1
17:28

Καλή συνέχεια από το a-sports.gr

17:27

Ο Λεβαδειακός γνώρισε οδυνηρή ήττα από τον Εργοτέλη χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανουσάκη στο 73' και τις σωτήριες επεμβάσεις του Κατσιμήτρου.

17:25

90'+4: Λήξη στο ματς. Λεβαδειακός - Εργοτέλης 0-1.

17:20

90': Tέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:18

88': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μαρίνος.

17:16

86': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νίλι πιάνει απευθείας σουτ, αλλά ο Κατσιμήτρος μπλοκάρει.

17:08

78': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Κοκκίνης αντί Μπουτσάκη.

17:06

75': Δύο αλλαγές για τον Λεβαδειακό. Τζιώρας και Μυτίδης στις θέσεις των Μπιανκόνι και Μεχία.

17:04

Ο Μανουσάκης νικάει τον Στογιάνοβιτς από την άσπρη βούλα και κάνει το 0-1, στέλοντας την μπάλα στη δεξιά του γωνία.

17:04

73': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

17:03

72': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Εργοτέλη. Ο Μαρίνος ανέτρεψε τον Μπουτσάκη μέσα στην περιοχή και ο Παπαπέτρου έδειξε την άσπρη βούλα.

17:03

72': Μπουρσέλης το σουτ, η μπάλα άουτ.

17:02

69': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Τσέλιου ο Άπι.

17:02

68': Ο Μπουρσέλης εκτελεί απευθείας ένα φάουλ, με τον Στογιάνοβιτς να αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.

17:02

67': Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Νίκας.

17:02

64': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Πολέτο σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά ο Κατσιμήτρος αποκρούει σε κόρνερ.

16:53

63': Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Κωστή αντί Κονέ.

16:52

62': Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη. Πατρινός και Κουατένγκ στις θέσεις των Κόνραντ και Σερβιλάκη.

16:50

60': Σουτ του Μαρίνου έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

16:46

56': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. O Τσέλιος κάνει ωραία ντρίμπλα στον Λιάγκα, κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγοι έξω από το αριστερό δοκάρι του Στογιάνοβιτς.

16:45

55': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαρίνος παίρνει τη θέση του Συμελίδη.

16:38

48': Κόρνερ από τα αριστερά για τον Εργοτέλη, εκτελείται, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

16:37

47': O Μανουσάκης μπαίνει μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ, η μπάλα κάπου κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ.

16:35

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

16:25

Καλύτερος ο Λεβαδειακός σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά, που έχει δύο χαμένα τετ α τετ με Μπιανκόνι και Μεχία.

16:19

45'+2: Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Λεβαδειακός - Εργοτέλης 0-0.

16:18

45'+1: Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Οι παίκτες του Εργοτέλη κάνουν το λάθος στη μεσαία γραμμή, ο Μεχία βγαίνει σε τετ α τετ με τον Κατσιμήτρο, κάνει το πλασέ, αλλά ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη τον νικάει.

16:17

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:15

43’: Κίτρινη και στον Μπάτζιο.

16:14

43’: Κίτρινη κάρτα στον Λιάγκα.

16:12

41’: Ένταση τώρα μεταξύ Μπάτζιου και Λιάγκα, μπαίνουν στη μέση οι ψυχραιμότεροι.

16:12

41’: Εκτελεί από τα δεξιά ο Κονέ, περνάει από όλους η μπάλα.

16:11

40’: Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Κονέ βγάζει μπαλιά για τον Μπιανκόνι, εκείνος βγαίνει σε τετ α τετ με τον Κατσιμήτρο, αλλά ο γκολκίπερ του Εργοτέλη αποκρούει σε κόρνερ.

16:09

38’: Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Δυνατό σουτ του Κονέ έξω από την περιοχή, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Κατσιμήτρου η μπάλα.

16:09

38’: Νέο κόρνερ για τους Βοιωτούς από τα αριστερά, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο.

16:08

37’: Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Πολέτο, που το πάει απευθείας, περνάει άουτ η μπάλα.

16:07

36': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μύγας παίρνει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ, αλλά ο Κατσιμήτρος αποκρούει σε κόρνερ.

16:05

34’: Νέα διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μεχία.

16:02

31’: Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, διώχνει ο Καραχάλιος.

16:01

30’: Ο Μαζουλουξής κάνει καλή κίνηση και σουτάρει έξω δεξιά από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει σε κόρνερ.

15:58

28’: Στο έδαφος ο Κόνραντ, μικρή διακοπή στο ματς.

15:57

27’: Σουτ του Κόνραντ μέσα αριστερά στην περιοχή, η μπάλα άουτ.

15:51

21’: Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μύγας τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μπιανκόνι δεν μπορεί να στοπάρει και να σουτάρει, η μπάλα φτάνει στον Νίκα, ο οποίος σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει.

15:50

20’: Σουτ του Μανουσάκη από μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα.

15:46

16’: Τρίτο κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά με τον Πολέτο, σφυρίζει επιθετικό φάουλ ο Παπαπέτρου.

15:43

13’: Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, εκτελείται από τον Πολέτο, απομακρύνεται η μπάλα στο πρώτο δοκάρι.

15:42

12’: Σουτ του Συμελίδη έξω από την περιοχή, διπλά από το αριστερό δοκάρι του Κατσιμήτρου η μπάλα.

15:39

9': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά με τον Πολέτο, περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:31

1’: Έναρξη στην αναμέτρηση...

15:24

Από την άλλη, οι «κιτρινόμαυροι» προέρχονται από την εντός έδρας νίκη επί του Διαγόρα με 3-1.

15:19

Η ομάδα της Βοιωτίας προέρχεται από τη μεγάλη νίκη επί του Ιωνικού (2-3) στη Νίκαια.

15:15

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Εργοτέλη για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 2.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 15.30 της Τετάρτης (5/5).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Στογιάνοβιτς, Μύγας, Καραχάλιος, Λιάγκας, Πολέτο, Νίκας, Μεχία, Κονέ, Νίλι, Συμελίδης, Μπιανκόνι.
Αναπ: Μένκα, Τζημόπουλος, Θεοχάρης, Τσάπρας, Ενομό, Μαρίνος, Μυτίδης, Τζιώρας, Κωστή.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Κατσιμήτρος, Μπουρσέλης, Σερβιλάκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Κόλα, Πέιος, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Μανουσάκης, Κόνραντ.
Αναπ: Τζελέπης, Σαρρής, Αππι, Κατσούρι, Κοκκίνης, Κουατενγκ, Κωστανάσιος, Πατρινός, Ντουμάνης.
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Παγουρτζής (Πειραιά) 4ος διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)