Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:51

Στις 5 Μαΐου ο επαναληπτικός στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

23:50

Η Τσέλσι παίρνει πολύτιμο 1-1 μέσα στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης και έχει προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:50

Τέλος στο ματς.

23:49

90+2’: Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ροντρίγκο αντί Μπενζεμά.

23:47

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:45

89': Κίτρινη κάρτα στον Οντριοθόλα.

23:42

Μπήκαμε στο 85' με τις δύο ομάδες να μη δείχνουν διατεθειμένες να ανοιχτούν για να ψάξουν το δεύτερο γκολ.

23:35

79': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ζίγιεχ, μαζεύει εύκολα στην αριστερή του γωνία ο Κουρτουά.

23:33

78': Φάουλ για την Τσέλσι σε καλή θέση, κοντά στη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής. Το έκανε ο Βαράν στον Χάβερτς και αντίκρισε και την κίτρινη κάρτα.

23:33

77’: Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός γηπέδου Καρβαχάλ και Μαρσέλο, στις θέσεις τους Οντριοθόλα και Ασένσιο αντίστοιχα.

23:29

73': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

23:28

71': Κάνει το γύρισμα από τα αριστερά ο Ζίγιεχ, δεν προλαβαίνει να μπει κάποιος στην πορεία της μπάλας.

23:23

66’: Τριπλή αλλαγή για την Τσέλσι. Ζίγιεχ αντί Πούλισικ, Χάβερτς αντί Βέρνερ και Τζέιμς αντί Αθπιλικουέτα.

23:23

65’: Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Αζάρ να παίρνει τη θέση του Βινίσιους.

23:22

65': Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο.

23:18

62': Οφσάιντ ο Βινίσιους, σωστή υπόδειξη.

23:16

60': Κίτρινη κάρτα στον Κρόος.

23:12

55': Χωρίς κάποια καλή φάση το δεύτερο ημίχρονο.

23:06

50': Πλασαριστό σουτ του Μπενζεμά από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής και λίγο αριστερά, απελπιστικά άστοχο.

23:02

46': Ο Μάουντ κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, κατευθείαν στα χέρια του Κουρτουά η μπάλα.

23:01

46': Έναρξη του δεύτερου μέρους.

22:46

Η Τσέλσι προηγήθηκε στο 14’ με τον Πούλισικ αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 29’ με τον Μπενζεμά που 6 λεπτά νωρίτερα είχε σημαδέψει και το δοκάρι.

22:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις. Ρεάλ Μαδρίτης και Τσέλσι ισόπαλες στο 1-1.

22:41

41': Ο Βέρνερ κάνει το σουτ από πλάγια θέση δεξιά αλλά η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

22:39

Έχει δυναμώσει πολύ η βροχή.

22:38

38': Κίτρινη κάρτα στον Πούλισικ.

22:36

37': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, απομακρύνει ο Κασεμίρο.

22:32

31': Ο Κρόος δοκιμάζει ένα φαλτσαριστό σουτ από μακριά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

22:29

Εκτελείται το κόρνερ από τον Κρόος με πάσα στον Μόντριτς, αυτός στον Μαρσέλο που κάνει τη σέντρα, κεφαλιά από τον Μιλιτάο, η μπάλα φτάνει στον Μπενζεμά στο ύψος της μικρής περιοχής που κοντρολάρει με το στήθος και με εντυπωσιακό γυριστό ισοφαρίζει σε 1-1.

22:28

29': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

22:28

28': Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης από τα αριστερά.

22:26

27': Κίτρινη κάρτα στον Βινίσιους.

22:24

25': Χαμηλό σουτ του Τσίλγουελ λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουρτουά, που πάντως ήλεγχε την πορεία της μπάλας.

22:24

23’: ΔΟΚΑΡΙ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ! Ο Μπενζεμά σουτάρει με δύναμη λίγο έξω από το ημικύκλιο, με τη μπάλα να σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό του Μεντί και να καταλήγει άουτ.

22:20

Έχει αρχίσει να βρέχει στη Μαδρίτη...

22:15

16': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, διώχνει ο Βαράν.

22:14

Ο Πούλισικ μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, πηγαίνει προς το πέναλτι, αποφεύγει τον εξερχόμενο Κουρτουά και με πλασέ σκοράρει για το 0-1.

22:13

14': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

22:12

12': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:09

10': Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Πούλισικ σεντράρει από τα αριστερά, ο Μάουντ στο δεύτερο δοκάρι πασάρει με το κεφάλι για τον Βέρνερ που σουτάρει εξ επαφής και τον Κουρτουά να κάνει σπουδαία απόκρουση.

22:06

Πιέζει ψηλά στο ξεκίνημα η Τσέλσι και αναγκάζει τους γηπεδούχους στο εύκολο λάθος.

22:01

1’: Ξεκινάει ο αγώνας.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:54

Να υπενθυμίσουμε ότι στον δεύτερο ημιτελικό, η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται την Τετάρτη (28/4) τη Μάντσεστερ Σίτι.

21:53

Την ίδια στιγμή, η Τσέλσι ταξίδεψε στη Μαδρίτη χωρίς τον Κόβασιτς.

21:50

Ο Ζινεντίν Ζιντάν έχει τέσσερα προβλήματα να διαχειριστεί καθώς Σέρχιο Ράμος, Λούκας Βάθκεθ, Μεντί και Βαλβέρδε δεν είναι διαθέσιμοι.

21:46

Πρόκειται για την τέταρτη φορά που οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες, με το αποψινό ματς να αποτελεί την πρώτη τους συνάντηση εντός της νέας χιλιετίας, με τις 3 προηγούμενες αναμετρήσεις τους να χρονολογούνται το 1971 (2 φορές) και το 1998, από τις οποίες η Τσέλσι δεν έχει βρεθεί ποτέ ηττημένη!

21:43

Οι «μπλε» στον αντίποδα, ξεπέρασαν το εμπόδιο της Πόρτο επικρατώντας με 2-0 στο «Ντραγκάο» και γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

21:40

Στη φάση των «8» οι «μερένχες» απέκλεισαν τη Λίβερπουλ κερδίζοντάς την με 3-1 εντός έδρας και φέρνοντας ισοπαλία 0-0 στο «Άνφιλντ».

21:36

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα της Ρεάλ Μαδρίτης με την Τσέλσι για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, που ξεκινά σε περίπου 25 λεπτά.

Κουρτουά, Μιλιτάο, Βαράν, Νάτσο, Καρβαχάλ, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Μόντριτς, Κρόος, Μπενζεμά, Βινίσιους.
Αναπ: Λούνιν, Αλτούμπε, Αζάρ, Ασένσιο, Οντριοθόλα, Ίσκο, Μαριάνο, Ροντρίγκο, Αρίμπας, Μπλάνκο, Γκουτιέρεθ.