Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:53

Τελικό και στον Βόλο, με τη Νίκη να κερδίζει 1-0 την Καλλιθέα.

16:53

Η Καλαμάτα επικρατεί με 2-0 του Αιγάλεω, φτάνει τους 15 βαθμούς και ανεβαίνει στην πρώτη θέση του Νότιου ομίλου της Football League. Διατηρούνται στους 9 και στα χαμηλά στρώματα της κατάταξης οι φιλοξενούμενοι.

16:53

Τέλος στο ματς!

16:51

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο για φάουλ στον Σουμπίνιο.

16:51

90+4': Από μία κίτρινη και σε Παπανικόλα - Μπακαγιόκο για αψιμαχία.

16:50

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Σ. Βλάχο.

16:49

Ο Φελίπε κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά, ο Τριανταφυλλάκης πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και γράφει το 2-0.

16:48

90+2': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΑΜΑΤΑ!

16:47

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:44

Με αρκετή δόση τύχης το τέρμα των γηπεδούχων.

16:43

Ο Φελίπε σουτάρει έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά, η μπάλα κοντράρει στον Οικονομόπουλο, που έκανε τάκλιν για να τον κόψει, ξεγελά τον Σικαλιά και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

16:43

87': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΑΜΑΤΑ!

16:42

86': Αλλαγή για το Αιγάλεω. Τσίτσαρης αντί Μπαρμπαρούση.

16:38

81': Απειλεί η Καλαμάτα, με τον Αναστασόπουλο να κάνει το σουτ λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, εκτός εστίας η μπάλα.

16:37

80’: Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Καλαμάτα, με τους Φελίπε και Αναστασόπουλο να παίρνουν τις θέσεις των Μαρκόφσκι και Παπατόλιου αντίστοιχα.

16:36

80': Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιγγίρη για θέατρο. Βούτηξε για να πάρει πέναλτι ο μεσοεπιθετικός του Αιγάλεω.

16:35

78': Σουτ του Σουμπίνιο εκτός περιοχής και δεξιά, πάνω στον Οικονομόπουλο.

16:33

75': Έχει ξεκινήσει να βρέχει στην Καλαμάτα.

16:29

72': Αλλαγή για το Αιγάλεω. Σ. Βλάχος αντί Μαγκάκη.

16:28

Χωρίς κλασική ευκαιρία το δεύτερο μέρος!

16:26

70': Μακρινή σέντρα - σουτ του Τριανταφυλλάκη, σε ετοιμότητα ο Σικαλιάς.

16:25

68': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μαγκάκης. Ματς ξανά στο λεπτό.

16:24

67': Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινόπουλο.

16:22

67': Τριπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Σουμπίνιο αντί Μπουσμπίμπα, Τριανταφυλλάκης αντί Νατσιόπουλου και Αλεξόπουλος αντί Κέρι.

16:20

Στο 65ο λεπτό στο Βόλο και η Νίκη συνεχίζει να προηγείται της Καλλιθέας με 1-0.

16:18

64': Αλλαγή για το Αιγάλεω. Λάσκαρης αντί Μαχαίρα.

16:15

58': Σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Μπαρμπαρούση από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

16:10

Πιο κινητικοί στα πρώτο λεπτά του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι, προσπαθούν να βρουν διαδρόμους στα καρέ του Σικαλιά.

16:03

46': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Μαρκόφσκι.

16:02

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.