3
-
1
20:54

Η Ξάνθη νικάει 3-1 τον Παναθηναϊκό και θα παλέψει για την παραμονή της σε αγώνα μπαράζ με τον 3ο της Β' Εθνικής.

20:54

Τέλος του αγώνα.

20:53

94': Τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Τριάδης στη θέση του Κάλβο.

20:50

Συμπληρώθηκαν τα 90' στην Ξάνθη. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:41

82': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Αποχωρεί τραυματίας ο Βασιλακάκης και μπαίνει ο Σουάρεζ.

20:37

77': Αλλαγή και για την Ξάνθη. Βγαίνει ο Παΐτο και μπαίνει ο Κομεσίδης.

20:36

77': Τελευταία αλλαγή από τον Γιάννη Αναστασίου. Στη θέση του Ατζαγκούν ο Αγγελόπουλος.

20:29

70': Σουτ του Κάλβο έξω απ' την περιοχή, άουτ η μπάλα.

20:26

Ο Κάλβο εκτέλεσε το κόρνερ, απομάκρυναν οι «πράσινοι».

20:26

66': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Κάλβο, ο Σολάρι πιάνει την κεφαλιά και ο Καπίνο αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.

20:21

62': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Γιαννιτσάνης.

20:11

Σέντρα του Μπέρτου από δεξιά, ο Βασιλακάκης στρώνει με τακουνάκι στον Μάνταλο ο οποίος εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του Παναθηναϊκού και με σουτ από το ύψος του πέναλτι κάνει το 3-1.

20:11

51': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

20:05

46': Έναρξη β' μέρους.

19:50

Προβάδισμα για τη νίκη που είναι πολύ πιθανό να τους εξασφαλίσει την παραμονή έχουν πάρει οι γηπεδούχοι. Καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς παίζει η φάση του 16ου λεπτού, στην οποία ο Σπάθας έδωσε λανθασμένο πέναλτι υπέρ της Ξάνθης και απέβαλε τον Κουτρουμπή.

19:47

Τέλος α' μέρους.

19:44

44': Κίτρινη και στον Φλίσκα.

19:44

44': Κίτρινη κάρτα στον Δώνη και στον Καπίνο.

19:43

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο από ένα δυνατό τάκλιν του Δώνη πάνω στον Σολτάνι.

19:42

42': Φάουλ του Κάλβο από καλή θέση λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή και δεξιά, ο Καπίνο μπλοκάρει εύκολα.

19:31

Πολύ ωραία μπαλιά του Δώνη για τον Κλωναρίδη που βγαίνει απέναντι στον Κυριακίδη και τον πλασάρει όμορφα για το 2-1.

19:31

31': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

19:29

29': Κίτρινη στον Κλωναρίδη.

19:23

Βγαίνει ο Πέτριτς και μπαίνει ο Ρισβάνης.

19:23

23': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.

19:22

Σέντρα του Μπέρτου από δεξιά, ο Σολάρι πιάνει τρομερή κεφαλιά μέσα απ' την περιοχή και νικάει τον Καπίνο για το 2-0.

19:22

22': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

19:18

Ο Σολάρι εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 1-0.

19:17

17': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

19:16

Σε σουτ του Κάλβο και προβολή του Γούτα, ο αμυντικός του Παναθηναϊκού κάνει τάκλιν, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του και στη συνέχεια φαίνεται να χτυπάει στον ώμο του. Ο Σπάθας είδε χέρι, έδειξε πέναλτι και απέβαλε τον Κουτρουμπή. Τουλάχιστον τραβηγμένη η απόφαση του διαιτητή.

19:16

Κόκκινη στον Κουτρουμπή!

19:16

16': Πέναλτι για την Ξάνθη!

19:13

13': Επικίνδυνη κάθετη του Λαγού για τον Πέτριτς, ο οποίος φεύγει στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Κυριακίδης έχει βγει απ' την περιοχή του και απομακρύνει με τα πόδια.

19:12

12': Ο Χουχούμης λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή πιάνει ένα δυνατό ευθύβολο σουτ, η μπάλα φεύγει άουτ.

19:10

Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο. Οι γηπεδούχοι έχουν μπει πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πιέζουν.

19:05

5': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Κάλβο από δεξιά, ο Σολτάνι πετάγεται στη μικρή περιοχή του Καπίνο και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία.

19:03

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους φιλάθλους της Ξάνθης που έχουν ανταποκριθεί στο κάλεσμα της διοίκησης και έχουν γεμίσει τις εξέδρες.

19:01

SKODA ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπέρτος, Γούτας, Φλίσκας, Παΐτο, Ντε Γκούζμαν, Βασιλακάκης, Κάλβο, Μάνταλος, Σολτάνι, Σολάρι
Αναπ: Τσέμα, Σουάρεζ, Ράνος, Τσαμούρης, Τριάδης, Μαρίν, Κομεσίδης
Καπίνο, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Μέντες, Χουχούμης, Λαγός, Δώνης, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Καρέλης, Πέτριτς
Αναπ: Ταμπάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Αγγελόπουλος, Γιαννιτσάνης, Αμπέντ, Νάνο, Ρισβάνης
Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά) - Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Τσολάκης (Αθηνών) - 4ος: Ιωαννίδης (Αργολίδας)