1
-
0
20:55

Μεγάλη νίκη με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης που την κρατά στην κατηγορία πέτυχε η Βέροια.

20:53

Λήξη της αναμέτρησης.

20:52

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Μπεν.

20:52

Ένα λεπτό για το τέλος απομένει στη Βέροια.

20:51

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Εντό.

20:50

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Καντιμοίρη.

20:50

20:49

88': Κίτρινη κάρτα στον Κάφα.

20:49

88': Κίτρινη κάρτα στον Ντόγο.

20:47

88': Ο Μπεν μπαίνει στην περιοχή και με εξουδετερωμένο τον Ερνάντεζ σουτάρει για να διώξει πάνω στη γραμμή ο Σανκαρέ.

20:46

87': Τρίτη αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Κάφα αντί του Κουρμπέλη.

20:44

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ντόστανιτς. Ο Αποστολόπουλος αντί του Ζεζίνιο

20:43

84': Σουτ Βάλντο από κοντά, μπλοκάρει δύσκολα ο Καντιμοίρης.

20:38

Ύστερα από γέμισμα του Γεωργιάδη, ο Βεργώνης βρίσκεται στην καρδιά της άμυνας του Αστέρα, οι αμυντικοί του οποίου μπερδεύονται, κάνει κοντρόλ με το στήθος και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ερνάντεζ για το 1-0.

20:37

78': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

20:36

77': Αλλαγή και για τη Βέροια. Ο Ντόγος αντί του Καλτσά.

20:36

77': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Βάλντο αντί του Χουάνμα.

20:34

75': Δυνατό μακρινό σουτ Μπεν, αρκετά πάνω από την εστία του Ερνάντεζ.

20:31

72': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο αντί του Ναβάρο.

20:24

64': Μακρινό σουτ Ναβάρο, πέφτει στη δεξιά γωνία του και διώχνει σε κόρνερ ο Καντιμοίρης.

20:20

61': Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μάνος αντί του Κομόλοφ.

20:09

50': Μπαλιά Γεωργιάδη, κεφαλιά Κομόλοφ, άουτ.

20:05

Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:03

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και περιμένουν, καθώς με μικρή καθυστέρηση θα αρχίσει το δεύτερο μέρος, για να ξεκινήσουν όλα τα ματς την ίδια ώρα.

19:46

Λήξη πρώτου μέρους. 0-0 το σκορ ημιχρόνου στη Βέροια.

19:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

19:42

42': Πολύ καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο μπαίνει από τα δεξιά, βγάζει στον Χουάνμα, ο οποίος πιάνει την εξ επαφής κεφαλιά, για να διώξει με το ένα χέρι σωτήρια σε κόρνερ ο Καντιμοίρης.

19:38

38': Ωραίο απευθείας σουτ Ουσέρο με το αριστερό, λίγο έξω από την περιοχή, άουτ.

19:35

36': Ο Μπεν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ύστερα από μπαλιά του Καλτσά, δεν μετράει το γκολ, καθώς υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ.

19:28

28': Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Κουρμπέλης μέσα στην περιοχή πιάνει την κεφαλιά, ο Ντε Μπλάσις δεν προλαβαίνει να βρει την μπάλα, που φεύγει άουτ.

19:23

23': Ο Γεωργιάδης γεμίζει από τα δεξιά, ο Σανκαρέ κάνει λάθος και δεν διώχνει, ο Ερνάντεζ πέφτει και απομακρύνει με τα πόδια, η μπάλα φτάνει στον Καλτσά που δεν μπορεί να τη στείλει στο βάθος της εστίας του Αστέρα.

19:21

21': Άστοχο σουτ του Ουσέρο.

19:15

16': Κακό σουτ του Καλτσά, άουτ.

19:13

13': Ο Μπεν μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή του Αστέρα, σουτάρει, η μπάλα περνά παράλληλα της εστίας του Ερνάντεζ, αλλά δεν βρίσκεται κανείς εκεί για να τη σπρώξει στα δίχτυα.

19:10

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο και κάποια ευκαιρία έχουν κυλήσει τα πρώτα 10 λεπτά στο ματς.

19:01

Έναρξη της αναμέτρησης.

18:55

Χωρίς τέσσερις βασικούς παίκτες της (Μπαργκάν, Όστοϊτς, Αμαραντίδη, Βέρτζο) είναι αναγκασμένη να αγωνιστεί η Βέροια.

18:53

Με 35 βαθμούς η «Βασίλισσα του Βορρά» θέλει οπωσδήποτε το τρίποντο -και σε συνδυασμό άλλων αποτελεσμάτων, καθώς η Ξάνθη (35 β.) αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό στα Πηγάδια και ο Απόλλων (36 β.) κοντράρεται με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης»-, για να εξασφαλίσει την παραμονή της στη μεγάλη κατηγορία.

17:47

Σε λίγα λεπτά η Βέροια φιλοξενεί τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής, με την οποία ολοκληρώνεται η κανονική διάρκεια της Σούπερ Λίγκας.