Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:57

Στους 25 βαθμούς πλέον οι Κρητικοί, στους 30 η ομάδα του Σάββα Παντελίδη.

16:56

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με πέναλτι του Ντε Γκούζμαν στο 68' αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 93' με κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου.

16:55

Τέλος στο ματς, ΟΦΗ - Ατρόμητος 1-1.

16:53

90+4': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Σακόρ από τη μεγάλη περιοχή σουτάρει με το αριστερό αλλά στέλνει τη μπάλα δίπλα από την εστία του Γιαννιώτη

16:52

Σέντρα του Ραμπέγιο από τα δεξιά, ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ισοφαρίζει σε 1-1.

16:52

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

16:49

Εξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:49

90': Όλος ο Ατρόμητος μπροστά πλέον...

16:48

89': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:46

87': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βαφέας αντί Μαρινάκη.

16:43

84': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ραμπέγιο αντί Ούμπιντες και Εντομβόνγι αντί Μουνίθ. Τέλος οι αλλαγές του Σάββα Παντελίδη.

16:39

81': Κίτρινη κάρτα στον Μαυρομμάτη.

16:36

77': Αλλαγή για τον Ατρόμητος. Ο Τομάσεβιτς μπαίνει στη θέση του Γκάλο.

16:34

75': Διαγώνιο σουτ Στάρτζεον από τα αριστερά της περιοχής, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

16:32

73': Μακρινό σουτ του Ντε Γκούζμαν, 2-3 μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιαννιώτη.

16:30

72': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός γηπέδου ο Σαρδινέρο για να μπει ο Γρίβας.

16:29

71': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Χριστοδουλόπουλος αντί Νάτσου και Κωτσόπουλος αντί Γιακουμάκη.

16:27

Ο Ντε Γκούζμαν εκτελεί στα δεξιά, πέφτει αριστερά ο Γιαννιώτης και 1-0.

16:26

68': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

16:26

67': Η φάση τσεκάρεται στο VAR και δίνεται ΠΕΝΑΛΤΙ και κίτρινη στον μέσο του Ατρόμητου. Υπάρχει όντως παράβαση.

16:25

65': Ζητά πέναλτι ο ΟΦΗ για χέρι του Σάλομον στην εκτέλεση του κόρνερ από τον Ντε Γκούζμαν.

16:24

65': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά.

16:23

64': Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ.

16:21

61': Τριπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Λυμπεράκης αντί Γιάννου, Στάρτζεον αντί Κοροβέση Ουές αντί Σολίς.

16:19

60' Σουτ του Σακόρ έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

16:16

57': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γκούζμαν.

16:11

52': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Σολίς εκτελεί το κόρνερ, καρφωτή κεφαλιά του Διαμαντή από τη μικρή περιοχή, αποκρούει με υπεράνταση ο Γιαννιώτης.

16:11

52': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά.

16:10

Χωρίς φάση στο πρώτο πεντάλεπτο του δεύτερου μέρους.

16:02

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:50

ΟΦΗ και Ατρόμητος ισόπαλοι στο 0-0, σε ένα κλειστό ματς.

15:49

Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο.

15:46

Δεν υπάρχει γκολ τελικά! Στο ξεκίνημα της φάσης ο Μανούσος ήταν οριακά σε θέση οφσάιντ. Παραμένει το 0-0.

15:46

Η φάση ελέγχεται στο VAR.

15:45

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:45

Ο Μανούσος μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, γυρίζει την μπάλα στον αμαρκάριστο Μουνίθ και ο Ισπανός με πλασέ από το ύψος του πέναλτι γράφει το 0-1.

15:44

44': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

15:43

42': Σουτ του Σολίς με το δεξί έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει σταθερά ο Γιαννιώτης.

15:41

40': Φάουλ γέμσιμα του Σολίς, ο Σαρδινέρο παίρνει την κεφαλιά, αρκετά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιαννιώτη.

15:38

38': Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή για φάουλ από πίσω στον Μανούσο.

15:34

34': Διακοπή στο ματς για να δεχθεί τις περιοποιήσεις του ιατρικού τιμ ο Νάτσος. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:30

29': Ο Ντε Γκούζμαν δοκιμάζει ένα πλασέ από πλάγια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννιώτης.

15:26

25': Ο ΟΦΗ κερδίζει την πρωτοβουλία των κινήσεων τα τελευταία λεπτά.

15:21

21': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Γιαννιώτης.

15:17

16': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Μουνίθ εκτελεί το κόρνερ, ο Γκαλβάο κάνει την προβολή αλλά ο Βάτερμαν αποκρούει ξανά.

15:16

16': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Γκάλο από τα δεξιά, σουτ στην κίνηση από τον Μουνίθ, ο Γιακουμάκης από το ύψος της μικρής περιοχής μπαίνει στην πορεία της μπάλας, διώχνει με το ένα χέρι σε κόρνερ ο Βάτερμαν.

15:10

10': Φωνάζει για πέναλτι ο ΟΦΗ σε πτώση του Μεγιάδο από τον Ούμπιντες. Δεν υπάρχει κάτι, καθώς ο μέσος των γηπεδούχων ήταν αυτός που έπεσε πάνω στον αντίπαλό του.

15:05

Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο στο «Θ. Βαρδινογιάννης».

15:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

14:57

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:52

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια προέρχεται από «λευκή» ισοπαλία με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη ενώ οι Περιστεριώτες από εντός έδρας ήττα με 1-0 από την ΑΕΛ.

14:46

Πολύ κρίσιμο παιχνίδι στη μάχη για την παραμονή καθώς οι Κρητικοί βρίσκονται στη δωδέκατη θέση της κατάταξης με 24 βαθμούς και στο -5 από τους ενδέκατους «κυανόλευκους».

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Ατρόμητο για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1 η οποία ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.