2
16:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:54

Ο Άρης κερδίζει 1-2 τον Παναθηναϊκό με ανατροπή, φτάνει τους 57 βαθμούς και αποσπάται στο +8 από τους «πράσινους» που πλέον κινδυνεύουν να μείνουν εκτός Ευρώπης.

16:53

Τέλος στο ματς.

16:52

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Χουάνκαρ για διαμαρτυρία.

16:51

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Μπουζούκη.

16:50

90+3': Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός γηπέδου ο Γκαρσία, μπαίνει ο Ιωάννου.

16:47

0-11 οι τελικές στο δεύτερο μέρος και 2-16 συνολικά!

16:47

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:46

90': Κίτρινη κάρτα στον Καμπετσή.

16:42

86': Αλλαγή για τον Άρη, με τον Σίλβα να μπαίνει στη θέση του Μπερτόγλιο.

16:38

81': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι.

16:36

80': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπουζουκης αντι Σανκαρέ και Καρλίτος αντί Μακέντα.

16:35

79': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Γκάνεα κάνει το γύρισμα μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Μάνος πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και κάνει τη προβολή αλλά ο Διούδης του λέει «όχι».

16:34

78': Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.

16:27

71': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Σάντσες, που δέχθηκε τη μπάλα στο πρόσωπο. Ματς ξανά στο λεπτό...

16:25

69': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καμπετσής αντί Βιγιαφάνιες και Ενγκμπακοτό αντί Μολό.

16:25

69': Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση.

16:22

Ο Σάκιτς κάνει το σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, ο Διούδης αποκρούει ασταθώς, με τον Ματέο Γκαρσία να παίρνει το ριμπάουντ, τσιμπάει τη μπάλα προ του Νιάς και με πλασέ τη στέλνει στα δίχτυα κάνοντας το 1-2. Γυρίζουν το ματς οι Θεσσαλονικείς.

16:21

65': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:19

Κάθετη του Μπερτόγλιο, ο Μολό, προσπαθώντας να κόψει την πάσα, σερβίρει πάρε - βάλε ασίστ στον Μάνο, ο οποίος απο κοντά πλασάρει ψύχραιμα τον Διούδη για το 1-1.

16:18

62': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:17

61': Το εκτελεί απευθείας ο Ματίγια, μπλοκάρει ο Διούδης.

16:17

60': Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο, κεντρικά και λίγο αριστερά.

16:15

58': Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Γκάνεα αντί Σούντγκρεν και Ματίγια αντί Τζέγκο.

16:14

58': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Σάντσες να αντικαθιστά τον Αϊτόρ.

16:12

54': Εξετάζεται φάση για χέρι του Αλεξανδρόπουλου μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού από τον VAR και τον AVAR. Ο Εσθονός διαιτητής δίνει εντολή να συνεχιστεί το ματς.

16:08

52': Κόκινη κάρτα στον Μαουρίσιο. Ο Βραζιλιάνος μέσος πάτησε τον Τζέγκο και αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Σωστή απόφαση...

16:06

49': Διπλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μαντσίνι δοκιμάζει ένα δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά, με τον Διούδη να διώχνει εντυπωσιακά. Στη συνέχεια, ο Μπερτόγλιο παίρνει το ριμπάουντ στέλνοντας άουτ την μπάλα από δύσκολη θέση.

16:02

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:47

Το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ στο 31' με τον Σανκαρέ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι στο 45' σε εκτέλεση πέναλτι του Μάνου.

15:47

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, Παναθηναϊκός - Άρης 1-0.

15:45

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:44

Ο Μάνος εκτελεί το πέναλτι, η μπάλα χτυπά στη ρίζα του αριστερού δοκαριού του Διούδη, περνά παράλληλα με τη γραμμή του τέρματος και καταλήγει άουτ.

15:44

45': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ!

15:43

44': Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο για διαμαρτυρία.

15:43

Υπάρχει παράβαση, ισχυει κανονικά το πέναλτι.

15:42

Ο Μαντσίνι εκτελεί το φάουλ, ο Βέλεθ σπρώχνει τον Αλεξανδρόπουλο, που πέφτει πάνω στον Ρόουζ και τον ανατρέπει. Περιμένουμε την απόφαση του VAR.

15:41

42': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ!

15:40

41': Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ.

15:38

39': Ο Σάκιτς σεντράρει από τα αριστερά, ο Μάνος κάνει το ανάποδο ψαλίδι στο ύψος του πέναλτι αλλά είναι άστοχος. Δεν βρήκε καλά τη μπάλα ο επιθε

15:36

37': Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς.

15:35

34': Ο Μαουρίσιο αποφεύγει τον Μπερτόγλιο, προσπαθεί με πιρουέτα να κάνει το ίδιο και με τον Σάκιτς. Κόβεται με φάουλ στο κέντρο από τον Αυστριακό αμυντικό.

15:31

Ο Χουάνκαρ κάνει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Σανκαρέ, αμαρκάριστος στην περιοχή των φιλοξενούμενων, με κεφαλιά γράφει το 1-0.

15:30

31': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

15:25

25': Ο Μάνος φεύγει στην κόντρα, μπαίνει στην περιοχή αλλά ο Νιάς τον κόβει με εξαιρετικό τάκλιν.

15:24

24': Καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Τζέγκο να πιάνει το σουτ εκτός περιοχής και την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία του Διούδη.

15:19

20': Κόρνερ γιατον Άρη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:18

19': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστή υπόδειξη.

15:17

18': Εκτελείται το φάουλ από τον Σάσα, με δύναμη, πάνω στο τείχος η μπάλα.

15:15

16': Φάουλ για τον Άρη, περίπου 10 μέτρα έξω από την περιοχή και στην ευθεία με την εστία.

15:09

9': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ματέο Γκαρσία σεντράρει από τα αριστερά, ο Μπερτόγλιο αποφεύγει στο δεύτερο δοκάρι τον Χουάνκαρ και παίρνει την κεφαλιά όμως δεν βρίσκει στόχο.

15:04

5': Ο Μακέντα μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, ανοίγει τη μπάλα με αντίπαλο τον Ρόουζ, αλλά ο Σάκιτς καλύπτει με το σώμα και δεν του επιτρέπει να σουτάρει.

15:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής διάρκειας, το οποίο είχε διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ, ο Άρης είχε κερδίσει με 1-0 με γκολ του Μαντσίνι στο 25'.

14:49

Οι Θεσσαλονικείς στον αντίποδα, την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν επίσης με 3-1 από την ΑΕΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και είναι δεύτεροι με 54 βαθμούς.

14:45

Οι «πράσινοι», που προέρχονται από εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τον Ολυμπιακό, βρίσκονται στην πέμπτη θέση της κατάταξης με 49 βαθμούς.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Διούδης, Μολό, Νιάς, Βέλεθ, Χουάνκαρ, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο, Σανκαρέ, Αϊτόρ, Βιγιαφάνιες, Μακέντα.
Αναπ: Χριστογεώργος, Αγιούμπ, Καρλίτος, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Ενγκμπακοτό, Ιωαννίδης, Καμπετσής.