0
21:28

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Οι Θεσσαλονικείς παίρνουν τον βαθμό και πηγαίνουν στους 60, κατακτώντας την τρίτη θέση. Με 59 η Ένωση τερματίζει τέταρτη.

21:26

ΑΕΚ και Άρης αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς γκολ.

21:26

Λήξη του αγώνα.

21:24

90+4': Σέντρα Μιτάι από τα αριστερά, κεφαλιά από τον Κρίστιτσιτς άστοχη.

21:21

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Κουέστα για καθυστέρηση.

21:20

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:19

90': Αλλαγή για τον Άρη. Μπαγκαλιάνης αντί Ματέο Γκαρσία.

21:19

90': Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν.

21:17

87': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Νεντελτσιάρου να πατά περιοχή και να κάνει το σουτ αλλά ο Ρόουζ του βάζει σωτήρια την κόντρα παραχωρώντας κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:15

Πέντε λεπτά ακόμα για τη συμπλήρωση των 90', πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.

21:08

78': Νέα αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπακάκης ζήτησε αλλαγή. Αποχωρεί για να μπει ο Μιτάι.

21:04

74': Δύο αλλαγές για τους Θεσσαλονικείς. Μπρούνο αντί Μπερτόγλιο και Σίλβα αντί Γκάμα.

21:03

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Επικίνδυνη σέντρα του Γκάμα από τα δεξιά, ο Μαντσίνι πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής και κάνει την προβολή αλλά ο Τσιντώτας του λέει «όχι».

21:01

Χωρίς τη μεγάλη φάση το δεύτερο μισό...

20:58

68': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα.

20:54

64': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σβάρνας δεν μπορεί να συνεχίσει και αντικαθίσταται από τον Νεντελτσιάρου. Μπαίνει και ο Λιβάι Γκαρσία αντί του Τάνκοβιτς.

20:53

63': Στο τείχος το φάουλ του Ματίγια, ο Γκάμα στο... ριμπάουντ, σουτ και άουτ.

20:51

61': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι για χέρι εκατοστά έξω από την περιοχή και αριστερά.

20:49

59': Διακοπή στο παιχνίδι για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Σβάρνας. Έχουμε ξανά αγώνα μετά από ένα λεπτό.

20:46

56': Αλλαγή για τον Άρη, με τον Μαντσίνι να παίρνει τη θέση του Μάνου.

20:44

54': Κι άλλο κόρνερ από τα αριστερά κερδίζει η ΑΕΚ αλλά ούτε αυτό αποφέρει καρπούς.

20:42

52': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά, σέντρα Μάνταλου, κόβει η άμυνα του Άρη.

20:36

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:35

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Γαλανόπουλος αντί Σάκχοφ και Κρίστιτσιτς αντί Σιμάνσκι.

20:19

ΑΕΚ και Άρης ισόπαλοι στο 0-0, με τους γηπεδούχους να έχουν τη σημαντικότερη ευκαιρία με το δοκάρι του Τσιγκρίνσκι στο 37'.

20:19

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20:17

Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:15

44': Οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ, σωστή υπόδειξη.

20:13

42': Μικρή διακοπή καθώς ο Μάνταλος χτύπησε στη μέση και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ. Ξανά ματς στο λεπτό...

20:09

38': Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ.

20:08

37' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ο Τάνκοβιτς εκτελεί το κόρνερ, ο Τσιγκρίνσκι πηδά ψηλότερα από όλους και παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

20:07

37': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

20:06

Δεν υπάρχει πέναλτι σύμφωνα με τους VARίστες. Η μπάλα φάνηκε να βρίσκει στο χέρι του Σάκιτς αλλά θεωρήθηκε ακούσιο. Συνεχίζεται το ματς...

20:05

Τσεκάρεται από το VAR η φάση.

20:05

33': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι, πάνω στον Σάκιτς. Φωνές για χέρι του αμυντικού του Άρη από τους γηπεδούχους.

20:04

33': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

20:02

Στο 67% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας έναντι 33% της ΑΕΚ.

20:01

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά αγώνα, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Άρη.

19:57

25': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

19:56

24’: Απειλεί ο Άρης, με τον Γκάμα να επιχειρεί ένα φαλτσαριστό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και τον Τσιντώτα να αποκρούει στην αριστερή του γωνία σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:53

22': Ο Μπακάκης γεμίζει από τα δεξιά, ο Τάνκοβιτς στο ύψος του πέναλτι παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω στον Κουέστα.

19:52

20': Αρκετά τα λάθη τώρα στο χώρο του κέντρο και από τις δύο ομάδες.

19:46

16': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Γκάμα, 3 μέτρα δίπλα από το αριστερό «γάμμα» του Τσιντώτα.

19:46

15': Φάουλ για τον Άρη, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά.

19:45

13’: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Βασιλαντωνόπουλος σηκώνει μέσα από την περιοχή και δεξιά για τον Μάνταλο που κάνει την κεφαλιά από το πέναλτι αλλά ο Κουέστα μπλοκάρει.

19:40

Παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό βλέπουμε στο ξεκίνημα.

19:38

7': Κόρνερ για την Ένωση από τα δεξιά, διώχνει μακριά με τις γροθιές ο Κουέστα.

19:33

2': Σουτ του Μάνταλου μέσα από την περιοχή, ο Κουέστα αποκρούει και στην επαναφορά ο Τάνκοβιτς πλασάρει στα δίχτυα ωστόσο το τέρμα ακυρώνεται καθώς ο Σουηδός εξτρέμ της ΑΕΚ ήταν σε εμφανή θέση οφσάιντ.

19:31

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

19:29

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από ισοπαλία. Η ΑΕΚ από το 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης εκτός έδρας ενώ ο Άρης από το 0-0 με τον Παναθηναϊκό στο «Κλ. Βικελίδης».

19:19

Συνεπώς η Ένωση θέλει μόνο νίκη για να κατακτήσει εκείνη την τρίτη θέση, με τους φιλοξενούμενους να βολεύονται και με το Χ.

19:15

Ο «Δικέφαλος» έχει 58 βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης και στο -1 από τους τρίτους Θεσσαλονικείς.

19:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Άρη για τη 10η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.