάνης

15:22

- Στο 0-0 είναι και το Αιγινιακός - Φωστήρας (22')

15:22

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο στο ΕΑΚ, πάντα στο 0-0 η Κέρκυρα με τα Χανιά, σε ένα φτωχό παιχνίδι μέχρι τώρα

15:13

14': Πρώτη καλή φάση στο ματς με σουτ του Μπαλντοβαλίεφ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω

15:11

Κακό παιχνίδι μέχρι τώρα με πολλά λάθη

15:11

12': Κάρτα βλέπει ο Παγώνης, η πρώτη στο ματς

15:06

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, η Κέρκυρα έχει μπει καλύτερα πάντως στο ματς

15:02

1': Σέντρα και στο ματς Αιγινιακός - Φωστήρας 0-0

14:59

1': Ξεκίνησε το ματς στο ΕΑΚ

14:54

15.00: Αιγινιακός - Φωστήρας
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου), Σιαμέτης (Ηπείρου)
4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

14:54

15.00: Κέρκυρα - Α.Ο. Χανιά
Διαιτητής: Τοπούζης (Θράκης)
Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Καραβασίλης (Καβάλας)
4ος: Τερετίδης (Καβάλας)

14:11

Τόσο το Κέρκυρα - Χανιά όσο και το Αιγινιακός - Φωστήρας θα ξεκινήσουν στις 15.00

14:06

Το a-sports.gr θα σας ενημερώνει και για την εξέλιξη της αναμέτρησης του Αιγινιακού με τον Φωστήρα

ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Γκόμεζ, Ραπτάκης, Βενέτης, Κουτσόπουλος, Ζορμπάς, Μαραγκός, Καραδέμητρος, Σουάνης, Μπαλντοβαλίεφ, Μπεριάν.
ΧΑΝΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Χατζηησαΐας, Πυθαρούλης, Μανωλάς, Πότσι, Γκούμας, Καμπλιώνης, Σκάρος, Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος.
Διαιτητής: Τοπούζης (Θράκης). Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Καραβασίλης (Καβάλας). 4ος: Τερετίδης (Καβάλας)