0
21:27

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:26

Με τη λήξη, ο Αλέξης Κούγιας μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή Διαμαντόπουλο με αποτέλεσμα να δεχθεί κόκκινη κάρτα.

21:26

Στους 31 βαθμούς πηγαίνουν οι Φθιώτες και πλέον είναι μόνοι ένατοι, στους 24 οι φιλοξενούμενοι που ισοβαθμούν με τον Παναιτωλικό στην τελευταία θέση.

21:25

Λαμία και ΑΕΛ αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 0-0.

21:25

Τέλος στο ματς.

21:22

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:21

90': Εκτέλεση από τον Μπεχαράνο, πάνω στο τείχος η μπάλα.

21:20

89': Φάουλ για τη Λαμία, λίγο έξω από την περιοχή αλλά αρκετά δεξιά.

21:19

89': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ντέλετιτς αφήνει τη θέση του στον Βασιλακάκη.

21:19

88': Καρανίκας αντί Μπέρτου η πέμπτη και τελευταία αλλαγή της ΑΕΛ.

21:16

84': Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Γιακιμόφσκι γεμίζει σε εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Τσόσιτς παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Επασί διώχνει με τα δύο χέρια.

21:15

83': Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.

21:10

79': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Ντέλετιτς εκτελεί ξανά απευθείας, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Νάγκι περνά η μπάλα.

21:10

78': Φάουλ για τη Λαμία, 5-6 μέτρα εκτός περιοχής και δεξιά.

21:09

78': Κίτρινη κάρτα στον Ζίζιτς.

21:05

74’: Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς.

21:02

72': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Πινακάς αντί Στίφλερ.

21:01

Τσεκ από το VAR, δεν μετρά το τέρμα του Σέρβου εξτρέμ. Ήταν εκτεθειμένος και ναι μεν η μπάλα έφτασε σε εκείνον από τσαφ του Τσόσιτς, αλλά δεν είχε αλλάξει η κατοχή.

21:01

69': Ο Ντέλετιτς σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

20:57

65': Φωνές των γηπεδούχων για χέρι του Γιακιμόφσκι μέσα στην περιοχή, δεν υπάρχει κάτι σύμφωνα με τον Διαμαντόπουλο. Ελέγχθηκε και από τους VARίστες η φάση.

20:52

61': Διαγώνιο σουτ του Σκόνδρα από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

20:52

60': Τρίτη αλλαγή για τους «βυσσινί». Μιλοσάβλιεβιτς αντί Κολομπίνο.

20:49

58': Κίτρινη κάρτα στον Κολομπίνο.

20:48

56': Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.

20:46

54': Μακρινό σουτ του Ζίζιτς, δεν βρίσκει στόχο.

20:42

50': Εκτελεί απευθείας με το αριστερό ο Ντέλετιτς, αρκετά πάνω από την εστία η μπάλα.

20:40

49': Ο Μαξιμένκο ανατρέπει τον Ρόμανιτς λίγα εκατοστά έξω από την περιοχή και αντικρίζει την κίτρινη κάρτα.

20:37

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:34

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ, με τους Μπεν Χατίρα και Ζίζιτς να παίρνουν τις θέσεις των Νικολιά και Μουκάντζο αντίστοιχα.

20:20

Οι Θεσσαλοί μπήκαν καλύτερα στο ματς, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία και είχαν δύο δοκάρια με τον Ντέλετιτς.

20:20

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, Λαμία και ΑΕΛ στο 0-0.

20:19

45+3': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά πάσα του Ντέλετιτς στον Καραμάνο ο οποίος εξ επαφής με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:18

45+2': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Ρόμανιτς γυρίζει μέσα από την περιοχή και αριστερά για τον Ντέλετιτς που σουτάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Νάγκι του λέει «όχι» με τη βοήθεια και του δοκαριού.

20:17

45+1': Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί με δύναμη ένα φάουλ από μακρινή απόσταση αλλά ο Επασί μπλοκάρει σταθερά.

20:17

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:12

40': Κίτρινη κάρτα στον Νικολιά.

20:06

35': Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η Λαμία και πιέζει...

20:04

33': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μπεχαράνο.

20:03

31': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Ντέλετιτς εκτελεί απευθείας και με πολλά φάλτσα το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στη συμβολή των δοκών.

20:02

30': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τη Λαμία, περίπου 6-7 μέτρα εκτός περιοχής και στην ευθεία με την εστία.

20:01

28': Ο Καραμάνος κάνει το γύρισμα μέσα από την περιοχή και δεξιά, ο Μπεχαράνο πάει να πλασάρει υπό την πίεση του Στίφλερ που παραχωρεί κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:55

23': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ η άμυνα των γηπεδούχων, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:55

23': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Ντέλετιτς στρώνει στον Μαρτίνεθ, που σουτάρει με το εξωτερικό από το ημικύκλιο, αλλά ο Νάγκι αποκρούει σε κόρνερ.

19:52

21': Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία, με τον Ρόμανιτς να αντικαθιστά τον Μπιάρνασον.

19:51

20': Ζητάει αλλαγή ο Μπιάρνασον. Πιάνει τον οπίσθιο μηριαίο ο άσος της Λαμίας.

19:50

18': Πρεσάρουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι.

19:46

14': Εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόφσκι από τα δεξιά, βρίσκει λίγο τη μπάλα ο Τζανετόπουλος και στη συνέχεια αυτή καταλήγει στην αγκαλιά του Επασί.

19:43

12': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, με το μονοκόμματο σουτ του Στίφλερ λίγο πίσω από το ημικύκλιο να φεύγει 1 μέτρο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Επασί.

19:41

10': Μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει στο πρόσωπο ο Μπεχαράνο και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ. Επανέναρξη στο λεπτό...

19:39

Γρήγορος ο ρυθμός στο ξεκίνημα του ματς.

19:35

3': Παράλληλη σέντρα του Μπέρτου από τα δεξιά, κόβει ο Αντέτζο.

19:32

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:23

Στο αντίστοιχο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, η Λαμία είχε επιβληθεί με 2-1.

19:18

Στον αντίποδα, η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα είναι τελευταία με 23 πόντους και την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε με 1-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι.

19:16

Οι Φθιώτες, που προέρχονται από εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, έχουν 30 βαθμούς και ισοβαθμούν στην ένατη θέση της κατάταξης μαζί με Ατρόμητο και Απόλλωνα Σμύρνης.

19:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Λαμία - ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.