Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:25

Ο Κάστρο αντιδρώντας δείχνει στην κάμερα το χέρι του για το χρώμα του δέρματός του.

21:24

Η ΑΕΛ κερδίζει με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και αποχαιρετά τη Σούπερ Λίγκα 1 με ψηλά το κεφάλι.

21:24

Τέλος στο ματς.

21:21

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:20

90’: Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Δάκτυλας αντί Ακούνια και Χαλάτσης αντί Γρηγορόπουλου.

21:15

Έχει αρχίσει να βρέχει στο Αλκαζάρ.

21:13

83': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Μπαίνει ο Τριάδης στη θέση του Λώλη.

21:10

81': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Κάργας που δέχθηκε τη μπάλα στην... ευαίσθητη περιοχή. Συνέχεια μετά από ένα λεπτό.

21:08

78': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ντουρμισάι αντικαθιστά τον Πινακά.

21:08

78': Μακρινό σουτ του Παμλίδη, ψηλά άουτ.

21:06

75': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Γροσδάνης αντί Πανουργιά.

21:05

Ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα για το περιστατικό του Μπέρτου με τον Κάστρο: «Είμαστε βαθύτατα δυσαρεστημένοι για το χαμηλό επίπεδο της φιλοξενίας από τον κ. Κούγια και την ομάδα του αλλά κυρίως από την διαιτησία που τιμώρησε με κίτρινη τον ποδοσφαιριστή μας που δέχθηκε άνανδρη ρατσιστική επίθεση. Αντί να προστατεύσει το ποδόσφαιρο και να αποβάλει άμεσα τον παίχτη της Λάρισας, στο ημίχρονο στις διαμαρτυρίες της ομάδας μας δήλωσε ότι δεν άκουσε τίποτα.

Η συγνώμη την ώρα του αγώνα στον Κάστρο που είδαμε στην κάμερα πρέπει να ήταν μάλλον για αυτό που δεν άκουσε... Αυτός δεν άκουσε αλλά εμείς είδαμε και δε θα το αφήσουμε έτσι.

Δεν μπορεί να είναι ανεκτό να υποτιμάται και να προσβάλλεται κάποιος άνθρωπος λόγω φυλής ή χρώματος».

21:03

73': Κίτρινη κάρτα στον Κάργα.

20:59

68': Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Ελευθεριάδη από τα αριστερά της περιοχής, προλαβαίνει ο Σουλούκος προ του Παμλίδη και διώχνει.

20:55

65': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός γηπέδου ο Πήλιος, μπαίνει ο Ελευθεριάδης.

20:54

64': Μαϊδανός αντί Γιακιμόφσκι η πρώτη αλλαγή της ΑΕΛ.

20:53

63': Κίτρινη κάρτα στον Ακούνια.

20:51

61': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά με το εξωτερικό, ο Παμλίδης παίρνει την κεφαλιά από το πέναλτι, περίπου δύο μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σουλούκου φεύγει η μπάλα.

20:49

Ανεβασμένοι οι φιλοξενούμενοι σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο.

20:48

58': Οφσάιντ ο Σάλιακας, σωστό.

20:46

56': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:44

54': Ο Σάλιακας εκτελεί φάουλ από τα δεξιά και κοντά στη γωνία της περιοχής, ψηλά άουτ.

20:43

53': Κίτρινη κάρτα στον Μαξιμένκο.

20:42

52’: Κόρνερ για τους Ηπειρώτες από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

20:40

Οι άνθρωποι του ΠΑΣ Γιάννινα είναι έτοιμοι να καταθέσουν ακόμα και μηνύσεις για το θέμα του Μπέρτου με τον Κάστρο.

20:38

46': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Χουσίνο από τη μικρή περιοχή, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:37

46': Κόρνερ για τους Θεσσαλούς από τα δεξιά.

20:35

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

20:26

Να σημειωθεί ότι στο τέλος του πρώτου μέρους, ο Κάστρο έκανε νόημα στον Μανούχο να γράψει στο φύλλο αγώνα για το περιστατικό με τον Μπέρτο.

20:20

Η ΑΕΛ προηγείται με 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στα γκολ των Ακούνια (23') και Κολομπίνο (38').

20:19

20:17

45+2': Στο έδαφος ο Ακούνια, πονά στη γάμπα και δέχεται ιατρική φροντίδα. Ξανά ματς στο λεπτό...

20:15

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:12

40': Ο Κρίζμαν πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι, άουτ η μπάλα. Οφσάιντ δείχνει ο πρώτος βοηθός Παπαδόπουλος αλλά ο επιθετικός του ΠΑΣ Γιάννινα καλυπτόταν καθαρά.

20:09

Ο Κολομπίνο δοκιμάζει ένα σουτ έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά και στέλνει τη μπάλα στο αριστερό «παράθυρο» του Λοντίγκιν γράφοντας το 2-0.

20:09

38': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:04

34': Οφσάιντ ο Κρίζμαν, ήταν σε αντικανονική θέση.

20:01

30': Στο 66% υπέρ των Ηπειρωτών η κατοχή της μπάλας έναντι 34% της ΑΕΛ.

19:57

27': Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη.

19:56

26': Σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί το κόρνερ ο Σάλιακας, ο Πίρσμαν παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Νικολιάς διώχνει πάνω στη γραμμή.

19:56

26': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά.

19:54

24': Έχουμε ΓΚΟΛ τελικά λέει το VAR και 1-0 για την ΑΕΛ. Καλυπτόταν ο Ουρουγουανός επιθετικός όπως φάνηκε και από το ριπλέι.

19:53

Τσεκάρεται από τους VARίστες η φάση...

19:53

23': Ο Ακούνια φεύγει στην κόντρα, από πάσα του Κολομπίνο, πλασάρει τον Λοντίγκιν από θέση τετ α τετ και σκοράρει αλλά ο βοηθός Πάτρας σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ.

19:51

21': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, διώχνει ο Χουσίνο.

19:49

18': Οφσάιντ ο Λώλης, σωστή υπόδειξη.

19:44

13': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα Πινακά, απομακρύνει η γιαννιώτικη άμυνα.

19:41

Ηρεμούν τελικά τα πνεύματα, με τον Μπέρτο να ζητά συγγνώμη, και το ματς συνεχίζεται κανονικά.

19:40

Ο αρχηγός των φιλοξενούμενων θέλει να αποχωρήσει από το ματς ισχυριζόμενος ότι δέχτηκε ρατσιστική επίθεση από τον αντίπαλό του!

19:39

9': Από μία κίτρινη κάρτα σε Μπέρτο και Κάστρο για μία αψιμαχία που είχαν.

19:35

Χωρίς φάση στα πρώτα πέντε λεπτά.

19:30

19:27

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:25

Να σημειωθεί ότι την ΑΕΛ θα κοουτσάρει ως υπηρεσιακός προπονητής ο Μιχάλης Ζιώγας, ο οποίος αντικαθιστά τον Τζιανλούκα Φέστα που αποχώρησε μετά την ήττα από τον Βόλο.

19:23

Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες με σκορ 0-0.

19:18

Οι Ηπειρώτες στον αντίποδα, που ταξίδεψαν στη Θεσσαλία με μόλις 16 παίκτες λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού, βρίσκονται στην 8η θέση της κατάταξης με 35 βαθμούς ενώ χρωστούν και το ματς με τον Απόλλωνα Σμύρνης που θα διεξαχθεί την Τετάρτη (19/5).

19:15

Η Λάρισα προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τον Βόλο, με τους «βυσσινί» να παραμένουν στους 24 πόντους και να υποβιβάζονται και μαθηματικά στη Σούπερ Λίγκα 2.

19:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα για την 7η και τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.