-
1
19:10

19:09

Η ΑΕΚ με 54 βαθμούς είναι αυτή τη στιγμή στην 3η θέση και στο +3 από τον ΠΑΟΚ, κάνοντας άλλο ένα βήμα για την έξοδο στην Ευρώπη. Στους 44 πόντους και στην 6η θέση παραμένουν οι Αρκάδες.

19:09

90'+4: Λήξη του αγώνα.

19:08

Δεν ήταν οφσάιντ ο Αλμπάνης μετά την πάσα του Κοσίδη, σωστά το VAR έδωσε το «οκ» για να γράψει το 3-1 ο παίκτης της Ένωσης, ξεπερνώντας τον Παπαδόπουλο και πλασάροντας σε κενή εστία.

19:08

90'+4: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:06

90'+3: Ο Αλμπάνης βρίσκει δίχτυα, το γκολ δεν μετρά ως οφσάιντ. Καλύπτεται ο εξτρέμ της ΑΕΚ.

19:05

90'+2: Ο Λιβάι Γκαρσία στην αντεπίθεση πασάρει στον Κοσίδη, χάνει το κοντρόλ ο νεαρός φορ και μαζί την ευκαιρία για το 3-1...

19:04

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:02

89': Κρέσπι αντί Τιλίκα, Αλί Μπαμπά αντί Βαλιέντε, Χριστόπουλος αντί Καστάνο, τρεις αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης και ολοκληρώνονται οι αλλαγές του.

18:59

Ο Μάνταλος τη σέντρα στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, ο Έλντερ Λόπες με κίνηση φορ πλασάρει στο δεύτερο δοκάρι υπό την πίεση του Ρούμπεν Γκαρθία και 2-1. Δύσκολο και παλικαρίσιο γκολ από τον Πορτογάλο αριστερό μπακ.

18:58

85': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:57

84': Κοσίδης αντί Κρίστιτσιτς, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

18:53

80': Εκτελεί απευθείας φάουλ από πλάγια δεξιά ο Λιβάι Γκαρσία, άουτ.

18:50

77': Σέντρα του Άλβαρες από αριστερά, κεφαλιά του Μπαράλες, άουτ.

18:49

76': Ντρούπι Γκόμες αντί Ριέρα, δεύτερη αλλαγή για τους Αρκάδες.

18:48

75': Το έχει φέρει στα μέτρα του ο Αστέρας το παιχνίδι, δεν μπορεί να απειλήσει η ΑΕΚ.

18:40

67': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιβάι Γκαρσία, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:37

64': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Ο Ιγκλέσιας το μακρινό πλασέ, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Στη συνέχεια, ο Μουνάφο σκοράρει σε κενή εστία, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ και δεν μετρά το γκολ.

18:36

63': Σιμάνσκι αντί Γαλανόπουλου στη δεύτερη αλλαγή της ΑΕΚ.

18:35

62': Δυνατό σουτ του Βασιλαντωνόπουλου από δεξιά της περιοχής, δύσκολη απόκρουση του Παπαδόπουλου. Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ.

18:34

61': Ιγκλέσιας αντί Σίτο, πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης.

18:29

55': Σουτ στην κίνηση του Κρίστιτσιτς από αριστερά της περιοχής, άουτ.

18:28

54': Ο Λόπες σεντράρει από αριστερά, κόντρα στον Ρούμπεν Γκαρθία και δύσκολα αποκρούει ο Παπαδόπουλος. Λίγο έλειψε να σημειωθεί αυτογκόλ σε αυτή την περίπτωση.

18:26

53': Αλμπάνης αντί Ανσαριφάρντ, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.