0
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:53

Η Τσέλσι επικρατεί με 2-0 της Ρεάλ Μαδρίτης και παίρνει το εισιτήριο για τον τελικό της 29ης Μαΐου όπου θα κοντραριστεί με τη Μάντσεστερ Σίτι σε αγγλικό «εμφύλιο».

23:53

Λήξη του αγώνα.

23:52

90+4': Ζιρού αντί Χάβερτς η τρίτη αλλαγή της Τσέλσι.

23:52

90+3': Ο Τζέιμς σουτάρει έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

23:48

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

90': Κίτρινη κάρτα στον Βαλβέρδε.

23:47

89’: Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Μαριάνο αντί Αζάρ.

23:46

88': Διπλή αλλαγή για την Τσέλσι. Τζέιμς αντί Αθπιλικουέτα και Ζίγιεχ αντί Μάουντ.

23:46

88': Κίτρινη κάρτα στον Μάουντ.

23:45

Ο Καντέ κλέβει έξω από την περιοχή, δίνει μέσα στον Πούλισικ που γυρίζει παράλληλα από τα δεξιά για τον Μάουντ ο οποίος πλασάρει από τη μικρή περιοχή διπλασιάζοντας τα τέρματα των «μπλε».

23:43

85': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

23:39

81': Ο Καντέ περνά κάθετα στον Πούλισικ, που σουτάρει χαμηλά από θέση μέσα δεξιά αλλά η μπάλα φεύγει έξω.

23:34

76’: Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Εκτός γηπέδου ο Κασεμίρο για να μπει ο Ροντρίγκο.

23:30

72': Κίτρινη κάρτα στον Κρόος.

23:26

67': Αλλαγή για την Τσέλσι, με τον Πούλισικ να αντικαθιστά τον Βέρνερ.

23:25

66’: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Βέρνερ φεύγει στην κόντρα, πασάρει στον Καντέ που σουτάρει αλλά ο Βαλβέρδε του βάζει σωτήρια την κόντρα.

23:23

64': Δυνατό σουτ του Αζάρ από πλάγια θέση δεξιά εντός περιοχής, το βγάζει ο Ε. Μεντί.

23:21

63’: Διπλή αλλαγή για τους Μαδριλένους. Βαλβέρδε αντί Φ. Μεντί και Ασένσιο αντί Βινίσιους.

23:20

62': Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο.

23:19

Ό,τι θέλει κάνει στην άμυνα της Ρεάλ Μαδρίτης η αγγλική ομάδα!

23:18

59’: Κι άλλη φάση η Τσέλσι! Ο Ζορζίνιο βγάζει στον Χάβερτς που πλασάρει λίγο μέσα από την περιοχή αλλά ο Κουρτουά αποκρούει με τα πόδια.

23:12

53': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Μετά από εκπληκτική κυκλοφορία της μπάλας, ο Μάουντ βγαίνει τετ α τετ με τον Κουρτουά αλλά πλασάρει άουτ.

23:11

52': Απειλεί η Τσέλσι, με τον Τσίλγουελ να εκτελεί ένα φάουλ με σέντρα από τα αριστερά, τον Τιάγκο Σίλβα να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:06

47’: ΔΟΚΑΡΙ για την ΤΣΕΛΣΙ! Ο Αθπιλικουέτα βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Χάβερτς παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, στο οριζόντιο δοκάρι και έξω η μπάλα.

23:04

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

22:47

Η Τσέλσι προηγείται με 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης με το γκολ του Βέρνερ στο 26'.

22:46

22:39

39': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστενσεν.

22:37

36’: Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος.

22:35

35’: Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Μόντριτς σεντράρει από τα αριστερά, ο Μπενζεμά κάνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Ε. Μεντί ίπταται και με νέα σπουδαία απόκρουση παραχωρεί κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:31

Να δούμε ποια θα είναι η αντίδραση της Ρεάλ Μαδρίτης που πλέον θέλει δύο γκολ για να πάρει την πρόκριση.

22:28

Ο Καντέ πασάρει στον Χάβερτς, που κάνει το σκαφτό πλασέ απέναντι από τον Κουρτουά, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βέρνερ με κεφαλιά σκοράρει στην κενή εστία για το 1-0.

22:28

28': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

22:27

26': Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Μπενζεμά σουτάρει από το ημικύκλιο αλλά ο Ε. Μεντί απλώνει το κορμί του και αποκρούει με το ένα χέρι σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

22:20

18’: Ο Βέρνερ σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν σε αντικανονική θέση ο επιθετικός της Τσέλσι.

22:18

17': Ευθύβολο σουτ του Μόντριτς έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ε. Μεντί.

22:15

14': Κίτρινη κάρτα στον Ζορζίνιο.

22:13

12': Μακρινό σουτ του Ρούντιγκερ, αποκρούει με υπερένταση ο Κουρτουά, που έδειξε να αιφνιδιάζεται.

22:11

11': Ο Κρόος δοκιμάζει ένα σουτ από μακριά αλλά ο Ε. Μεντί μπλοκάρει.

22:06

Οι Μαδριλένοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

22:03

3': Οφσάιντ ο Βέρνερ, σωστό.

22:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

21:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:51

Εκεί όπου βρίσκεται από την Τρίτη (4/5) η Μάντσεστερ Σίτι που απέκλεισε με δύο νίκες την Παρί Σεν Ζερμέν.

21:46

Μετά το 1-1 της Μαδρίτης, η αγγλική ομάδα έχει ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό της Κωνσταντινούπολης.

21:42

Καλησπέρα σας, φίλες και φίλοι του a-sports.gr! Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα ρεβάνς για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα στην Τσέλσι και τη Ρεάλ Μαδρίτης, ο οποίος ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.