0
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:56

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 0-0. Τους 58 βαθμούς φτάνει ο ΠΑΟΚ, που είναι μόνος δεύτερος και στο +1 από τον Άρη, έχοντας όμως και ματς περισσότερο. Φτάνουν τους 51 οι «πράσινοι» και περιμένουν να δουν τι θα κάνει η ΑΕΚ στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

16:55

Λήξη του αγώνα.

16:53

90+7' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Καρλίτος να ελίσσεται, να σουτάρει, όμως τον Πασχαλάκη να του αρνείται το γκολ και στο ριμπάουντ ο Ενγκμπακοτό αργεί να πάει στη μπάλα με αποτέλεσμα η «ασπρόυμαυρη» άμυνα να παραχωρήσει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:53

90+5': Πέναλτι ζητά ο Κρμέντσικ σε μαρκάρισμα που δέχθηκε εντός περιοχής από τον Βέλεθ. «Τίποτα», λέει ο Γκεστράνιους.

16:48

90+1': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αουγκούστο περνά κάθετα για τον Κρμέντσι ο οποίος πλασάρει από θέση βολής και λίγο πλάγια αριστερά αλλά αστοχεί για λίγο.

16:47

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:46

88': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καρλίτος αντί Μακέντα.

16:45

88': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μουργκ, κεφαλιά - ψαράκι του Σβαμπ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

16:45

88': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά.

16:43

86': Ο Ενγκμπακοτό κάνει το γύρισμα με δύναμη από τα δεξιά, ο Μακέντα χώνεται ανάμεσα σε Ίνγκασον και Βαρέλα με τον τελευταίο να διώχνει την τελευταία στιγμή.

16:40

80': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, η πέμπτη και τελευταία. Ο Ίνγκασον περνάει στο ματς αντί του Λύρατζη.

16:39

78': Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη για το μαρκάρισμα στον Καμπετσή.

16:37

Τα έκανε μαντάρα εδώ ο διαιτητής, που απολογείται στους παίκτες του «τριφυλλιού» λέγοντάς τους «λάθος μου».

16:36

Ο Λύρατζης κλώτσησε τον Καμπετσή που συνέχισε και έκανε την κάθετη στον Ιταλό επιθετικό, ο Γκεστράνιους δεν περίμενε να δει τη φάση, μπερδεύτηκε και σφύριξε δίχως να δει τι θα γίνει στη συνέχεια.

16:34

78': Ο Παναθηναϊκός σκοράρει με τον Μακέντα αλλά δεν υπάρχει γκολ.

16:33

77': Κίτρινη κάρτα στον Νιάς.

16:30

Πολύ κακό σε ποιότητα το δεύτερο ημίχρονο, δεν υπάρχει υποψία φάσης...

16:28

71': Φωνές των παικτών του Παναθηναϊκού για χέρι του Βιεϊρίνια στην περιοχή του ΠΑΟΚ, κοντά στη φάση ο Γκεστράνιους λέει «παίζεται».

16:26

69': Σέντρα - σουτ του Λύρατζη έξω από την περιοχή και δεξιά, χωρίς τύχη, η μπάλα περνά εκτός.

16:25

69': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καμπετσής αντί Ιωαννίδη.

16:22

65': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, αναγκαστική. Εκτός γηπέδου ο Ελ Καντουρί, μέσα ο Λάμπρου.

16:22

64': Ζητάει αλλαγή ο Ελ Καντουρί λόγω ενοχλήσεων στον δεξί προσαγωγό.

16:20

62': Ο Μουργκ σεντράρει από τα δεξιά, απομακρύνει ο Χατζηθεδωρίδης.

16:17

60': Κίτρινη κάρτα στον Ενγκμπακοτό.

16:13

57': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ενγκμπακοτό να αντικαθιστά τον Σανκαρέ.

16:11

55': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μουργκ αντί Τζόλη και Σβαμπ αντί Τσιγγάρα.

16:11

54': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστή υπόδειξη.

16:10

53': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:04

48': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

16:02

46': Έναρξη του δεύτερου μέρους.

16:01

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κρμέντσικ παίρνει τη θέση του Σβιντέρσκι.

15:48

Ισορροπημένο παιχνίδι στην Τούμπα, με την κλασική ευκαιρία να απουσιάζει.

15:47

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-0.

15:46

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα.

15:45

Ενα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:44

43': Μικρή διακοπή, στο έδαφος τραυματισμένος ο Τζόλης. Σηκώθηκε και συνεχίζει ο άσος του ΠΑΟΚ.

15:38

38΄: Εχει πέσει αισθητά ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά...

15:34

34': Ο Νιάς εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, αρκετά πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.

15:31

32': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, κατευθείαν αόυτ η μπάλα από την εκτέλεση του Βιεϊρίνια.

15:26

25': Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Συρτό σουτ του Ελ Καντουρί έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Διούδης και μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο.

15:23

23': Στο 53% υπέρ του Πσναθηναϊκού η κατοχή της μπάλας έναντι 47% του «Δικεφάλου του Βορρά».

15:20

20': Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ.

15:18

17': Μετά το καλό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων, ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε και έχει αρχίσει να δημιουργεί.

15:14

13': Από τα δεξιά ο Σβιντέρσκι συγκλίνει κεντρικά και κάνει ένα κακό σουτ από τα όρια της περιοχής, με τον Διούδη να μπλοκάρει.

15:09

9': Διαγώνια μπαλιά του Βιεϊρίνια προς τον Μπάμπα, που προσπαθεί να βάλει τη μπάλα στην περιοχή, ο Βέλεθ δεν μπορεί να διώξει προτού ο Τζόλης μπαίνει σφήνα και προσπαθεί να γίνει επικίνδυνος και αλλά ο Διούδης πέφτει στα πόδια του και μαζεύει.

15:07

7': Ο Τζόλης βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και δοκιμάζει ένα δυνατό σουτ αλλά ο Διούδης μπλοκάρει σταθερά.

15:04

Πιο δυνατά έχει μπει στο ματς ο Παναθηναϊκός, που πιέζει ψηλά...

15:01

1': Σέντρα στο ματς!

14:56

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Κυριακή των Βαΐων σήμερα και οι δύο ομάδες είχαν ξανασυναντηθεί τέτοια μέρα πάλι στην Τούμπα. Ήταν τη σεζόν 2016-17 και συγκεκριμένα στις 9 Απριλίου 2017 για την 28η αγωνιστική τότε με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί άνετα του «τριφυλλιού» με 3-0.

14:51

Οι «πράσινοι» στον αντίποδα, που προέρχονται από το 1-1 με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, έχουν στενά περιθώρια αντίδρασης καθώς στα πέντε παιχνίδια που απομένουν πρέπει να υπερκαλύψουν το -5 που τους χωρίζει από την Ένωση ή το -7 από ΠΑΟΚ και Άρη προκειμένου να παραμείνουν «ζωντανοί» στο κυνήγι της Ευρώπης.

14:44

Την προηγούμενη αγωνιστική, ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε με 0-1 του Άρη και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της κατάταξης όπου και ισοβαθμεί με τους «κίτρινους» στους 57 βαθμούς. Συνεπώς θέλει τη νίκη για να βρεθεί ακόμα πιο κοντά σε ευρωπαϊκό εισιτήριο.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα μας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Μπάμπα, Αουγκούστο, Τσιγγάρας, Τζόλης, Ελ Καντουρί, Σβιντέρσκι.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Σβαμπ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Γιαξής, Λάμπρου, Κρμέντσικ.
Διούδης, Μολό, Βέλεθ, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Νιάς, Μαουρίσιο, Σανκαρέ, Ιωαννίδης, Βιγιαφάνιες, Μακέντα.
Αναπ: Χριστογεώργος, Σένκεφελντ, Αγιούμπ, Καρλίτος, Σάντσες, Αϊτόρ, Ενγκμπακοτό, Αλεξανδρόπουλος, Καμπετσής.
Ρέφερι: Γκεστράνιους (Φινλανδία) Βοηθοί: Αραρβίτα (Φινλανδία), Αλακάρε (Φινλανδία) VAR: Ντομπρίνιν (Πολωνία) ΑVAR: Σαμοϊλής (Αθηνών) 4ος: Κουμπαράκης (Κυκλάδων)