0
18:50

Τελικό στο ΟΑΚΑ, 4-0 η ΑΕΚ

18:50

90'+1: Κάρτα βλέπει ο Πεταυράκης

18:48

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Γροντής σουτάρει, νέες κοντρες στην περιοχή της Βάρης, η φάση ''τελειώνει'' με τα πολλά

18:48

90': Κοντά στο γκολ ο Γεωργέας που σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

18:45

Τελευταίες στιγμές στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ να πιέζει για το πέμπτο γκολ

18:39

82': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για την Βάρη. Στο ματς ο Δρακοντίδης, έξω ο Καζατζης

18:37

80': Πλασέ του Γροντή, η μπάλα λίγο άουτ

18:34

77': Αλλαγή κάνει και η Βάρη. Μέσα ο Κριλής, έξω ο Ντούλιας

18:32

74': Αλλαγή για την ΑΕΚ, τρίτη και τελευταία. Εκτός ο Τσουμάγκας, μέσα ο Πεταυράκης

18:31

Παράλληλη μπαλιά του Ανάκογλου, έτοιμο γκολ στον Τσεβά με τον μικρό να πλασάρει για το 4-0

18:31

74': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

18:28

Ο Πλατέλλας με εντυπωσιακό σουτ γράφει το 3-0

18:28

71': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

18:27

70': Δεύτερη αλλαγή για την Ένωση. Ο Ντακόλ εκτός, μέσα ο Τσεβάς

18:25

68': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Στην θέση του τραυματία Τσουκαλά ο Μούργκα ο οποίος μάλιστα κάνει ντεμπούτο

18:18

63': Αλλαγή για τον Αστέρα Βάρης. Στο ματς περνά ο Κωβαίος, εκτός ο Φωστέρης

18:16

Από το μισό μέτρο το έχασε ο Βραζιλιάνος!

18:16

59': Ο Ντακόλ αστοχεί από κοντινή θέση

18:16

Απαντά η ΑΕΚ στις ευκαιρίες

18:15

Ο Ζώνας αποφεύγει τον Βούρα, πλασάρει, αλλά ο Τζανετόπουλος έχει γυρίσει και διώχνει την μπάλα πριν αυτή περάσει την γραμμή

18:15

Απειλεί η Βάρη!

18:14

Σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι και στην επανάληψη

18:14

57': Ο Ντούλιας δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, δεν ανησυχεί ο Βούρας

18:09

52': Σουτ του Ντακόλ χωρίς αποτέλεσμα

18:08

51': Κάρτα και στον Φωστέρη

18:07

50': Κίτρινη κάρτα στον Καζατζή για μια μονομαχία που είχε με τον Κορδέρο

18:02

46': Σέντρα στην επανάληψη

17:47

2-0 η ΑΕΚ με γκολ των Σταθάκη, Ντακόλ

17:47

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

17:46

Εκτελέστηκε, η μπάλα φτάνει στον Γεωργέα που σεντράρει, μετα πολλά η μπάλα φεύγει άουτ

17:46

45': Σου του Ντακόλ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

17:45

Ο Αστέρας έχει ανεβάσει τις γραμμές του αλλά η ΑΕΚ κρατά με χαρακτηριστική άνεση το προβάδισμα

17:39

39': Ο Ζώνας δοκιμάζει τα πόδια του η μπάλα άουτ, πρώτη καλή στιγμή στο ματς για την Βάρη

17:36

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους, πάντα στο 2-0 η ΑΕΚ με τα δύο γρήγορα γκολ του Σταθάκη και του Ντακόλ

17:35

Εκτελέστηκε με πάσα, ο Πλατέλλας σεντράρει, οι αμυντικοί της Βάρης διώχνουν και η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ από τους παίκτες της Ένωσης

17:35

35': Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΚ, κεφαλιά του Σταθάκη, νέο κόρνερ

17:33

Δύο εκτελέσεις κόρνερ περνούν ανεκμετάλλευτες για την Βάρη, παρά τις άστοχες εξόδους του Βούρα

17:29

Στην συνέχεια της φάσης ο Πλατέλλας προσπάθησε να σκοράρει με σουτ, ούτε αυτός τα κατάφερε

17:29

29': Σουτ του Ανακογλου έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Ούσιος του λέει όχι!

17:27

Σε χαμηλό τέμπο πλέον το ματς με την Ένωση να κυκλοφορεί την μπάλα χωρίς να αντιμετωπίζει αμυντικά προβλήματα

17:21

21': Ωραίο σουτ του Γροντή, η μπάλα λίγο άουτ

17:19

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, η Ένωση είναι φανερό πως με τα δύο γκολ έχει διώξει το άγχος και κάνει το παιχνίδι της

17:16

Ο Άλεξ Ντακόλ αδειάζει υπέροχα τον προσωπικό του αντίπαλο και με ωραίο σουτ γράφει το 2-0

17:16

16': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

17:14

Με υπέροχο μακρινό σουτ του Σταθάκη η Ένωση ανοίγει το σκορ

17:14

14': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

17:11

Εκτελέστηκε, επιθετικό φάουλ κάνει ο Τζανετόπουλος

17:10

10': Κόρνερ για την ΑΕΚ

17:10

Η ΑΕΚ όσο περνά η ώρα αυξάνει την πίεση της

17:05

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι

17:03

3': Επικίνδυνη σέντρα του Τσουμάγκα από αριστερά, ο γκολκίπερ της Βάρης μπλοκάρει

17:02

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα δημιούργησαν οι οπαδοί της ΑΕΚ για τον εορτασμό των 90 χρόνων από την ίδρυση του συλλόγου

17:01

Θέση στα επίσημα έχει πάρει ήδη και ο Αλέξης Δέδες, ο οποίος από χθες ανέλαβε το πόστο του Γενικού Διευθυντή

17:01

Στα μπουθ του γηπέδου βρίσκεται και ο Δημήτρης Μελισσανίδης

17:01

1': Σέντρα στο ΟΑΚΑ

16:05

Γενικότερα το κλίμα είναι εορταστικό στο ΟΑΚΑ, με τον κόσμο της ΑΕΚ να περιμένει πάντως μια καλή εμφάνιση από την ομάδα, κάτι που έχει να συμβεί εδώ και πάρα πολύ καιρό

16:04

Μάλιστα, υπάρχουν και άλλα πανό που ακόμη δεν έχουν ξεδιπλωθεί, κάτι που θα γίνει πριν το ματς