-
1
20:54

20:52

Δίκαιη η νίκη για την Αυστρία, με 6 βαθμούς στον 3ο όμιλο περνά για πρώτη φορά στην ιστορία της στα νοκ άουτ του Euro. Στους «16» θα είναι το απόλυτο αουτσάιντερ ενάντια στην Ιταλία, με τους Ουκρανούς να μένουν στους 3 βαθμούς και να βρίσκονται στην αναμονή για το αν θα είναι στους τέσσερις καλύτερους τρίτους των ομίλων.

20:52

90'+3: Λήξη του αγώνα, 0-1.

20:49

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:48

90': Κάλαϊτζιτς αντί Αρναούτοβιτς, τρίτη αλλαγή για την Αυστρία.

20:46

88': Καλό διαγώνιο σουτ του Γιάρεμτσουκ από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

20:43

85': Μπεσιέντιν αντί Μικολένκο, τρίτη αλλαγή για την Ουκρανία.

20:41

84': Η Αυστρία διαχειρίζεται το προβάδισμα, η Ουκρανία δεν μπορεί να απειλήσει.

20:34

76': Σουτ του Σάμπιτσερ από αριστερά της περιοχής, κόντρα, κόρνερ για την Αυστρία, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Αλάμπα.

20:30

72': Ιλσάνκερ αντί Λάιμερ, δεύτερη αλλαγή για την Αυστρία.

20:26

68': Μάρλος αντί Σαπαρένκο, δεύτερη αλλαγή για τους Ουκρανούς.

20:21

62': Από την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα σταματά στον Αλάμπα, ζητούν πέναλτι για χέρι οι Ουκρανοί, στο σώμα έχει βρει η μπάλα και σωστά δεν δίνεται κάτι.

20:20

61': Ο Τσιγκάνκοφ εκτελεί φάουλ από αριστερά, παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ ο Λάινερ με κεφαλιά, σε κόρνερ θα διώξει δύσκολα ο Μπάχμαν.

20:15

57': Άλλο ένα σουτ από τον Ξ. Σλάγκερ, στην κίνηση και από μακρινή απόσταση, άουτ.

20:09

51': Σουτ του Ξ. Σλάγκερ από μακριά, μπλοκάρει ο Μπούστσαν.

20:04

46': Πρώτη αλλαγή για την Ουκρανία, Τσιγκάνκοφ αντί Μαλινόβσκι.

20:04

19:49

Σαφώς ανώτερη η Αυστρία, θα μπορούσε να έχει πετύχει και δεύτερο γκολ, πολλά λάθη από τους Ουκρανούς ανασταλτικά.

19:48

45'+4: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-1.

19:47

45'+2: Σουτ του αφύλακτου Λάινερ από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

19:46

45'+2: Ο Αρναούτοβιτς δεν κάνει και πάλι καλό πλασέ μετά από λάθος στην ουκρανική άμυνα, μπλοκάρει εύκολα ο Μπούστσαν.

19:45

45': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:42

42': Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Αρναούτοβιτς, από την πάσα του Σεπφ από δεξιά δεν πλασάρει καθόλου καλά κι ενώ ήταν μόνος προ του Μπούστσαν.

19:37

37': Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Λάιμερ από θέση μέσα αριστερά, σε κόρνερ διώχνει ο Μπούστσαν. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:32

33': Αναγκαστική αλλαγή για την Αυστρία, ο Μπαουμγκάρτνερ αποχωρεί λόγω προβλήματος στον αυχένα, στη θέση του ο Σεπφ.

19:28

29': Ο Σαπαρένκο σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, δύσκολη επέμβαση του Μπάχμαν και ο Γιαρμολένκο δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Σημαντική ευκαιρία για τους Ουκρανούς.

19:24

24': Κόρνερ παραχωρεί ο Καραβάεφ για την Αυστρία, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Αλάμπα.

19:21

Ο Αλάμπα εκτελεί το κόρνερ από αριστερά, ο Μπαουμγκάρτνερ με προβολή προλαβαίνει τον Ζαμπάρνι και νικά τον Μπούστσαν, 0-1.

19:20

21': ΓΚΟΛ για την ΑΥΣΤΡΙΑ!

19:19

20': Άλλο ένα κόρνερ για τους Αυστριακούς, το παραχωρεί ο Ματβιγένκο.

19:16

16': Σουτ του Αρναούτοβιτς από μακρινή απόσταση, κόντρα και κόρνερ για την Αυστρία, που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:11

11': Κεφαλιά του Ντράγκοβιτς μετά από κόρνερ που εκτελεί ο Αλάμπα, άουτ.

19:07

7': Μακρινό σουτ στην κίνηση από τον Σάμπιτσερ, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:03

3': Δύο σερί κόρνερ για την Αυστρία περνούν χωρίς κάτι σημαντικό.

19:01

18:56

Και ακολουθεί αυτός της Ουκρανίας.

18:54

Η ανάκρουση του εθνικού ύμνου της Αυστρίας.

18:53

18:50

Δεν αποκλείεται βέβαια να προκριθούν και οι δύο στους «16» σε μια ενδεχόμενη ισοπαλία. Η Ουκρανία, πάντως, με συντελεστή τερμάτων 4-4 υπερτερεί των αντιπάλων της, που είναι στο 3-3.

18:47

Η ομάδα του Φράνκο Φόντα, από την πλευρά της, κέρδισε με 3-1 τη Βόρεια Μακεδονία στην 1η αγωνιστική, για να ηττηθεί με 2-0 από τους Ολλανδούς.

18:44

Οι Ουκρανοί έχασαν στην πρεμιέρα με 3-2 από την Ολλανδία και νίκησαν με 2-1 τη Βόρεια Μακεδονία στη 2η αγωνιστική.

18:42

Στην «Αρένα Νατσιονάλα» του Βουκουρεστίου το ματς είναι... τελικός πρόκρισης, καθώς οι δύο αντίπαλοι ισοβαθμούν στη 2η θέση με 3 βαθμούς.

18:40

Kαλησπέρα σας από το a-sports.gr, ο αγώνας της Ουκρανίας με την Αυστρία για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Εuro ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

ΟΥΚΡΑΝΙΑ
Mπούστσαν, Καραβάεφ, Μικολένκο, Ζαμπάρνι, Ματβιγένκο, Σίντορτσουκ, Σαπαρένκο, Ζιντσένκο, Γιαρμολένκο, Μαλινόβσκι, Γιάρεμτσουκ.
Αναπ: Πιάτοφ, Τρούμπιν, Σόμπολ, Σουντάκοφ, Κρίβτσοφ, Στεπανένκο, Μάρλος, Μακαρένκο, Τσιγκάνκοφ, Μπεσιέντιν, Τίμτσουκ, Ντόβμπιουκ.
ΑΥΣΤΡΙΑ
Μπάχμαν, Λάινερ, Αλάμπα, Ντράγκοβιτς, Χιντερέγκερ, Ξ. Σλάγκερ, Λάιμερ, Γκρίλιτς, Μπαουμγκάρτνερ, Σάμπιτσερ, Αρναούτοβιτς.
Αναπ: Α. Σλάγκερ, Πέρβαν, Ούλμερ, Πος, Ιλσάνκερ, Γκρέγκοριτς, Λίνχαρτ, Τρίμελ, Σάουμπ, Σεπφ, Ονισίβο, Κάλαϊτζιτς.
Διαιτητής: Τσακίρ (Τουρκία). Βοηθοί: Ντουράν (Τουρκία), Ονγκούν (Τουρκία). 4ος: Σίμπερτ (Γερμανία). VAR: Ιράτι (Ιταλία). ΑVAR: Σάντσεθ (Ισπανία), Πριέτο (Ισπανία), Μουνουέρα (Ισπανία).