-
2
23:28

23:27

Τέταρτη σερί νίκη για τον ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ μέσα σε ενάμιση μήνα. Με 61 βαθμούς μόνος δεύτερος ο «Δικέφαλος του Βορρά» και εξασφαλίζει ουσιαστικά την έξοδο στην Ευρώπη. Η Ένωση με 55 πόντους είναι στην 4η θέση και στο +3 από τον Παναθηναϊκό, από τον οποίο θα φιλοξενηθεί στη Λεωφόρο την Κυριακή (9/5).

23:26

90'+5: Λήξη του αγώνα, 1-2.

23:25

90'+4: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Tζόλης σουτάρει δυνατά από θέση μέσα αριστερά, διώχνει δύσκολα ο Αθανασιάδης.

23:23

Εύστοχος από την άσπρη βούλα ο Τάνκοβιτς και 1-2.

23:23

90'+2: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:22

90'+1: Κίτρινη στον Τσιγγάρα.

23:21

90': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ λοιπόν. Ο Τσιγγάρας έχει πατήσει χαμηλά τον Κρίστιτσιτς.

23:20

90': Θα πάει να δει τη φάση ο Βόσνιος ρέφερι Πέλιτο.

23:19

89': Στο VAR τσεκάρεται ένα πέσιμο του Κρίστιτσιτς.

23:17

86': Κίτρινη στον Τάνκοβιτς για φάουλ στον Ουάρντα.

23:15

85': Κεφαλιά του Κρίστιτσιτς μετά από φάουλ που εκτελεί από δεξιά ο Τάνκοβιτς, εύκολα μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

23:15

84': Τζόλης αντί Α. Ζίβκοβιτς, τέταρτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

23:12

81': Κοσίδης αντί Σάκχοφ, τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

23:03

73': Σβιντέρσκι αντί Κρμέντσικ, τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

23:03

73': Μεγάλη ευκαιρία για το 0-3 χάνει ο Α. Ζίβκοβιτς, αστοχεί ολομόναχος προ του Αθανασιάδη με σουτ από δεξιά της περιοχής.

22:57

67': Ο Λόπες εκτελεί απευθείας το φάουλ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:56

65': Κίτρινη στον Σβαμπ για φάουλ από πίσω στον Σάκχοφ.

22:49

58': Σιμάνσκι αντί Γαλανόπουλου, Τάνκοβιτς αντί Νεντελτσιάρου, Βασιλαντωνόπουλος αντί Νταντσένκο, τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ.

22:48

57': Ωραίο σουτ του αφύλακτου Ροντρίγκο εκτός περιοχής, άουτ.

22:43

52': Ο Σάκχοφ κερδίζει κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Νταντσένκο.

22:42

Ο Σβαμπ νικά τον Αθανασιάδη από την άσπρη βούλα, 0-2.

22:41

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:40

49': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Λόπες τραβά από τη φανέλα τον Κρμέντσικ, υπάρχει παράβαση ξεκάθαρα.

22:38

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς βγάζει τον Ουάρντα στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, ο Αιγύπτιος πασάρει από αριστερά στον αφύλακτο Κρμέντσικ κι εκείνος με πλασέ βρίσκει δίχτυα για το 0-1.

22:38

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:37

46': Σουτ του Κρίστιτσιτς από θέση έξω αριστερά, άουτ.

22:36

46': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Ουάρντα αντί Μουργκ, Τσιγγάρας αντί Ντάγκλας Αουγκούστο.