1
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:25

Ο ΠΑΟΚ παίρνει μεγάλο διπλό με 1-0 μέσα στην έδρα του Άρη, φτάνει τους 57 βαθμούς και τον πιάνει στη δεύτερη θέση της κατάταξης.

21:24

Τέλος στο ματς.

21:22

90+3': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κρμέντσικ αντί Α. Ζίβκοβιτς.

21:20

90+1': Ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Σάσα από τα δεξιά, ο Μπερτόγλιο πλασάρει στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Πασχαλάκης του λέει «όχι».

21:19

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18

89': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:14

86': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα για φάουλ από πίσω στον Ρόουζ και αποβολή. Πολλά νεύρα από τον Αιγύπτιο άσο, που αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες.

21:13

85': Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα επειδή έβαλε άτσαλα το χέρι του σε διεκδίκηση με τον Σούντγκρεν.

21:11

83': Ελέγχει απολύτως το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ, που δεν έχει απειληθεί καθόλου στο δεύτερο μέρος.

21:10

80': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Άρη, Άκη Μάντζιο, για διαμαρτυρία.

21:07

79': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Άρης. Μήτρογλου και Σίλβα στις θέσεις των Μάνου και Γκαρσία αντίστοιχα.

21:07

78': Ο Α. Ζίβκοβιτς εκτελεί το κόρνερ, ο Σβαμπ παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

21:06

78': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

21:03

75': Δυνατό μακρινό σουτ από τον Βιεϊρίνια, στην αγκαλιά του Κουέστα.

21:01

72': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ουάρντα αντί Ελ Καντουρί και Τσιγγάρας αντί Σβιντέρσκι.

20:59

70': Αλλαγή για τον Άρη. Σούντγκρεν αντί Σάκιτς.

20:56

67': Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο.

20:55

66': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Χαμηλό γύρισμα του Ελ Καντουρί μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Σβιντέρσκι δεν μπορεί να κάνει το πλασέ, με τη μπάλα να φτάνει στον Α. Ζίβκοβιτς που σουτάρει από κοντά αλλά ο Κουέστα κάνει σπουδαία επέμβαση.

20:54

Εκτελεί το φάουλ απευθείας ο Ματίγια , πάνω στο τείχος η μπάλα.

20:52

64': Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλή θέση! Περίπου 3 μέτρα έξω από το ημικύκλιο έχει στηθεί η μπάλα.

20:51

62': Γύρισμα του Ελ Καντουρί από τα δεξιά, ο Σβαμπ κοντρολάρει και εκτελεί από το πέναλτι, αρκετά πάνω από την εστία η μπάλα.

20:48

60': Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα.

20:46

58': Διπλή αλλαγή και για τον Άρη, με τον Ματίγια να αντικαθιστά τον Τζέγκο και τον Γκάμα τον Μαντσίνι.

20:46

57': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο στόπερ του ΠΑΟΚ και αφήνει τη θέση του στον Μιχαηλίδη. Αναγκαστική λοιπόν η πρώτη αλλαγή των φιλοξενούμενων.

20:45

56': Διακοπή στο ματς, έχει τραυματιστεί ο Κρέσπο και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

20:44

55': Δεν υπάρχει μέχρι τώρα φάση στο δεύτερο ημίχρονο.

20:39

49': Οι «κίτρινοι» κυκλοφορούν τη μπάλα και ψάχνουν τρόπο να ισοφαρίσουν.

20:34

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

20:19

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 0-1 του Άρη χάρη στο γκολ του Σβαμπ στο 6'.

20:18

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:16

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:15

44': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Βαρέλα στο πρώτο δοκάρι, άστοχη.

20:15

44': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Υπέροχη κάθετη του Σβιντέρσκι στον Ελ Καντουρί, ο οποίος φεύγει στην κόντρα ολομόναχος, σκάβει τη μπάλα εκτός περιοχής, αλλά ο Κουέστα που κάνει βήματα προς τα πίσω απλώνει το χέρι και διώχνει σε κόρνερ.

20:11

40': Κίτρινη κάρτα στον Σβιντέρσκι που αντέδρασε μετά τον καταλογισμό φάουλ που έκανε στον Γκαρσία.

20:08

36': Σουτ του Μπάμπα εκτός περιοχής και αριστερά, χωρίς καμία τύχη.

20:06

35': Ο Τζέγκο σεντράρει από τα δεξιά, μονοκόμματο σουτ του Γκάνεα στο δεύτερο δοκάρι, ψηλά άουτ.

20:02

31': Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία.

20:01

29': Καλή στιγμή για τον Άρη! Πλασαριστό σουτ του Μαντσίνι έξω από την περιοχή και αριστερά, ο Πασχαλάκης αποκρούει ασταθώς και σε δεύτερο χρόνο μπλοκάρει προ του Μάνου.

19:57

26': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:53

Μετά το γκολ που δέχθηκε, ο Άρης αυξάνει την πίεσή του...

19:51

20': Κόρνερ για τους «κίτρινους» από τα δεξιά. Εκτελεί με πολλά φάλτσα ο Γκάνεα, με υπερένταση ο Πασχαλάκης παραχωρεί νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά που δεν αποφέρει κάτι.

19:47

16': Σέντρα του Σάκιτς από τα δεξιά, φιλόδοξο ψαλιδάκι του Σάσα από το ύψος του πέναλτι, πολλά μέτρα άουτ.

19:44

12': Απειλεί ο Άρης! Ο Γκάνεα εκτελεί το κόρνερ, ο Μπερτόγλιο μόνος στο ύψος του πέναλτι κάνει την κεφαλιά - ψαράκι αλλά ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

19:43

12': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.

19:39

Ο Σβιντέρσκι φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, περνά κάθετα στον Σβαμπ ο οποίος τσιμπά τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Κουέστα, που δεν συνεννοήθηκε καλά με τον Σάκιτς, και σκοράρει για το 0-1.

19:38

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:34

2': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, απευθείας στα χέρια του Πασχαλάκη η μπάλα.

19:32

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:23

Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, η ομάδα του Άκη Μάντζιου είχε κερδίσει με 1-0 με πέναλτι - γκολ του Γκάμα στο 40’.

19:18

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» από την άλλη, που προέρχεται από νίκη με 2-0 κόντρα στον Ολυμπιακό στην Τούμπα, έχει 54 πόντους και ισοβαθμεί με την ΑΕΚ στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

19:15

Οι «κίτρινοι» είναι δεύτεροι με 57 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική πέρασαν με 2-1 από την έδρα του Παναθηναϊκού.

19:11

Καλησπέρα σας, φίλοι και φίλοι του a-sports.gr! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.