Ηρακλής Ψαχνών - Ηρακλής 2-1

19:52

ΤΕΛΙΚΟ στα Ψαχνά!

19:49

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:47

Τελευταίες στιγμές, τα Ψαχνά κρατούν σχετικά εύκολα το προβάδισμα

19:47

89': Στο ματς περνά ο Σιατραβάνης για τον Ηρακλή, έξω ο Μπουκουβάλας

19:44

85': Κλείνουν τις αλλαγές τους τα Ψαχνά. Μέσα ο Τσούτσης, έξω ο Ντάνιελ που δείχνει μάλιστα να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

19:43

Ρισκάρει πλέον ο Όγιος αφού η ομάδα του βρίσκεται πίσω στο σκορ

19:43

84': Αλλαγή για τον Ηρακλή, έξω ο Ιντζόγλου, μέσα ο Σκόρτσα

19:38

80': Στην θέση του Μπουμάλ ο Νικολόπουλος για τα Ψαχνά

19:37

78': Κάρτα στον Μπουμάλ για τον πανηγυρισμό του, έβγαλε την φανέλα

19:36

Απίστευτα πράγματα! Με την σέντρα ο Κρητικός βρίσκει τον Μπουμάλ, αυτός μπαίνει στην περιοχή και με δυνατό δεξί σουτ δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του

19:36

78': ΓΚΟΛ τα ΨΑΧΝΑ!

19:35

Οι παίκτες του ''Γηραιού'' κρύβουν την μπάλα έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Ονουάτσι πατά υπέροχα την μπάλα στον Πουρτουλίδη και εκείνος με ξερό δεξί σουτ ισοφαρίζει

19:35

77': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

19:34

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, τα Ψαχνά προσπαθούν να ''παγώσουν'' τον ρυθμό

19:29

71': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Τσιλιανίδη ο Ματσούκας

19:29

70': Στην αμέσως επόμενη φάση ο Ζάχορα δοκίμασε τα πόδια του έξω από την μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα

19:28

70': Μετά από ωραία αντεπίθεση ο Κρητικός ''σπάει'' την μπάλα στον Μπουμάλ, αυτός από εξαιρετική θέση κάνει... τσαφ!

19:28

Κοντά στο δεύτερο γκολ τα Ψαχνά

19:24

Ο Ηρακλής έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και πιέζει για την ισοφάριση

19:19

61': Αλλαγή για τα Ψαχνά. Στην θέση του Ντελέκου ο Οχάντζα

19:18

Για να δούμε αν έχει αντίδραση ο Ηρακλής που δευτερόλεπτα πριν γίνει το 1-0 είχε δοκάρι

19:16

Σέντρα του Ντελέκου, ο Κρητικός παίρνει την κεφαλιά, δίνει έξυπνα ύψος στην μπάλα, κρεμά τον Κολίτσι που είχε κάνει δύο βήματα μπροστά από την εστία του και ανοίγει το σκορ

19:16

57': ΓΚΟΛ τα ΨΑΧΝΑ!

19:14

Μετά από σέντρα που βγαίνει από αριστερά του Κοντοδήμου, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Λίμα, αυτός πιάνει το σκαστό σουτ, αλλά βλέπει την μπάλα να χτυπά στο δεξί δοκάρι του Αθανασόπουλου

19:14

56': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

19:11

Οι του Ηρακλή ''φώναξαν'' για ένα φάουλ που δεν τους δόθηκε και από εκεί ξεκίνησε η ένταση που έφερε την κάρτα του Σαββίδη αλλά και την αποβολή του Τσαλίκη από τον πάγκο

19:11

Ο δαιαιτητής αποβάλει τον τεχνικό διευθυντή του Ηρακλή, Κώστα Τσαλίκη

19:09

51': Κάρτα στον Σαββίδη για διαμαρτυρία

19:08

Κοντά στο γκολ ο Ηρακλής

19:07

49': Διαγώνιο σουτ του Μπουκουβάλα μέσα από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

19:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

19:04

46': Ξεκίνησε το β' μέρος στα Ψαχνά

19:02

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

18:47

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα Ψαχνά, 0-0

18:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το α' μέρος

18:43

Τώρα πάει να αποκτήσει το ματς ρυθμό, αλλά βρισκόμαστε στα τελευταία λεπτά του α' μέρους

18:43

42': Σέντρα του Μπουμάλ από αριστερά, η μπάλα περνά από τον Κρητικό, φτάνει όμως στον Ντάνιελ στο δεύτερο δοκάρι, αυτός παίρνει την κεφαλιά από κοντά αλλά αστοχεί

18:42

Απαντούν τα Ψαχνά!

18:41

41': Ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Ονουάτσι σουτάρει, ο Αθανασόπουλος του λέει όχι, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Μπουκουβάλας που παίρνει το ριμπάουντ δεν εκτελεί αμέσως, ενώ είχε όλο το τέρμα μπροστά του, με αποτέλεσμα να χάσει χρόνο και τελικά να κάνει λάθος

18:37

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους, στο 0-0 τα Ψαχνά με τον Ηρακλή

18:36

34': Καλή στιγμή για τα Ψαχνά! Βαθιά μπαλιά του Κρητικού, ο Μπουμάλ βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ωστόσο βγαίνει πλάγια δεξιά και σουτάρει ψηλά με το δεξί που είναι το κακό του πόδι

18:31

Αυτό εκτελέστηκε από τον Πατσατζόγλου, ο Κολίτσι βγαίνει και μπλοκάρει

18:30

30': Εκτέλεση φάουλ του Πατσατζόγλου, ο Ντάνιελ προσπαθεί να μπει στην φάση, τελικά αμυντικός των φιλοξενούμενων βρίσκει την μπάλα και την στέλνει κόρνερ

18:28

Σηκώθηκαν και οι δύο παίκτες, όλα καλά, το ματς ξεκινά εκ νέου

18:28

Μικρή διακοπή, Κρητικός και Ιντζόγλου στο έδαφος μετά από σύγκρουση που είχαν

18:25

25': Αδύναμο και άστοχο το σουτ που πιάνει ο Ζάχορα έξω από την μεγάλη περιοχή

18:21

Είναι φανερό πως οι δύο ομάδες πάνε πρώτα να κρατήσουν το μηδέν στα μετόπισθεν

18:20

20λεπτο στα Ψαχνά, το 0-0 παραμένει, πάντα σε αργό τέμπο το ματς

18:14

13': Να και η πρώτη αξιόλογη φάση των Ψαχνών. Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Ντάνιελ, ο Κολίτσι βλέπει την μπάλα να περνά αρκετά έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας του

18:13

Περίπου 100 οι οπαδοί του Ηρακλή που έκαναν το ταξίδι από την Θεσσαλονίκη στα Ψαχνά

18:13

12': Δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά ο Ονουάτσι, η μπάλα άουτ

18:10

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, αρκετά νευρικό το παιχνίδι μέχερι τώρα με πολλά λάθη από τις δύο πλευρές

18:06

6': Πρώτο σουτ στο ματς, είναι για τον Ηρακλή, με τον Πουρτουλίδη να δοκιμάζει τα πόδια του έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά να αστοχεί

18:02

Στην πρεμιέρα των πλέι-οφ να θυμίσουμε πως ο Ηρακλής νίκησε 1-0 τον Φωστήρα και έχει έτσι 3 πόντους, όσους έχουν και τα Ψαχνά μετά το διπλό (0-1) που έκαναν στα Χανιά

18:01

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

17:59

Στο γήπεδο Ψαχνών υπάρχουν οπαδοί και του ''Γηραιού''

17:59

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο ματς του Ηρακλή Ψαχνών με τον Ηρακλή

17:58

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Τζανής, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Ντελέκος, Τσιμοντζί, Πατσατζόγλου, Ντάνιελ, Μπουμάλ, Κρητικός.
Αναπ: Αγγελόπουλος, Γκεμίσης, Νικολόπουλος, Βιγιαρέχο, Σταμάτης, Τσούτσης, Οχάτζα.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Κολίτσι, Μπουκουβάλας, Σαββίδης, Παπαστεριανος, Κοντοδήμος, Πορτουλίδης, Ονουατσι, Τσιλιανίδης, Ζάχορα, Ιντζόγλου, Λίμα.
Αναπ: Κηπουρός, Κουρούπης, Σιατραβάνης, Σκόρτσα, Κουρδάκης, Ματσούκας, Κοντέων.
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Νικολακάκης (Ηρακλείου). 4ος: Καρυοφύλλης (Πειραιά)