Συγκινημένος ο Δέλλας, έχει δακρύσει ο τεχνικός του Παναιτωλικού.

21:28

Έξαλλοι πανηγυρισμοί για τους Αγρινιώτες, στενοχώρια για τους Θρακιώτες, που θα είναι και την επόμενη σεζόν στη Σούπερ Λίγκα 2. Κοντράστ συναισθημάτων βέβαια...

21:28

Ο Παναιτωλικός παραμένει στη Σούπερ Λίγκα 1, ανατρέποντας το 1-2 του πρώτου μπαράζ.

21:27

90'+8: Λήξη του αγώνα, 1-0.

21:27

90'+8: Εκτελεί ο Έμπερτ, άστοχη η κεφαλιά του Θυμιάνη.

21:27

90'+8: Κόρνερ για την Ξάνθη.

21:24

90'+6: Κίτρινη στον Κνετ για καθυστερήσεις.

21:24

Απίστευτα πράγματα, έχουν εξαφανιστεί οι μπάλες...

21:23

90'+4: Αποβάλλεται και ο Δέλλας για διαμαρτυρία.

21:20

90'+2: Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Έμπερτ, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι περνά η μπάλα.

21:20

Στο μεταξύ, έχει αποβληθεί ο γενικός αρχηγός της Ξάνθης Κώστας Τσαλίκης για διαμαρτυρία.

21:19

90': Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18

89': Σέντρα του Έμπερτ από αριστερά, αδύναμο πλασέ στην κίνηση από τον Θυμιάνη, μπλοκάρει ο Κνετ.

21:16

87': Κίτρινη στον Ντίας για φάουλ στον Τεσίγια.

21:16

87': Βάντερσον αντί Βέργου, τέταρτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

21:14

86': Καλό σουτ του Ματσόλα εκτός περιοχής, διώχνει δύσκολα ο Ίτσο.

21:13

85': Δύο αλλαγές για την Ξάνθη, Ντίνας αντί Πέτροβιτς, Τεσίγια αντί Δημούτσου.

21:12

84': Κίτρινη στον Βέργο, που έβγαλε τη φανέλα στους πανηγυρισμούς.

21:12

Ο Βέργος ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 1-0.

21:12

83': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:10

Θα ελεγχθεί η φάση στο VAR, το πέναλτι ισχύει.

21:10

81': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Για χέρι του Θανάση Παπάζογλου, ήταν από κοντινή απόσταση, αλλά απλωμένο.

21:07

78': Δυνατό σουτ του Μάζουρεκ από θέση έξω δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:06

78': Σχρόιγεν αντί Τάτου, αναγκαστική η τρίτη αλλαγή της Ξάνθης, μόλις 14 λεπτά έπαιξε ο Τάτος πριν αποχωρήσει τραυματίας.

21:05

77': Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό, Αριγίμπι αντί Κωνσταντόπουλου, Μάζουρεκ αντί Περέιρα.

21:01

73': Χαμηλή σέντρα του Μεντόσα από δεξιά, δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ματσόλα, ο Ίτσο μπλοκάρει.

20:56

67': Κίτρινη στον Παντελιάδη για διαμαρτυρία.

20:54

65': Ο νεοεισελθών Θυμιάνης παίρνει την κίτρινη για τράβηγμα στον Μεντόσα.

20:53

64': Τάτος αντί Μικελτάτζε, Θυμιάνης αντί Τάσου Παπάζογλου, δύο αλλαγές για την Ξάνθη.

20:52

64': Περνά χωρίς κάτι σημαντικό το δεύτερο σερί κόρνερ.

20:52

63': Εκτελεί ο Μεντόσα από δεξιά, παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ ο Πέτροβιτς διώχνοντας την μπάλα, νέο κόρνερ.

20:51

62': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό παραχωρεί ο Παντελιάδης.

20:47

58': Ματσόλα αντί Ταχάρ, πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

20:46

57': Κίτρινη στον Ταχάρ για φάουλ στον Έμπερτ.

20:43

54': Κίτρινη στον Μικελτάτζε, τραβά από τη φανέλα τον Ντουάρτε.

20:42

54: Στο μεταξύ, ο Τάσος Παπάζογλου συνεχίζει στο ματς με επίδεσμο στο κεφάλι.

20:41

53': Ο Βέργος σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, βάζει την κόντρα ο Τζούρμαν, κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:39

51': Ο Τάσος Παπάζογλου τραυματίστηκε σε μια διεκδίκηση της μπάλας, έχει ματώσει.

20:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:24

Μονόπλευρη η τήρηση των πρωτοκόλλων... Σχεδόν γεμάτα τα επίσημα των γηπεδούχων. Μετρημένοι οι φιλοξενούμενοι. Στην πλευρά της εξέδρας με ανθρώπους της Ξάνθης και ο πρόεδρος της SL2-FL, Λεωνίδας Λεουτσάκος, ο οποίος εξέφρασε παράπονα για το γεγονός ότι η διοργανώτρια δεν μπόρεσε να βάλει ούτε ένα άτομο! Απόλυτα δικαιολογημένη η απογοήτευση.