1
19:16

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

19:15

Τρίποντο χρυσάφι για τον ΟΦΗ που φτάνει τους 28 βαθμούς. Ακολουθεί ο Παναιτωλικός με 27 και οι Θεσσαλοί πέφτουν πλέον στην τελευταία θέση μένοντας στους 24.

19:15

Τέλος στο ματς, ΑΕΛ - ΟΦΗ 0-1.

19:13

90+9': Εκτελεί το κόρνερ ο Γιακιμόφσκι, διώχνει με τις γροθιές ο Βάτερμαν.

19:12

90+8': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, ανεβαίνουν όλοι στα καρέ του ΟΦΗ μαζί και ο Νάγκι!

19:11

90+7': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ουές αντικαθιστά τον Σολίς.

19:08

Θα έχουμε καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις όπως έδειξε χαρακτηριστικά ο Σιδηρόπουλος.

19:07

90+2': Στο έδαφος ο Βάτερμαν, αντιμετωπίζει θέμα τραυματισμού. Κερδίζει προφανώς και κάποια λεπτά...

19:05

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:04

Με δέκα παίκτες και η ΑΕΛ. Ο Γλυνός δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω του μαρκαρίσματος του Γιαννούλη αφού οι αλλαγές να έχουν ολοκληρωθεί.

19:01

87': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βαφέας αντί Γιάννου.

18:59

85': Αλλάζει η απόφαση για το μαρκάρισμα του Γιαννούλη. Ο Γκεστράνιους κάλεσε τον Σιδηρόπουλο να δει στο μόνιτορ τη φάση και τελικά ο αρχηγός του ΟΦΗ αποβλήθηκε αφού βρήκε με τις τάπες τον αντίπαλό του. Συνεχίζει με 10 παίκτες ο ΟΦΗ.

18:58

84': Κίτρινη κάρτα και στον Μεγιάδο για διαμαρτυρία.

18:58

83': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη για φάουλ στον Γλυνό.

18:57

81': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός Σαρδινέρο και Σακόρ για να μπουν Σολίς και Στάρτζεον αντίστοιχα.

18:55

81': Από μία κίτρινη κάρτα σε Τσόσιτς και Καρανίκα.

18:54

79': Ο Μπεν-Χατίρα γυρίζει στον Ακούνια που κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια, κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

18:52

78': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ΑΕΛ. Ο Μουκάντζο αντί του Ντουρμισάι και ο Καρανίκας αντί του Μπέρτου.

18:49

74': Κίτρινη κάρτα στον Στίφλερ.

18:46

Συμπληρώσαμε 70 λεπτά αγώνα στον Αλκαζάρ, με το 0-1 να παραμένει για τον ΟΦΗ που δεν έχει κάνει ακόμα αλλαγή.

18:43

67': Ο Ντε Γκούζμαν σουτάρει από πλεονεκτική θέση, πάνω στο σώμα του Γιακιμόφσκι.

18:41

66': Στο 52% η κατοχή της μπάλας υπέρ της ΑΕΛ έναντι 48% του ΟΦΗ.

18:39

65': Αλλαγή για την ΑΕΛ με τον Γλυνό να παίρνει τη θέση του Μιλοσάβλιεβιτς.

18:38

64': Κόρνερ για τους Κρητικούς από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:36

62': Συνεχίζεται το ματς με ελεύθερο.

18:35

Παίρνει πίσω το πέναλτι ο ρέφερι, δεν υπάρχει παράβαση αφού το τάκλιν του αμυντικού της ΑΕΛ ήταν καθαρά πάνω στη μπάλα.

18:35

Πάει να δει τη φάση στο VAR ο Σιδηρόπουλος.

18:34

Ο Κοροβέσης μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και ανατρέπεται από τον Μπέρτο.

18:34

59': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ!

18:32

57': Γύρισμα του Κοροβέση από τα αριστερά, ο Σαρδινέρο κάνει την προβολή στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά δε μπορεί να βρει τη μπάλα.

18:30

55': Σέντρα του Γιακιμόφσκι από τα αριστερά, ο Μιλοσάβλιεβιτς παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστοχεί.

18:29

55': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Πινακάς αντί Μπεν Χατίρα και Κολομπίνο αντί Νικολιά.

18:26

52': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά με τον Ντε Γκούζμαν, απευθείας στην αγκαλιά του Νάγκι η μπάλα.

18:23

49': Πιέζουν για την ισοφάριση οι γηπεδούχοι.

18:19

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

18:04

Ο ΟΦΗ προηγείται με 0-1 της ΑΕΛ χάρη στο γκολ του Ντε Γκούζμαν στο 33'.

18:04

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

18:02

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:58

41': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Ντουρμισάι στον Βάτερμαν.

17:58

41': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Ακούνια εκτελεί απευθείας το φάουλ, με τον Βάτερμαν να απογειώνεται στο αριστερό «παραθυράκι» και να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

17:56

39': Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση για ένα φάουλ στον Νικολιά λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

17:52

37': Από μία κίτρινη κάρτα σε Σακόρ και Μπέρτο για μια αψιμαχία που είχαν.

17:48

Ο Κοροβέσης κάνει τη σέντρα από τα αριστερά και ο αφύλακτος, στο ύψος του πέναλτι Ντε Γκούζμαν, με δυνατή κεφαλιά γράφει το 0-1.

17:48

33': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:46

31': Πάσα του Ντε Γκούζμαν στον επερχόμενο Μαρινάκη, αυτός κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή και δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

17:44

29': Οφσάιντ ο Ακούνια, σωστό.

17:44

27' Ο Σαρδινέρο γυρίζει εντός περιοχής και δεξιά για τον Γιάννου που πάει να σουτάρει αλλά πιάνει αέρα.

17:42

26': Παρατηρήσεις του Σιδηρόπουλου στον Στίφλερ για ένα φάουλ που έκανε στον Σαρδινέρο.

17:38

20': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα, σέντρα του Νικολιά, διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.

17:35

Μετά το νωχελικό ξεκίνημα, οι Θεσσαλοί έχουν ανεβάσει αισθητά την απόδοσή τους.

17:30

15': Απειλεί η ΑΕΛ! Από τα αριστερά ο Γιακιμόφσκι κάνει τη μπαλιά προς τον Ακούνια, που αφήνει τη μπάλα να περάσει για τον Ντουρμισάι ο οποίος από θέση μέσα δεξιά σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

17:29

13': Οφσάιντ ο Ντουρμισάι, σωστή υπόδειξη.

17:27

Καλύτερα έχει μπει στο ματς η ομάδα του Νίκου Νιόπλια. που πιέζει για το γκολ.

17:27

10': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:25

8': Οφσάιντ ο Σαρδινέρο, ήταν εκτεθειμένος.

17:23

7': Ο Σαρδινέρο σεντράρει από τα δεξιά, ο Ντε Γκούζμαν κατεβάζει και σουτάρει εντός περιοχής αλλά ο Νάγκι μπλοκάρει.

17:21

5': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ακούνια, σωστά.

17:19

3': Αδύναμο σουτ του Γιάννου από τα δεξιά στο ύψος του πέναλτι, μαζεύει ο Νάγκι.

17:19

Ξεκίνησε να βρέχει στο Αλκαζάρ.

17:15

1': Ξεκινάει η αναμέτρηση.

17:14

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:10

Στο αντίστοιχο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ο ΟΦΗ είχε κερδίσει με 1-0 χάρη σε ένα αυτογκόλ του Σπαρβ στο 58’

17:05

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από ισοπαλία. Οι Θεσσαλοί «κόλλησαν» στο 0-0 με τη Λαμία στο «Αθ. Διάκος» ενώ η ομάδα του Νίκου Νιόπλια ήρθε 1-1 με τον Ατρόμητο στο «Θ. Βαρδινογιάννης».

17:02

Πρόκειται για ένα παιχνίδι με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον αναφορικά με την υπόθεση παραμονή καθώς, μετά και τη νίκη του Παναιτωλικού επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 0-1, οι «βυσσινί» βρίσκονται στην 14η και τελευταία θέση της κατάταξης με 24 βαθμούς απέχοντας έναν από τους 13ους Κρητικούς και τρεις από τους 12ους Αγρινιώτες.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΛ - ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.