Στους 52 βαθμούς πηγαίνουν οι «πράσινοι», στους 46 οι φιλοξενούμενοι.

Παναθηναϊκός και Αστέρας Τρίπολης αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 2-2.

21:22

Λήξη του αγώνα.

21:21

90+4': Πέμπτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Γκαρθία αντί Κώτσιρα.

21:18

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

90': Δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Καρλίτος περνά κάθετα στον Σανκαρέ που ολομόναχος μπροστά από τον Παπαδόπουλο πλασάρει στο οριζόντιο δοκάρι.

21:16

87': Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες για καθυστέρηση.

21:13

85': Πιέζει ο Παναθηναϊκός για το τρίτο γκολ...

21:08

81': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Σανκαρέ αντί Πούγγουρα και Αϊτόρ αντί Αλεξανδρόπουλου. Κάνει πιο επιθετική την ομάδα του ο Λάζλο Μπόλονι.

21:07

80': Αλλαγή για τους Αρκάδες. Ο Κρέσπι στη θέση του Τιλίκα.

21:05

77': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Τασουλής μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, φέρνει τη μπάλα στο δεξί, σουτάρει συρτά, αλλά ο Διούδης μπλοκάρει.

21:04

76': Χαμηλό σουτ του Βιγιαφάνιες έξω από την περιοχή, δεν απειλεί ιδιαίτερα τον Παπαδόπουλο.

21:03

74': Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ.

21:01

73': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Καμπετσή να παίρνει τη θέση του Ενγκμπακοτό.

21:01

72': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Χουάνκαρ σεντράρει από τα αριστερά, πρώτη κεφαλιά από Ενγκμπακοτό, η μπάλα σκάει στο έδαφος και ο Πούγγουρας παίρνει από το ύψος της μικρής περιοχής τη δεύτερη κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει στη ρίζα της δεξιάς δοκού.

21:01

71': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:57

68': Οφσάιντ ο Τζίμας, σωστή υπόδειξη.

20:54

65': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Μακέντα, μέσα ο Καρλίτος.

20:53

64': Ωραίο σουτ του Γκόμες εκτός περιοχής, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Διούδη.

20:52

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μακέντα στο σημαιάκι του κόρνερ αριστερά, πατά με τακουνάκι για τον Χουάνκαρ που μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει με το δεξί αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.

20:45

56': Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Έξω ο Μπαράλες που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού μέσα ο Τζίμας, έξω ο Ριέρα μέσα ο Γκόμες και ο Αλί Μπαμπά θα πάρει τη θέση του Σίτο.

20:41

Ο Χατζηγιοβάνης σκοράρει από τα 11 μέτρα και ισοφαρίζει σε 2-2.

20:41

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:40

53': Και δίνει πέναλτι ο διαιτητής, πράγματι ο αμυντικός των φιλοξενούμενων βρήκε τη μπάλα με το χέρι

20:39

52': Ο Γκορτσίλας πάει στο video για να εξετάσει πιθανό χέρι του Σουάρεθ στην περιοχή του Αστέρα Τρίπολης.

20:33

20:19

Ο Αστέρας Τρίπολης πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος του Παναθηναϊκού με 1-2.

20:18

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:18

45+2': Κακή εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη, άουτ η μπάλα από την απέναντι πλευρά.

20:17

45+2': Φάουλ στα όρια της περιοχής και αριστερά κερδίζει ο Αλεξανδρόπουλος από τον Κώτσιρα που αντίκρισε και την κίτρινη κάρτα.

20:16

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:14

43': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για τον πανηγυρισμό του. Έστειλε... φιλάκια στους παίκτες του Παναθηναϊκού.

20:13

Ο Μπαράλες εκτελεί στα δεξιά το πέναλτι, σκάβοντας τη μπάλα, και γράφει το 1-2. Έπεσε σωστά ο Διούδης αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.

20:12

42': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:11

Δεν αλλάζει απόφαση ο διαιτητής, ισχύει κανονικά το πέναλτι. Η αλήθεια είναι πάντως πως ο Αργεντινός επιθετικός έπεσε εύκολα...

20:10

Πάει να τσεκάρει τη φάση στο VAR ο Γκορτσίλας...

20:09

Ο Μπαράλες γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή και ο Πούγγουρας που τον έχει πλάτη τον σπρώχνει και τον ανατρέπει.

20:07

38': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:05

34': Σέντρα του Βέλεθ από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Ενγκμπακοτό από το ύψος του πέναλτι, έξω.

20:02

32': Στο 55% υπέρ του Παναθηναϊκού η κατοχή της μπάλας έναντι 45% των Αρκάδων.

19:58

Μακρινή μπαλιά του Ενγκμπακοτό για τον Χατζηγιοβάνη, βγαίνει εκτός περιοχής ο Παπαδόπουλος για να προλάβει να διώξει όμως δεν βρίσκει τη μπάλα με αποτέλεσμα ο Έλληνας εξτρέμ να πλασάρει στην κενή εστία ισοφαρίζοντας σε 1-1. Τραγικό λάθος από τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

19:58

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:54

24': Σουτ του Ενγκμπακοτό εκτός περιοχής, ψηλά άουτ.

19:53

23': Ωραία πάσα του Ενγκμπακοτό στον κενό χώρο και εντός περιοχής για τον Μακέντα, όμως ο Παπαδόπουλος προλαβαίνει με έγκυρη έξοδο

19:51

21': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:49

18': Επικίνδυνη σέντρα Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, ψύχραιμα ο Κώτσιρας κατεβάζει τη μπάλα και ελευθερώνει.

19:42

Ο Τιλίκα πασάρει στον Κώτσιρα, που σηκώνει γλυκά μέσα από την περιοχή και δεξιά για τον Σουάρεθ και ο Ισπανός στόπερ αμαρκάριστος με καρφωτή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

19:41

10': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:40

10': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, διώχνει ο Πούγγουρας.

19:37

6': Ο Χατζηγιοβάνης ελίσσεται και σουτάρει έξω από την περιοχή και δεξιά, περίπου 2 μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου η μπάλα.

19:35

5': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, απομακρύνει στο δεύτερο δοκάρι ο Σουάρεθ.