0
21:26

Από τον Κωνσταντίνο Τούμπανο, που ήταν στο «Γ. Καραϊσκάκης», ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr, καλό βράδυ.

21:24

Φανερά βελτιωμένος με τις αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός, που ήταν ανώτερος και πιο δημιουργικός. Απόλυτα δίκαιη η νίκη των «ερυθρόλευκων».

21:23

Τέλος στην αναμέτρηση. Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0.

21:22

90'+4: Ο Τάνκοβιτς πάει να βγει απέναντι από τον Κρίστινσον, αλλά ο Χολέμπας τον κόβει εξαιρετικά.

21:20

Ο Μπρούμα πιέζει τον Νεντελτσιάρου, του κλέβει την μπάλα, βγαίνει σε τετ α τετ με τον Αθανασιάδη και τον πλασάρει για το 2-0.

21:19

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:18

90'+1: Ο Μπρούμα βγαίνει σε τετ α τετ με τον Αθανασιάδη, αλλά δεν πλασάρει και κάνει αποτυχημένο γύρισμα στον Ελ Αραμπί που δεν κινήθηκε προς την μπάλα.

21:18

90': Πέντε λεπτά καθυστερήσεων...

21:17

89': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπρούμα βγάζει κάθετα για τον Ελ Αράμπι, που κάνει την προσποίηση και σουτάρει πάνω στον Αθανασιάδη από πλεονεκτική θέση για γκολ.

21:15

88': Σουτ του Κρίστιτσιτς έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

21:13

86': Κίτρινη κάρτα στον Ρεάμπτσιουκ για φάουλ πάνω στον Μάνταλο.

21:12

85': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Μιτάι και Τάνκοβιτς αντί Λόπες και Γαλανόπουλου.

21:11

84': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά με τον Βαλμπουενά, περνάει ανεκμετάλλευτο ωστόσο.

21:10

83': O Ελ Αραμπί κάνει την προσποίηση και σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στον Κρίστιστιτς και φεύγει σε κόρνερ.

21:08

80': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμέδο παραχωρεί τη θέση του στον Καμαρά.

21:06

79': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ρεάμπτσιουκ το γύρισμα από τα αριστερά, ο Τιάγκο Σίλβα το δυνατό σουτ, λίγο πάνω από το αριστερό «παραθυράκι» η μπάλα.

21:05

78': Ο Μάνταλος βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή, κάνει το σουτ, πάνω από την εστία η μπάλα.

21:04

77': Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου από αριστερή πλάγια, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21:02

74': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Εμβιλά στην κίνηση, η μπάλα περνάει λίγο έξω το αριστερό δοκάρι του Αθαναδιάδη.

21:01

74': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Κρίστινσον το βολέ, η άμυνα της ΑΕΚ πιάνεται στον ύπνο, ο Αθανασιάδης πάει να διώξει προ του Βαλμπουενά, η μπάλα κοντράρει στον Γάλλο άσο και χτυπάει στο δεξί δοκάρι.

21:01

72': Κίτρινη κάρτα και στον Παπασταθόπουλο για φάουλ στον Λόπες.

20:59

71': Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Νεντελτσιάρου στον Εμβιλά, βλέπει κίτρινη κάρτα ο Ρουμάνος άσος.

20:57

70': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Σάκχοφ και Κριστιτσίτς στις θέσεις των Ανσαριφάρντ και Σιμάνσκι.

20:57

70': Σε θέση οφσάιντ ο Παπασταθόπουλος.

20:56

69': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Βαλμπουενά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Γκαρσία.

20:55

68': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μασούρα ο Βαλμπουενά.

20:54

67': Κάθετη του Μάνταλου στον Ανσαριφάρντ, το σουτ από αριστερά πλάγια θέση, η μπάλα ψηλά. Υπάρχει οφσάιντ στη φάση, που υποδεικνύεται.

20:52

65': Επικίνδυνο γύρισμα του Λόπες από τα αριστερά, ο Μάνταλος δεν καταφέρνει να έρθει σε επαφή με την μπάλα.

20:49

62': Ο Μασούρας εκτελεί κόρνερ από τα δεξιά, ο Χολέμπας πιάνει την κεφαλιά αμαρκάριστος, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

20:48

61': Επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο ο Γκαρσία.

20:47

60': Περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου ο εξτρέμ της ΑΕΚ, που δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

20:46

59': Στο έδαφος με έντονους πόνους στο γόνατο ο Γκαρσία μετά από εναέρια μονομαχία με τον Χολέμπας. Διακοπή στο ματς.

20:46

58': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάι Γκαρσία παίρνει τη θέση του Αλμπάνη.

20:44

57': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος, πατάει περιοχή και γυρίζει επικίνδυνα από τα δεξιά για τον Ελ Αραμπί, που δεν βρίσκει καλά την μπάλα και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:42

55': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Αλμπάνη, μπλοκάρει ο Κρίστινσον.

20:40

53': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Σιμάνσκι από μακρινή απόσταση, λίγο πάνω την εστία του Κρίστινσον η μπάλα.

20:40

Μετράει κανονικά το γκολ έπειτα από χρήση VAR.

20:37

Μασούρας την κάθετη στον Ελ Αραμπί, ο Μαροκινός φορ γυρίζει από τα αριστερά στον Μπρούμα που πλασάρει τον Αθανασιάδη για το 1-0.

20:37

50': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:36

49': Εκτελείται πλασαριστά από τα αριστερά, Μπρούμα τη σέντρα, κεφαλιά του Ελ Αραμπί στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

20:35

48': Σουτ του Ανδρούτσου από πλάγια και αριστερή θέση, κόρνερ η μπάλα.

20:35

48': Σε θέση οφσάιντ ο Ρεάμπτσιουκ.

20:34

47': Σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

20:32

46': Έναρξη στο δεύτερο μέρος...

20:31

Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Οι Εμβιλά, Μπρούμα και Ελ Αραμπί παίρνουν τις θέσεις των Μπουχαλάκη, Φορτούνη και Χασάν.