0
13:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

13:51

Η «Μαύρη Θύελλα» φτάνει τους 12 βαθμούς και παραμένει προς το παρόν στην κορυφή της κατάταξης. Στους 4 πηγαίνουν οι φιλοξενούμενοι που παίρνουν μικρή βαθμολογική ανάσα αλλά διατηρουνται χωρίς νίκη.

13:50

Καλαμάτα και Νίκη Βόλου αναδεικνύονται ισόπαλες στο 0-0.

13:50

Λήξη του αγώνα.

13:49

90+4': Αργύρης αντί Κρουθ η τέταρτη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου.

13:47

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Τζοβάρα για σπρώξιμο στον Μαβινγκά.

13:46

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

13:44

89': Τριπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Τριανταφυλλάκης αντί Παυλίδη, Φελίπε αντί Μαρκόφσκι και Ηλιόπουλος αντί Κέρι.

13:42

88': Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα αριστερά με τον Παυλίδη, μαζεύει εύκολα ο Περιστερίδης.

13:39

84': Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι.

13:38

83': Ο Μέτσε δοκιμάζει ένα σουτ από μακριά, εντελώς άστοχο.

13:35

81': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

13:33

78': Μικρή διακοπή. Έχει τραυματιστεί ο Ταΐρης μετά από σύγκρουση με τον Καλουτσικίδη και δέχεται ιατρική φροντίδα. Ξανά ματς στο λεπτό...

13:32

77': Οφσάιντ ο Μαρκόφσκι, ήταν σε αντικανονική θέση.

13:31

76': Κίτρινη κάρτα στον Αλιατίδη.

13:28

73': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

13:25

70': Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Εκτός γηπέδου Μπουσμπίμπα και Παπατόλιος για να μπουν Αλεξόπουλος και Σουμπίνιο αντίστοιχα.

13:23

68': Κίτρινη κάρτα στον Καλουτσικίδη.

13:17

62': Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα του Κέρι μέσα από την περιοχή και αριστερά, κάνει την προβολή ο Μαρκόφσκι αλλά δεν μπορεί να βρει τη μπάλα και να τη σπρώξει στα δίχτυα.

13:14

59': Διπλή αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Γκαρσία αντί Ντομίνγκεθ και Τζοβάρας αντί Μπιτσάκου.

13:13

58': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Κέρι, ψηλά άουτ.

13:13

58': Κίτρινη κάρτα και στον Ντομίνγκεθ.

13:11

56': Κίτρινη κάρτα στον Τσιμπούκα για φάουλ του Παπατόλιου, 7-8 μέτρα εκτός περιοχής και στην ευθεία με την εστία.

13:08

52': Κίτρινη κάρτα στον Ροχάνο.

13:06

Πιο κινητικοί στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι φιλοξενούμενοι...

13:03

48': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Τσιμπούκα στο πρώτο δοκάρι, στα χέρια του Ταΐρη.

13:02

47': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου! Μακρινό σουτ του Μέτσε, ο Ταΐρης απογειώνεται στο αριστερό «παραθυράκ» και με το ανάποδο χέρι αποκρούει σε κόρνερ. Φανταστική επέμβαση από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων.

13:01

47': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

13:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

12:47

Καλαμάτα και Νίκη Βόλου πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0.

12:47

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

12:46

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

12:44

44': Διακοπή στο ματς για να δεχθεί τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ ο Μαβινγκά. Επανέναρξη στο λεπτό...

12:41

40': Η Καλαμάτα έχει την κατοχή της μπάλας ενώ η Νίκη Βόλου έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο.

12:37

36': Ο Κέρι εκτελεί το φάουλ με σέντρα, ο Μπακαγιόκο παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, εκτός εστίας η μπάλα.

12:35

35': Φάουλ για την Καλαμάτα σε καλή θέση, 2 μέτρα εκτός περιοχής και αρκετά αριστερά.

12:29

30': Οφσάιντ ο Ροχάνο, σωστή υπόδειξη.

12:26

27': Ο Μπουσμπίμπα σκοράρει από πάσα του Παυλίδη αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν ελάχιστα εκτειθεμένος ο Ολλανδός.

12:25

26': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα δεξιά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Μπακαγιόκο.

12:21

22': Κίτρινη κάρτα στον Μέτσε.

12:21

21': Αναγκαστική αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Πέτσης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και στη θέση του μπαίνει ο Καλουτσικίδης.

12:19

20': Οφσάιντ ο Μαρκόφσκι, αλλά καλυπτόταν.

12:17

Η Καλαμάτα έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπαθεί να βρει χώρους προς την αντίπαλη περιοχή.

12:12

11': Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα, διώχνει σε πλάγιο ο Ροχάνο.

12:08

8': Μικρή διακοπή καθώς έχει χτυπήσει στη μέση ο Ροχάνο και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Ξανά ματς στο λεπτό.

12:03

3': Απειλούν οι φιλοξενούμενοι! Ο Κρουθ εκτελεί το κόρνερ, ο Τσιμπούκας παίρνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

12:03

3': Κόρνερ για τους Βολιώτες από τα δεξιά.

12:01

1': Οφσάιντ ο Κρουθ, ήταν εκτεθειμένος.

12:01

11:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

11:52

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη στον αντίποδα, είναι ουραγός μαζί με τον Ασπρόπυργο έχοντας 3 πόντους και προέρχεται από ισοπαλία 1-1 με τη Σαντορίνη στον Βόλο.

11:44

Η «Μαύρη Θύελλα» βρίσκεται στην πρώτη θέση της κατάταξης με 11 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε εντός έδρας με 2-0 του Αστέρα Βλαχιώτη.

11:39

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα Καλαμάτα - Νίκη Βόλου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Νότιου ομίλου της Football League, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.