2
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:52

Η Μάντσεστερ Σίτι κερδίζει με 1-2 την Παρί Σεν Ζερμέν με ανατροπή και έχει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς για ένα εισιτήριο για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:52

Τέλος στο ματς!

23:49

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:44

86': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μπρόινε.

23:42

84': Χαμηλό σουτ του Μαχρέζ έξω από την περιοχή και δεξιά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

23:41

83’: Αλλαγή για την Παρί Σεν Ζερμέν. Έξω ο Παρέδες, μέσα ο Ερέρα.

23:37

80': Αλλαγή για την Παρί Σεν Ζερμέν. Ντανίλο αντί Ντι Μαρία.

23:36

77’: Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Γκουεγιέ για σκαριά στον Γκουντογκάν. Μένουν με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι.

23:33

75': Κεφαλιά του Φόντεν, μπλοκάρει σταθερά ο Κέιλορ Νάβας.

23:32

74': Κίτρινη κάρτα στον Νεϊμάρ.

23:29

Ο Μαχρέζ εκτελεί χαμηλά το φάουλ με το αριστερό, περνώντας τη μπάλα μέσα από το τείχος, και γράφει το 1-2. Γυρίζουν το ματς οι φιλοξενούμενοι!

23:29

71': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ!

23:27

70': Φάουλ για τη Μάντσεστερ Σίτι 2 μέτρα έξω από το ημικύκλιο. Και κίτρινη κάρτα στον Παρέδες επειδή κλώτσησε τη μπάλα μακριά.

23:27

68': Πιέζουν και για δεύτερο γκολ οι φιλοξενούμενοι.

23:23

Καλοτραβηγμένη σέντρα του Ντε Μπρόινε από τα αριστερά, ο Κέιλορ Νάβας αιφνιδιάζεται, καθώς περίμενε προβολή του Στόουνς, και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι φιλοξενούμενοι.

23:22

64': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ!

23:19

61’: Αλλαγή για τη Μάντσεστερ Σίτι. Ο Ζιντσένκο παίρνει τη θέση του Κανσέλο.

23:19

61’: Εντυπωσιακό γυριστό του Ντε Μπρόινε από το πέναλτι, η μπάλα ψηλά.

23:14

56': Εκτελεί το κόρνερ ο Νεϊμάρ, κεφαλιά του Ντι Μαρία αρκετά άστοχη.

23:14

56': Κόρνερ από τα αριστερά για τους Παριζιάνους

23:08

Προσπαθούν να κλείσουν την Παρί Σεν Ζερμέν οι «πολίτες» στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

23:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

22:46

Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγείται με 1-0 της Μάντσεστερ Σίτι χάρη στο γκολ του Μαρκίνιος στο 15'.

22:46

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

22:45

22:42

42’: Ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Φόντεν εκτελεί με δύναμη με το αριστερά από το κέντρο της περιοχής αλλά ο Κέιλορ Νάβας του λέει «όχι».

22:41

41': Μακρινό σουτ του Κανσέλο. ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:38

38': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά με τον Ντε Μπρόινε, απομακρύνει με τις γροθιές ο Κέιλορ Νάβας.

22:36

36': Στο 52% υπέρ της Μάντσεστερ Σίτι η κατοχή της μπάλας έναντι 48% των γηπεδούχων.

22:33

32': Σέντρα του Φόντεν από τα αριστερά, ο Μαχρέζ πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Παρέδες στη μικρή περιοχή διώχνει με αυτοθυσία.

22:30

31': Κίτρινη κάρτα στον Κανσέλο.

22:27

28': Εκτελεί το κόρνερ ο Νεϊμάρ, κεφαλιά του Παρέδες στο πρώτο δοκάρι, άουτ.

22:26

26': Κόρνερ για την Παρί Σεν Ζερμέν από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά ο Έντερσον.

22:21

21': Εκτελεί το κόρνερ ο Μαχρέζ, απομακρύνει η γαλλική άμυνα.

22:21

21’: Καλή στιγμή για τη Μάντσεστερ Σίτι! Υπέροχη μπαλιά του Κανσέλο από τα αριστερά, προβολή του Μπερνάρντο Σίλβα στο δεύτερο δοκάρι με τον Κέιλορ Νάβας να αποκρούει στην κλειστή του γωνία σε κόρνερ.

22:16

Ο Ντι Μαρία εκτελεί με πολλά φάλτσα το κόρνερ, ο Μαρκίνιος παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και σκοράρει για το 1-0.

22:15

15': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ!

22:14

15': Κόρνερ για την Παρί Σεν Ζερμέν από τα δεξιά.

22:12

13': Απειλούν οι γηπεδούχοι, με τον Νεϊμάρ να ελίσσεται, να κάνει το σουτ από θέση μέσα αριστερά και τον Έντερσον να αποκρούει με το ένα χέρι σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:11

12': Κόρνερ για την Παρί Σεν Ζερμέν από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:07

Οι φιλοξενούμενοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα του αγώνα.

22:02

2': Ο Εμπαπέ κλέβει τη μπάλα, πασάρει αριστερά στον Νεϊμάρ που μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει υπό την πίεση του Στόουνς αλλά ο Έντερσον μπλοκάρει εύκολα.

22:01

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:53

Τη Μεγάλη Τρίτη (27/4), στον έτερο ημιτελικό, Ρεάλ Μαδρίτης και Τσέλσι έμειναν στο 1-1.

21:51

Από την πλευρά τους, η αγγλική ομάδα είναι πλήρης με τον Πεπ Γκουαρδιόλα να παρατάσσει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

21:48

Με μία απουσία θα παραταχθούν οι γηπεδούχοι καθώς θα απουσιάσει λόγω τραυματισμού ο Μπερνάτ.

21:45

Η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο, έχοντας αποκλείσει την
Μπάγερν Μονάχου στην προηγούμενη φάση, καλείται να αντιμετωπίσει τους «πολίτες» οι οποίοι με δύο νίκες ξεπέρασαν το εμπόδιο της Ντόρτμουντ.

21:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε μαζί την εξέλιξη του πρώτου ματς της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Μάντσεστερ Σίτι για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, το οποίο ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κέιλορ Νάβας, Φλορέντσι, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ, Μπάκερ, Γκουεγιέ, Παρέδες, Βεράτι, Ντι Μαρία, Νεϊμάρ, Εμπαπέ.
Αναπ: Ρίκο, Κέρερ, Ικάρντι, Ραφίνια, Ντανίλο, Κεν, Σαράμπια, Κουρζαβά, Ερέρα, Ντιαλό, Ντράξλερ, Νταγκμπά.
Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Κανσέλο, Ρόδρι, Γκουντογκάν, Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο Σίλβα, Μαχρέζ, Φόντεν.
Αναπ: Στέφεν, Τράφορντ, Ακέ, Στέρλινγκ, Γκάμπριελ Ζεσούς, Αγκουέρο, Ζιντσένκο, Λαπόρτ, Φεράν Τόρες, Μεντί, Φερναντίνιο, Έρικ Γκαρθία.
Ρέφερι: Μπριχ (Γερμανία) Βοηθοί: Μπορς (Γερμανία), Λουπ (Γερμανία) VAR: Φριτς (Γερμανία) AVAR: Ντάνκερτ (Γερμανία) 4ος: Ζίμπερτ (Γερμανία)