1
23:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:52

Οι Τσέχοι είχαν εξασφαλίσει και αυτοί από πριν την πρόκριση, όμως μετά τη νίκη της Κροατίας με 3-1 κόντρα στη Σκωτία, τερματίζουν 3οι στον όμιλο, πίσω από τους Κροάτες.

23:52

Η Αγγλία κερδίζει με 1-0 την Τσεχία και περνάει στην επόμενη φάση ως πρώτη στον όμιλο, χάρις το γκολ του Στέρλινγκ από το 12'.

23:51

Τέλος στο ματς.

23:50

90+2': Ο Κραλ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

23:43

86': Η Αγγλία σκοράρει με τον Χέντερσον, αλλά υπάρχει οφσάιντ.

23:42

Παρακολουθούμε ίσως το χειρότερο ημίχρονο του φετινού EURO.

23:41

84': Αλλαγή για την Τσεχία. Ο Βίντρα αντί του Χόλες.

23:41

84': Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Σάντσο αντί του Σάκα.

23:41

83': Ο Πέκχαρτ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

23:36

79': Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Μίνγκς αντί του Στόουνς.

23:36

Το γκολ της Κροατίας την ανεβάζει 2η και στέλνει την Τσεχία στην 3η θέση, όπου αυτή τη στιγμή συμπεριλαμβάνεται στις καλύτερες τρίτες και περνάει.

23:35

3-1 για την Κροατία στο άλλο παιχνίδι.

23:33

75': Αλλαγή για την Τσεχία. Ο Πέκχαρτ αντί του Σικ.

23:32

74': Κόρνερ για την Αγγλία. Ο Μπέλινγκαμ εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.

23:31

Δεν έχει ανεβάσει ρυθμό η Αγγλία στο δεύτερο μέρος και δεν έχει δημιουργήσει κάποια ευκαιρία.

23:29

Εάν οι Κροάτες βάλουν ακόμα ένα γκολ ή οι Τσέχοι δεχτούν, τότε τους προσπερνούν και ανεβαίνουν 2οι.

23:26

Πολύ χαμηλός ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, κάτι που επιτρέπει στην Τσεχία να ελπίζει πως θα ισοφαρίσει. Ένα γκολ χρειάζεται άλλωστε για να πάρει αυτή την πρωτιά στον 4ο όμιλο.

23:25

67': Διπλή αλλαγή για την Αγγλία. Ράσφορντ και Μπέλιγκαμ αντί των Γκρίλις και Στέρλιγνκ.

23:23

Στο άλλο ματς του ομίλου, σκορ πρόκρισης ξανά για την Κροατία, 2-1 με τον Μόντριτς.

23:21

64': Διπλή αλλαγή για την Τσεχία. Χλόσεκ και Κραλ, εκτός ο Νταρίντα και Μάζοπουστ.

23:18

61': Κίτρινη στον Μπορίλ.

23:16

59': Οφσάιντ ο Στέρλιγνκ.

23:14

Η Τσεχία έχει μπει πιο αποφασισμένα, η Αγγλία δείχνει ότι θα προσπαθήσει εκμεταλλευτεί την ταχύτητά των επιθετικών της.

23:06

48': Κόρνερ για την Τσεχία. Ο Νταρίντα εκτελεί με πάσα και ξαναπαίρνει την μπάλα και κάνει ένα αδύναμο πλασέ έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Πίκφορντ.

23:03

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

23:02

46': Aλλαγή για την Αγγλία. Χέντερσον αντί Ράις.

23:02

46': Aλλαγή για την Τσεχία. Σέβτσικ αντί Γιάνκτο.

22:46

Η Αγγλία προηγείται με 1-0 της Τσεχίας με γκολ του Στέρλινγκ στο 12'.

22:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, δίχως καθυστερήσεις.

22:43

Ισοφαρίζει η Σκωτία στο άλλο παιχνίδι του ομίλου: Κροατία - Σκωτία 1-1.

22:41

42': Κόρνερ για την Αγγλία. Ο Φίλιπς εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:37

37': Κόρνερ για την Αγγλία. Ο Σο εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:36

36': Συρτή σέντρα του Σο, κοντράρει η μπάλα και παίρνει κατεύθυνση προς την εστία, διώχνει ο Βάτσλικ σε κόρνερ

22:35

35': Σουτ του Σούτσεκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

22:32

33': Κόρνερ για την Αγγλία. Ο Φίλιπς εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:28

29': Κόρνερ για την Τσεχία. Ο Νταρίντα εκτελεί, ο Σούτσεκ κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα στα σώματα.