1
24:36

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

24:35

Η Ιταλία επικρατεί με 2-1 της Αυστρίας στην παράταση και παίρνει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Euro και περιμένει τον αντίπαλό της που θα είναι ο νικητής του αγώνα Βέλγιο-Πορτογαλία.

24:34

Τέλος στο ματς.

24:33

120+1': Κίτρινη στον Ντράγκοβιτς.

24:33

119': Ο Κιέζα περνάει εντυπωσιακά και τον Μπάχμαν αλλά αμυντικός τον προλάβει πριν σουτάρει και το 2-1 παραμένει.

24:26

Ο Σάουμπ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά και ο Καλάιτζιτς παίρνει μια πολύ δύσκολη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και μειώνει σε 2-1.

24:26

114': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ!

24:25

113': Ο Σάουμπ κάνει το σουτ στην κίνηση, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

24:22

111': Ο Σάμπιτσερ από πλεονεκτική θέση σουτάρε αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

24:21

109': Εντυπωσιακή προσπάθεια ο Ντι Λορέντζο, αλλά το τελείωμα του, δεν είναι καλό.

24:19

108': Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Κριστάντε στη θέση του Ινσίνιε.

24:18

106': O Σάουμπ σουτάρει έξω από την περιοχή αλλά ο Ντοναρούμα είναι σε ετοιμότητα και αποκρούει.

24:17

Έναρξη του β' ημιχρόνου της παράτασης.

24:17

105': Διπλή αλλαγή για την Αυστρία.Ο Σλάγκερ παίρνει τη θέση του Γκρέγκοριτς και ο Σαμπ αυτή του Γκρίλιτς

24:15

Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. Η Ιταλία προηγείται της Αυστρίας με 2-0.

24:13

Ο Ατσέρμπι σπάει την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Πεσίνα, ο οποίος κάνει μια ντρίμπλα σε κλειστό χώρο και με ωραίο διαγώνιο τελείωμα κάνει το 2-0.

24:13

105': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ!

24:12

104': O Iνσίνιε εκτελεί απευθείας το φάουλ από μακριά, ο Μπάχμαν εκτινάσεται και αποκρούει εντυπωσιακά.

24:10

103': Κίτρινη στον Χιντερέγκερ.

24:04

97': Αλλαγή για την Αυστρία. Κάλαϊτζιτς αντί του Αρναούτοβιτς.

24:03

Ο Κιέζα με πολύ δυνατό σουτ, έπειτα από σέντρα του Σπινατσόλα νικάει τον Μπάχμαν για το 1-0.

24:02

95': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ!

24:02

94': Ο Κιέζα κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μπάχμαν.

23:58

Έναρξη της παράτασης.

23:55

Η Αυστρία δεν κατάφερε να μετουσιώσει την κυριαρχία της στο 2ο μέρος σε κάποιο γκολ, με συνέπεια ο αγώνας να οδηγηθεί στην παράταση. Κακή η Ιταλία σε αυτό το διάστημα, χωρίς έμπνευση.

23:53

Το παιχνίδι πάει στην παράταση.

23:52

Τέλος κανονικής διάρκειας. Ιταλία - Αυστρία 0-0

23:52

Ο Ινσίνιε γεμίζει, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:51

90+4': Φάουλ σε καλό σημείο για την Ιταλία.

23:50

Το παιχνίδι οδεύει προς την παράταση, εκτός αν αλλάξει κάτι στα τελευταία δύο λεπτά.

23:47

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:47

90': Πρώτη αλλαγή για την Αυστρία. Ο Σεπφ αντί του Μπάουμγκάρντερ.

23:46

Διακοπή στο ματς, ο Μπαουμγκάρντερ είναι στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

23:40

84': Διπλή αλλαγή για την Ιταλία. Μπελότι στη θέση του Ιμόμπιλε και Κιέζα στη θέση του Μπεράρντι.

23:39

83': Ο Σπινατσόλα κάνει την σέντρα από αριστερά και Μπεράρντι πιάνει αέρα στο ψαλιδάκι που επιχειρεί και η μπάλα φεύγει άουτ.

23:37

81': Kόρνερ για την Αυστρία. Ο Αλάμπα εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:35

78': Οφσάιντ ο Ινσίνιε.

23:33

Δεν υπάρχει παράβαση, το παιχνίδι συνέχιζεται κανονικά.

23:32

Η φάση ελέγχεται από το VAR.

23:31

74΄ Θέλει πέναλτι η Αυστρία, σε πτώση του Λάινερ μέσα στην περιοχή, από τον Πεσίνα.

23:30

73': O Ινσίνιε κάνει το φαλτσαριστό πλασέ μέσα στην περιοχή και αριστερά, η μπάλα περνάει άουτ.

23:29

72': Ο Λοκατέλι κάνει το πλασέ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

23:24

68': Διπλή αλλαγή για την Ιταλία. Ο Λοκατέλι στη θέση του Βεράτι και Πεσίνα στη θέση του Μπαρέλα.

23:24

Τελικά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ, καθώς ο Αρναούτοβιτς στην κεφαλιά-πάσα του Αλάμπα ήταν οφσάιντ

23:22

Ο Αρναούτοβιτς σκοράρει από κοντά, η φάση ελέγχεται από το VAR.

23:22

65': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ!

23:20

63': O Aρναούτοβιτς κάνει το σκαστό σουτ μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Ντοναρούμα.

23:19

62': Ο Ζάμπιτσερ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή και κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

23:12

56': Ο Ινσίνιε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά, ο Μπονούτσι την κεφαλιά, η μπάλα αουτ.