0
13:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό μεσημέρι από το a-sports.gr.

13:55

Καβάλα και Βέροια αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 0-0, φτάνουν τους 16 βαθμούς και παραμένουν χέρι, χέρι στο… ρετιρέ της κατάταξης.

13:53

Λήξη του αγώνα.

13:52

90+4': Αδύναμο σουτ του Γαβριηλίδη από μακριά, μαζεύει εύκολα ο Βελλίδης.

13:48

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

13:47

89': Αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Μουχάλης, μέσα ο Καραγιάννης.

13:43

85': Κίτρινη κάρτα στον Κολλαρά.

13:41

84': Αλλαγή για τη Βέροια. Αποστολόπουλος αντί Πόζογλου.

13:37

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Καβάλα. Παπαδόπουλος αντί Θωμαΐδη και Γεωργακόπουλος αντί Κολλά.

13:36

78': Κίτρινη κάρτα στον Γαβριηλίδη για διαμαρτυρία.

13:33

75': Ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Πασάς μπαίνει από τα αριστερά, σουτάρει πάνω στον Παντεκίδη, η μπάλα στρώνεται στον Πόζογλου που με σουτ από καλή θέση τη στέλνει ψηλά άουτ.

13:30

74': Διπλή αλλαγή για την Καβάλα, Εκτός γηπέδου Γιαλαμούδης και Αδαμάκης, μπαίνουν Κολλαράς και Μελισσόπουλος.

13:26

69': Κόρνερ για τη «Βασίλισσα του Βορρά» από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

13:24

67': Αλλαγή για τη Βέροια. Σιμόνι αντί Μούργου.

13:21

64': Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Μουχάλη. Κράμπα έχει ο δεξιός μπακ της Βέροιας που δέχεται ιατρική φροντίδα. Συνεχίζεται ο αγώνας στο λεπτό...

13:19

61': Ο Πασάς σουτάρει από μακρινή απόσταση, ψηλά άουτ.

13:14

56': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Παπαχρήστος φεύγει στην κόντρα, πετάει στον Λουκίνα, πλασέ από θέση τετ α τετ με τον Κυρίτση ο οποίος αποκρούει με τις άκρες των δαχτύλων σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

13:11

53': Απειλούν οι γηπεδούχοι, με τον Ορφανίδη να δοκιμάζει ένα δυνατό σουτ αρκετά έξω από την περιοχή και τη μπάλα να φεύγει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Βελλίδη.

13:09

52': Αλλαγή για την Καβάλα, με τον Κέρθι να αντικαθιστά τον Κόκκορη.

13:09

51': Κίτρινη κάρτα στον Καζαντζίδη.

13:08

Σε χαμηλό τέμπο το ξεκίνημα της επανάληψης.

13:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

13:01

Αλλαγή στην ανάπαυλα για τη Βέροια. Ο Στάμου τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει, καθώς έχει υποστεί διάστρεμμα, και τη θέση του παίρνει ο Ντι Τζιοβάνι.

12:48

Καβάλα και Βέροια πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0, έχοντας από μία μεγάλη ευκαιρία.

12:47

12:46

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

12:44

Ξανά ματς μετά από περίπου δύο λεπτά, επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο και ο Στάμου που δείχνει να μην έχει κάτι το σοβαρό!

12:43

Υποφέρει ο Στάμου και αποχωρεί με το φορείο, χειροκροτούμενος από τους λιγοστούς φίλους της Καβάλας.

12:41

40': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Στάμου και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ. Στραβοπάτησε ο στόπερ της Βέροιας μετά από άλμα που έκανε για να κερδίσει μία κεφαλιά.

12:39

38': Μίνι πολιορκία στα καρέ της Καβάλας, λύνεται με επιθετικό φάουλ του Πασά πάνω στον Στίκα.

12:37

35': Στο 53% υπέρ της Καβάλας η κατοχή της μπάλας, έναντι 47% των φιλοξενούμενων.

12:33

32': Αρκετά τα λάθη στη μεσαία γραμμή από τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων.

12:29

28': Ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Πόζογλου περνά κάθετα στον Πασά, που πλασάρει τον εξερχόμενο Κυρίτση ο οποίος αρχικά αποκρούει και στη συνέχεια μπλοκάρει.

12:24

24': Φάουλ - γέμισμα του Μούργου από τα αριστερά, ο Μπουκουβάλας στην κεφαλιά, πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.

12:19

18': Αρκετά καλός ο ρυθμός του ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιτεθούν.

12:15

14': Ευκαιρία για την Καβάλα! Ο Ορφανίδης σεντράρει από τα αριστερά, ο Κολλάς παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει σχεδόν πάνω στη γραμμή του τέρματος.

12:13

12': Μακρινό σουτ του Οικονόμου, 2 μέτρα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κυρίτση η μπάλα.

12:10

10': Πιο κινητική η Βέροια στο ξεκίνημα του αγώνα.

12:07

6': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

12:02

2': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Γαβριηλίδης, απομακρύνει με το ένα χέρι ο Κυρίτσης.

12:01

11:59

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Παναγιώτη Ξόμπλιου. Ο ποδοσφαιριστής της Αναγέννησης Καρδίτσας έφυγε από τη ζωή στα 25 του χρόνια ενώ είχε αγωνιστεί τόσο στην Καβάλα όσο και στη Βέροια.

11:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

11:54

Βροχερός ο καιρός στην πόλη της Καβάλας, με τη θερμοκρασία στους 14 βαθμούς Κελσίου.

11:50

Σε γνώριμα λημέρια επιστρέφει ο προπονητής της Βέροιας, Παύλος Δερμιτζάκης, καθώς την περασμένη σεζόν βρισκόταν στον πάγκο των γηπεδούχων.

11:46

Την προηγούμενη αγωνιστική, οι «Αργοναύτες» συνέτριψαν με 5-1 την ΑΕΠ Κοζάνης στο «Ανθή Καραγιάννη» ενώ η «Βασίλισσα του Βορρά» επιβλήθηκε εντός έδρας του Θεσπρωτού με 3-1.

11:44

Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 15 πόντους.

11:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλημέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του ντέρμπι κορυφής της 7ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Football League ανάμεσα στην Καβάλα και τη Βέροια, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.