1
23:29

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο ΟΑΚΑ, ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr. Καλή συνέχεια.

23:28

Απονεμήθηκε ποδοσφαιρική δικαιοσύνη με το γκολ της ισοφάρισης της Ένωσης στις καθυστερήσεις. Ο Παναθηναϊκός έφτασε κοντά στο να... κλέψει ένα τεράστιο τρίποντο, αλλά τελικά η ΑΕΚ πήρε πολύτιμη ισοπαλία στη μάχη για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

23:27

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 1-1.

23:26

90'+6: Ο Γκαρσία με προσποιήσεις μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή του Παναθηναϊκού, σέντρα-σουτ, σταθερά ο Διούδης.

23:24

90'+4: Οφσάιντ ο Αγιούμπ...

23:24

90'+4: Κίτρινη στον Διούδη (για τις διαμαρτυρίες - σωστά).

23:23

Πάει στο κέντρο και διαμαρτύρεται ο Διούδης... Το γκολ είναι ορθό, δεν καταλαβαίνουμε γιατί αντιδρά έτσι ο τερματοφύλακας του ΠΑΟ.

23:22

Σέντρα Μαχαίρα από τα αριστερά, κεφαλιά υπό πίεση του Γκαρσία και 1-1.

23:22

90'+2: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:20

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων... Και λίγα είναι.

23:20

90': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ενμπαγκοτό στη θέση του Ιωαννίδη.

23:19

Παίζουν και με το χρόνο οι "πράσινοι"... Ο Ιωαννίδης κάτω...

23:13

84': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ατομική προσπάθεια Γκαρσία, μπαίνει στην περιοχή, δυνατό σουτ υπό πίεση, ο Διούδης σε δύο χρόνους μαζεύει.

23:12

Καθολική η υπεροχή της ΑΕΚ και με φάσεις, αλλά ο Παναθηναϊκός κρατά το 0-1.

23:11

82': Ο Γκαρσία σε Ανσαριφάρντ με τη μνία μέσα στην περιοχή, άουτ.

23:11

81': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστή υπόδειξη.

23:09

79': Κίτρινη στον Αγιούμπ (για φάουλ σε Μάνταλο).

23:09

78': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Μαχαίρας αντί Αλμπάνη και ο Κοσίδης αντί του Γαλανοπούλου.

23:06

75': Οφσάιντ ο Νιάς...

23:05

Τελικά είναι εντάξει και θα συνεχίσει ο Χουάνκαρ. Είχε σηκώσει τον Χατζηθεοδωρίδη ο Μπόλονι, αλλά δεν θα γίνει η αλλαγή αυτή.

23:02

Διακοπή στο ματς, έχει τραυματιστεί ο Χουανκάρ... Δίλεπτη καθυστέρηση.

23:02

Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Λόπες, η μπάλα απομακρύνεται.

23:01

70': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κρίστιτσιτς αντί Σιμάνσκι.

22:59

69': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αγιούμπ αντί του Σανκαρέ και Μακέντα αντί του Καρλίτος.

22:58

68': Φάουλ σε καλό σημείο, ένα μέτρο έξω από την περιοχή και αριστερά του ημικύκλιου. Ο Μάνταλος απευθείας, καλοτραβηγμένο, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα, παραμένει το 0-1.

22:58

68': Κίτρινη στον Σάντσες.

22:57

Δεν υπάρχει πέναλτι, τελικά φάουλ. Εκτός περιοχής το παρκάρισμα. Αλλάζει απόφαση ο ρέφερι.

22:56

Ειδοποιείται από το VAR και πάει να το δει ο ίδιος ο Χίγκλερ...

22:55

65': Κίτρινη στον Σανκαρέ.

22:54

64': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ. Ο Σάντσες ανατρέπει μέσα στην περιοχή τον Ανσαριφάρντ.

22:53

63': Κίτρινη στο Λόπες (τράβηγμα σε Ιωαννίδη).

22:52

Μικρή διακοπή γιατί έχει τραυματιστεί ο Βιγιαφάνιες, αλλά θα συνεχίσει κανονικά. Ξανά ματς στο λεπτό.

22:51

61': Κίτρινη στον Μάνταλο (για φάουλ σε Βιγιαφάνιες).

22:50

60': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης από τα αριστερά και έξω από την περιοχή στα πλάγια άνοιξε σε Γαλανόπουλο, ωραίο πλασέ με φάλτσα, ο Διούδης με εκτίναξη διώχνει.

22:48

58': Κόρνερ με τον Μάνταλο από τα αριστερά, πλασαριστά και η μπάλα χάνεται εύκολα από τους παίκτες της ΑΕΚ.

22:47

57': Οφσάιντ ο Καρλίτος, σωστή υπόδειξη.