Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

Επέστρεψε στα τρίποντα ο Ολυμπιακός χωρίς να είναι καλός με μία ιδιότυπη 11άδα (μόνο Ρέαμπτσιουκ και Παπαδόπουλος είχαν ξεκινήσει και στην Τούμπα), αφού ο Μαρτίνς έκανε διαχείριση και ροτέισον εν όψει ΑΕΚ και ημιτελικού Κυπέλλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Αξιόμαχος ο Αστέρας Τρίπολης πιστοποίησε ότι δικαίως συμμετέχει στα πλέι οφ.

19:05

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 1-0.

19:02

90'+1: Σέντρα Τιλίκα από τα δεξιά, κεφαλιά Τζίμα, πολλά μέτρα άστοχη.

19:01

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

18:58

88': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κανελλόπουλος αντί του Μπελόκ.

18:56

85': Οφσάιντ ο Τζίμας, σωστή υπόδειξη.

18:53

82': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Εμβιλά στη θέση του Κάιπερς.

18:49

78': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κάιπερς βγάζει ωραία σε Ελ Αραμπί, από θέση μλέσα αριστερά και πολύ πλάγια, αποφεύγει και τον Τσιφτσή και ανοίγει προς τα έξω, σουτ μέσα στην περιοχή και αριστερά από τον απερχόμενο Κάμαρα στην κίνηση, δυνατό, άουτ!

18:48

Με αυτή την πειραματική 11άδα από τον Ολυμπιακό τα λάθη είναι πολλά... Μετριότατο το ματς με χαμηλό τέμπο σε όλη τη διάρκεια του. Αρκετά ανταγωνιστικός ο Αστέρας Τρίπολης.

18:41

71': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ελ Αραμπί αντί Χασάν και Ραντζέλοβιτς αντί Βαλμπουενά.

18:40

70': Οφσάιντ ο Κρέσπι, σωστή υπόδειξη.

18:37

66': Κίτρινη στον Ντρέγκερ.

18:37

66': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τιλίκα στη θέση του Αλί Μπαμπά.

18:30

59': Σέντρα Κώτσιρα από τα δεξιά, κεφαλιά υπό πίεση μέσα στην περιοχή του Τζίμα, έξω από το αριστερό δοπκάρι του Κρίστινσον.

18:23

Εκτελεί από Βαλμπουενά από τα αριστερά, η μπάλα μένει στον αέρα (διεκδίκηση Κάιπερς και Σουάρεθ), φτάνει στον Παπασταθόπουλο, κεφαλιά και στα δίχτυα, 1-0.

18:23

52': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

18:23

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό...

18:20

50': Φωνές από τους φιλοξενούμενους για πέναλτι σε κράτημα φανέλας του Παπασταθόπουλου σε Ιγκλέσιας, αρχικά όμως ο παίκτης του Αστέρα έσπρωξε τον αντίπαλο του, σωστός ο Σιδηρόπουλος. Σε εκτέλεση φάουλ των Αρκάδων η φάση. Δεν υπάρχει παράβαση.

18:16

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

18:16

46': Τρεις αλλαγές ο Αστέρας Τρίπολης. Τζίμας αντί Μπαράλες, Γκόμεζ αντί Ριέρα και Ιγκλέσιας αντί Βαλιέντε.

18:16

46': Μία ακόμα αλλαγή ο Ολυμπιακός. Ο Ντρέγκερ αντί του Λαλά.

18:01

Λήξη α' ημιχρόνου, Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης στο 0-0.

17:59

Δύο τα λεπτά του επιπλέον χρόνου για την ανάπαυλα...

17:58

44': Ο Βρουσάι από θέση μέσα δεξιά, σπάει προς τα έξω, σουτ με τη μία του Κάμαρα στα δεξιά του ημικύκλιου, σουτ με πολλά φάλτσα, άουτ.

17:55

41': Ο Ριέρα σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, άουτ...

17:49

35': Κίτρινη στον Μπαράλες, να είναι και ευχαριστημένος ο παίκτης των φιλοξενούμενων για το χρώμα της κάρτας.

17:48

Ο Λαλά με τον Μπαράλες στο έδαφος. Βρίσκει γεμάτα με κλοτσιά τον παίκτη του Ολυμπιακού ο επιθετικός του Αστέρα. Μικρή διακοπή στο ματς.

17:47

33': Σουτ απέξω του Σίλβα, απελπιστικά άστοχο.

17:46

32': Σουτ Κρέσπι από θέση έξω δεξιά, στην απέναντη πλευρά άουτ της εστίας του Ολυμπιακού.

17:39

25': Σέντρα Ρέαμπτσιουκ, υπό πίεση κεφαλιά Χασάν, ο Τσιφτσής δεν έχει πρόβλημα.

17:37

23': Σουτ Βαλμπουενά μέσα από την περιοχή και αριστερά, μαζεύει ο Τσίφτης.

17:36

22': Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή του Ολυμπιακού. Ο Παπασταθόπουλος στη θέση του Παπαδόπουλου, που νιώθει ενοχλήσεις.

17:34

20': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Εξαιρετική ατομική προσπάθεια Ριέρα, ξέφυγε από Σεμέδο - Παπαδόπουλο, σουτ μόλις μέσα από την περιοχή και στα δεξιά του ημικύκλιου, η μπάλα βρίσκει μόλις στο δεξί δοκοκάρι του Κρίστινσον και καταλήγει άουτ. Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Τρίπολης.

17:30

16': Εκτελεί ο Βαλμπουενά από τα δεξιά το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο...

17:29

15': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κάιπερς σουτ από τα αριστερά του ημικύκλιου, ο Τσιφτσής πέφτει στην αριστερή γωνιά του και διώχνει σε κόρνερ...

17:21

7': Ο Κάμαρα από θέση έξω και δεξιά του ημικύκλιου, κάτι σαν σουτ και σέντρα, άουτ απευθείας.

17:20

6': Εκτελεί ο Βαλμπουενά από τα αριστερά, στην εξέλιξη της φάσης υπάρχει επιθετικό φάουλ πάνω στον γκολκίπερ του Αστέρα.

17:19

5': Ο Χασάν σουτάρει μέσα από το ημικύκλιο, ο Τσιφτσής πέφτει και απομακρύνει σε κόρνερ...

17:15

Αλλαγμένο στα 9/11 το βασικό σχήμα των Πειραιωτών.

17:14

1': Έναρξη αναμέτρησης...

17:14

Με 76 βαθμούς και μαθηματικά πρωταθλητής ο Ολυμπιακός εδώ και δύο εβδομάδες ήδη, 6ος με 44 πόντους ο Αστέρας.

17:12

Οι δύο ομάδες και οι ρέφερι κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:05

Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης", είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε την αναμέτρηση Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 17.15 της Τετάρτης (21/4).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Κρίστινσον, Λαλά, Ρέαμπτσιουκ, Σεμέδο, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Καμαρά, Τιάγκο Σίλβα, Βρουσάι, Κάιπερς, Βαλμπουενά, Χασάν.
Αναπ: Τζολάκης, Εμβιλά, Φορτούνης, Αραμπί, Παπασταθόπουλος, Μασούρας, Ντρέγκερ, Χολέμπας, Ραντζέλοβιτς.
Τσιφτσής, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Χριστόπουλος, Τασουλής, Μπελόκ, Βαλιέντε, Αλί Μπαμπά, Κρέσπι, Ριέρα, Μπαράλες.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Άλβαρες, Γκόμεζ, Ρούμπεν Γκαρσία, Τιλίκα, Ιγκλέσιας, Πασαλίδης, Τζίμας, Κανελλόπουλος.
Ρέφερι: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου). Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης (Λασιθίου), Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας). Τέταρτος είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας). Διαιτητής VAR ο Σάντος Βάσκο (Πορτογαλία) και AVAR ο Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας).