1
20:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:58

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει 2-1 με ανατροπή την ΑΕΚ και με δύο νίκες προκρίνεται στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας όπου τον περιμένει ο Ολυμπιακός.

20:58

Τέλος στο ματς.

20:57

90+7': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Λύρατζης αντί Α. Ζίβκοβιτς.

20:56

Ο Μιτάι πουλάει τη μπάλα, ο Α. Ζίβκοβιτς την παίρνει, βλέπει τον Τσιντώτα εκτός θέσης και τον «κρεμάει» με υπέροχη λόμπα για το 2-1.

20:55

90+6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:55

90+5': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:55

90+4': Μπροστά η Ένωση για το γκολ πρόκρισης

20:51

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Νεντελτσιάρου.

20:50

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:48

88': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Νταντσένκο και Κοσίδης αντικαθιστούν Βασιλαντωνόπουλο και Τσιγκρίνσκι αντίστοιχα.

20:47

87': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ουάρντα, μπαίνει ο Τσιγγάρας.

20:46

86': Από μία κίτρινη κάρτα σε Σβάρνα και Κρμέντσικ για αψιμαχία.

20:44

Ο Μπάμπα βγάζει εκπληκτική κάθετη στον Κρμέντσικ ο οποίος με δυνατό σουτ από πλάγια θέση δεξιά νικάει τον Τσιντώτα και ισοφαρίζει σε 1-1.

20:44

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:41

Πολύ καλύτερη η εικόνα της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Έχει πάρει την κατοχή και πιέζει.

20:41

80': Οφσάιντ ο Αλμπάνης, σωστή υπόδειξη.

20:37

77': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κρμέντσικ αντί Σβιντέρσκι και Μιχαηλίδης αντί Βιεϊρίνια.

20:35

75': Νέα διακοπή καθώς ο επόπτης δεν μπορεί να συνεχίσει και στη θέση του θα μπει ο Διαμαντόπουλος που είναι ο 4ος.

20:33

74': Μικρή διακοπή για ένα πρόβλημα τραυματισμού του βοηθού Βιβέντσι. Ξανά ματς στο λεπτό.

20:32

Φυσικά αν παραμείνει αυτό το σκορ θα έχουμε παράταση.

20:30

Εκτελεί το κόρνερ ο Τάνκοβιτς, ο Γαλανόπουλος παίρνει την κεφαλιά από τη γωνία της μικρής περιοχής και στο πρώτο δοκάρι και γράφει το 0-1.

20:30

69': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:29

69': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

20:27

67': Απειλεί η ΑΕΚ, με τον Αλμπάνη να βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Ανσαριφάρντ, ο οποίος από πλάγια θέση αριστερά κάνει το γυριστό αλλά ο Πασχαλάκης του βάζει στοπ.

20:25

65': Ζήτησαν πέναλτι οι παίκτες του ΠΑΟΚ μετά από σέντρα του Ουάρντα που βρήκε στον Γαλανόπουλο, συνεχίστηκε το ματς. Το είχε κολλημένο ο παίκτης της ΑΕΚ.

20:22

62': Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Μιτάι να αντικαθιστά τον Λόπες, τον Αλμπάνη τον Κρίστιτσιτς και τον Τάνκοβιτς τον Σιμάνσκι.

20:21

61': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Βιεϊρίνια εκτελεί το πέναλτι αλλά η μπάλα σταματά στη δεξιά κάθετη δοκό του Τσιντώτα.

20:20

60': Ο Σβιντέρσκι ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Γαλανόπουλο και ο Ντοβέρι δείχνει την άσπρη βούλα. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο μέσος της ΑΕΚ.

20:19

60': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ!

20:18

58': Οφσάιντ ο Ουάρντα, σωστό.

20:14

54': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, διώχνει προσωρινά ο Ουάρντα, σουτ του Βασιλαντωνόπουλου βρίσκει στον Βαρέλα η μπάλα και νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά, που δεν αποφέρει κάτι.

20:11

51': Έχουμε ξανά ματς, συνεχίζει για την ώρα ο Λόπες.

20:09

49': Ενοχλήσεις για τον Λόπες στον οπίσθιο μηριαίο. Στο έδαφος ο Πορτογάλος αριστερός μπακ της ΑΕΚ, δέχεται ιατρική φροντίδα.

20:06

47': Ο Αουγκούστο σουτάρει από το ημικύκλιο, η μπάλα παίρνει φάλτσα πάνω στον Τσιγκρίνσκι και ο Τσιντώτας ασταθώς αποκρούει σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

20:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

19:51

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ, με τους Θεσσαλονικείς να έχουν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν και την Ένωση να είναι ακίνδυνη.

19:50

19:49

45+3': Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια.

19:48

45+3': Μακρινό σουτ του Λόπες, χωρίς ανησυχία βλέπει ο Πασχαλάκης την μπάλα να περνάει άουτ.

19:45

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:40

Συμπληρώθηκαν 40 λεπτά αγώνα, με την ΑΕΚ να μην έχει ακόμα τελική!

19:36

36': Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ.

19:35

35': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γέμισμα του Αουγκούστο από τον άξονα, ο Ουάρντα σκάβει με τη μία στο δεύτερο δοκάρι για τον Σβιντέρσκι ο οποίος κάνει εκτός ισορροπίας την κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

19:34

34': Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον.

19:33

34': Ο Ουάρντα σεντράρει από τα αριστερά, διώχνει ο Λόπες.

19:29

28': Σηκώνεται ο Τσιντώτας, που δείχνει να είναι καλά, και το παιχνίδι συνεχίζεται.

19:26

25': Διακοπή στο ματς, έχει ματώσει στο φρύδι ο Τσιντώτας από την κόντρα του με τον Ουάρντα. Μπαίνει μέσα το ιατρικό τιμ της Ένωσης.

19:25

25': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκο από τα δεξιά βγάζει παράλληλη μπαλιά για τον αμαρκάριστο Ουάρντα ο οποίος πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Τσιντώτας αποκρούει ενώ στη συνέχεια ο Σβιντέρσκι στέλνει τη μπάλα πάνω στον εξουδετερωμένο γκολκίπερ της ΑΕΚ.

19:23

24': Σέντρα του Μπάμπα από τα αριστερά, διώχνει με το κεφάλι ο Λόπες.

19:19

20': Ο Ροντρίγκο σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά ο Τσιγκρίνσκι κόβει σωτήρια στο ύψος της μικρής περιοχής.

19:17

18': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά. Εκτελείται πλασαριστά, σέντρα, βγάζει την άμυνα ο Σβάρνας.

19:14

15': Σε χαμηλό τέμπο κυλάει το ματς.

19:09

Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η ΑΕΚ στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

19:05

5': Μικρή διακοπή καθώς έχει χτυπήσει ο Βιεϊρίνια μετά από σύγκρουση με τον Πασχαλάκη και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

19:04

4': Φάουλ - γέμισμα του Μάνταλου από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Πασχαλάκης.

19:02

2': Εκτελεί το κόρνερ ο Α. Ζίβκοβιτς, ο Ίνκασον παίρνει την κεφαλιά, αρκετά μακριά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσιντώτα.

19:01

1': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

19:01

18:55

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:53

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

18:50

Ο τελικός είναι προγραμματισμένος για τις 22 Μαΐου και εκεί βρίσκεται ήδη ο Ολυμπιακός που απέκλεισε την Μ. Τετάρτη (28/4) τον ΠΑΣ Γιάννινα.

18:45

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία προέρχεται από εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον Παναθηναϊκό για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ της SL1, ενώ η Ένωση από ήττα με 2-0 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης».

18:41

Οι Θεσσαλονικείς έχουν προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του θεσμού μετά και το υπέρ τους 1-0 στο πρώτο ματς του ΟΑΚΑ.

18:36

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Σε περίπου 25 λεπτά ξεκινάει ο αγώνας ρεβάνς για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ και μαζί θα δούμε την εξέλιξή του.

Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Ροντρίγκο, Μπάμπα, Αουγκούστο, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Ουάρντα, Σβιντέρσκι.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Νινούα, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Τζόλης, Κρμέντσικ.
Τσιντώτας, Νεντελτσιάρου, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Βασιλαντωνόπουλος, Λόπες, Κρίστιτσιτς, Σιμάνσκι, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Αθανασιάδης, Νταντσένκο, Μιτάι, Σάκχοφ, Σαρδέλης, Αλμπάνης, Τάνκοβιτς, Κοσίδης, Μαχαίρας.
Ρέφερι: Ντοβέρι (Ιταλία) Βοηθοί: Βιβέντσι (Ιταλία), Αλεσάντρο (Ιταλία) VAR: Τζιακομέλι (Ιταλία) ΑVAR: Πετρόπουλος (Αρκαδίας) 4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)